תואר שני במשפטים בהתמחות משפט אזרחי באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

אהבת? שתף ב:

תואר שני במשפטים עם התמחות במשפט אזרחי ומנהלי באוניברסיטת חיפה


להתקדם בתחום האזרחי


תחום המשפט האזרחי מציב אתגרים רבים בפני משפטנים. הוא כולל טווח נרחב של ענפי משפט, מהמשפט הפלילי ועד למשפט הציבורי, כאשר עורכי הדין נדרשים לשלל סוגיות שנוגעות לדיני משפחה, משפט מסחרי, דיני מיסוי ופעילותם של גופי ציבור. תהליכי שינוי חברתיים ותמורות כגון גלובליזציה נותנים את אותותיהם גם במשפט האזרחי והמנהלי ומצריכים מן המשפטנים להתאים את פעילותם למתרחש.


עורכי דין ומשפטנים שעוסקים בתחום המשפט האזרחי או מי שמתעניינים בענף זה ושואפים להרחיב את שליטתם בו יכולים ללמוד בתכנית לתואר שני במשפטים בהתמחות משפט אזרחי ומנהלי באוניברסיטת חיפה, אחד ממסלולי ההתמחות בתואר שני במשפטים. תכנית זו שמה דגש על פעילות הרשות הציבורית בימינו לרבות כללי משפט ציבורי ואזרחי והיבטים דיוניים אקטואליים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתואר השני בהתמחות משפט אזרחי לומדים לעומק על רגולציה שנוגעת למארג חוגי היסוד. הם מתמקדים בפעילות שלטון מקומי בעולם המשפט האזרחי ובוחנים היבטים שונים של מערכת הדינים שלפיה פועלות רשויות המדינה בתחום המינהלתי והחוקתי. בין ענפי המשפט הנידונים ניתן לכלול את דיני נזיקין, דיני מכרזים, דיני חוזים, סדר דין וראיות ודיני מקרקעין לרבות תכנון ובנייה. נוסף על כך, הם דנים באתגרים שונים שנובעים מתהליך הגלובליזציה ומתמקדים במערכי הביקורת על פעילות הרשויות בתחום המשמעתי, האתי והפלילי.


מתכונת הלימוד


התכנית לתואר שני מתקיימת במסלול עם או ללא תזה, אורכה של התכנית ללא תזה הוא כשנה קלנדרית אחת והיא מתפרשת על פני ארבעה סמסטרים שנלמדים ברצף, כולל סמסטרים בקיץ. התכנית המחקרית נמשכת כשנתיים. המפגשים מתקיימים באחד מימי השבוע אחר הצהריים ובבוקר יום שישי, לנוחותם של אנשים עובדים.

 


נושאי הלימוד

 

  • ניהול הליך מנהלי
  • שיקול דעת שיפוטי
  • אתיקה בשירות הציבורי
  • פרשנות במדיניות משפטית
  • אחריות המדינה במשפט אזרחי    
  • דיני מכרזים
  • תובענות ייצוגיות
  • סוגיות במקרקעין
  • רגולציה משפטית    
  • ועוד


סגל הוראה


בראש המסלול ניצב פרופסור למשפטים. תחומי המחקר שלו כוללים משפט מנהלי וחוקתי השוואתי, משפט ציבורי, רגולציה וזכויות אדם. כמו כן, הוא חוקר את תחומי המשפט במצבי חירום וסוגיות בסייבר בעולם המשפט, לצד היבטים בחברה ותרבות במשפט.


על מוסד הלימוד


הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה עורכת התמחויות מגוונות בהן ניתן לבחור במסגרת התואר השני. בין ההתמחויות המוצעות נכללות תואר שני במשפטים בהתמחות משפט וטכנולוגיה, תואר שני במשפטים בהתמחות הליך פלילי, תואר שני במשפטים בהתמחות משפט מסחרי ועסקי ותואר שני במשפטים בהתמחות משפט ובריאות. מתקיימת גם תכנית לתואר שני במשפטים לשופטים שמותאמת במיוחד לצורכיהם של שופטים מכהנים.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי קבלה לתואר שני במשפטים, לתכנית העיונית (ללא תזה) מתקבלים מועמדים בוגרי לימודי משפטים בממוצע של 80 ומעלה, למסלול המחקר יכולים להתקבל בעלי ממוצע של לפחות 90 בלימודי המשפטים. על המועמדים להציג קורות חיים והמלצות מגורמים מקצועיים, ועדת הקבלה של האוניברסיטה בוחנת את הרקע וההישגים של המועמדים ומקבלת את המצטיינים ביותר, לעיתים מתקיימים גם ראיונות קבלה.

 


תעודה


סטודנטים המסיימים את התכנית בהצלחה מקבלים תואר מוסמך במשפטים LLM מטעם אוניברסיטת חיפה וכן ספח המצורף לאישור הזכאות, שמעיד על ההתמחות במשפט מנהלי אזרחי.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

מעוניינת לדעת תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון
יוסגא
1 תגובות
קבלה לסיעוד עם 4 יחידות ריאליות
מיטב
2 תגובות
קורסי השלמה בפסיכולוגיה לתואר שני בתרפיה במוסיקה
מייסון כחיל
1 תגובות
יחידות ריאליות ללימודי סיעוד
לאנא
1 תגובות
תואר שני בשימור להנדסאי
עידו
1 תגובות
קבלה לחוג להפרעות בתקשורת
תום
1 תגובות
תוצאת מבחן הכניסה לתואר שני
הנייה
1 תגובות
שומע חופשי הרצאות קורסים
משה שטיין
1 תגובות
קבלה ללימודי המשך בביבליותרפיה
אוניברסיטת חיפה
ללא תגובה
קבלה לתואר שני בביבליותרפיה
שני לבקוביץ
ללא תגובה
מבחן כניסה לתואר ראשון בתקשורת
רונן
1 תגובות
תואר שלישי במנהל עסקים
ויאם בסול
1 תגובות
שומע חופשי בקורסים לאמנות וארכיאולוגיה
רחל איזנברג
1 תגובות
לימודי סיעוד- קבלה ושכר לימוד
אוניברסיטת חיפה
ללא תגובה
לימודי סיעוד - קבלה ושכר לימוד
קרמאן כפא
ללא תגובה
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם