תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות מנהיגות באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות מנהיגות באוניברסיטת חיפה

תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות מנהיגות ושינוי חברתי באוניברסיטת חיפה

 

רוחות של שינוי

 

עבודתו של העובד הסוציאלי היא מהחשובות שיש, תפקידו היא לתת מענה לאוכלוסיות חלשות, לסייע לפרטים ולקהילות להתמודד עם משברים והם שומרים על זכויות האזרח והעובד. לעובדים הסוציאליים היכולת לחולל שינויים חברתיים, לשקם אנשים במצוקה ולמנוע מצבי סיכון מאנשים עם פוטנציאל להתדרדרות.

 

התואר השני בעבודה סוציאלית בהתמחות מנהיגות ושינוי חברתי מקנה לעובדים הסוציאליים את הכלים להסתכל על התחום באופן מערכתי, לזהות כשלים הן ברמה ארגונית והן ברמה מדינית וליזום תכניות שישנו את פני החברה וההתמודדות של המדינה עם האנשים הזקוקים לעזרה שלה.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות מנהיגות ושינוי חברתי באוניברסיטת חיפה מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי לצד מיומנות מקצועית בדיסציפלינת העבודה הסוציאלית. הם לומדים על ההיבטים השונים של התחום הן מההיבט המחקרי והן מההיבט הטיפולי והם מחזקים את הזהות המקצועית שלהם כאנשי רווחה.

 

תכנית זו לתואר השני מכשירה את הסטודנטים להיות אנשי ניהול במוסדות השונים והיא מעמיקה את היכולת העצמאית והמקצועית שלהם. הסטודנטים לומדים על ארגוני הרווחה השונים ועל ההיבטים החברתיים של המוסדות הפוליטיים והקהילתיים. הם רוכשים את הכלים ליזום ולהוביל תהליכי שינוי במדיניות הרווחה והם מקבלים את המיומנויות לעודד שינויים חברתיים בקרב הפרטים בקהילה.

 

מתכונת הלימוד

 

התואר השני בעבודה סוציאלית נמשך כשנתיים. הסטודנטים בוחרים בין מסלול עיוני, שבו הם מגישים עבודת גמר, לבין מסלול מחקרי שבו הם מגישים עבודת תזה. מתכונת הלימוד כוללת לימודים תיאורטיים, סיורים לימודיים והכשרה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

  • שיטות מחקר
  • הפרעות אישיות
  • נכויות התפתחותיות
  • התערבויות חדשניות
  • שינוי קהילתי וחברתי    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת חיפה היא מוסד אקדמי להשכלה גבוהה המקדם את המחקר ואת ההוראה. תכניות הלימוד באוניברסיטה הן בין־תחומיות המאפשרות שיתוף פעולה עם אוניברסיטאות אחרות בארץ ומחוצה לה. באוניברסיטה פועלות פקולטות שונות, ובהן הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה לחינוך, הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה למשפטים ובית הספר לעבודה סוציאלית. בבית הספר לעבודת סוציאלית אפשר ללמוד תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות משפחה, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות שיקום ובריאות ותואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות ילדים ונוער.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני בעבודה סוציאלית צריכים להיות בעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית בממוצע ציונים 76 לפחות. כמו כן, עליהם לקבל ציון 75 ומעלה בבחינת הכניסה באנגלית והם צריכים להיות בעלי ניסיון מעשי של שנתיים לפחות בעבודת שדה לאחר התואר הראשון. בעת ההרשמה המועמדים צריכים להגיש קורות חיים מקצועיים, קורות חיים אישיים המתארים התפתחות אישית, הצהרת כוונות ושתי המלצות.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת התזה או עבודת הגמר, מקבלים תואר M.A בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת חיפה.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה