תואר שני במשפטים בהתמחות הליך פלילי באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

תואר שני במשפטים בהתמחות תורת השפיטה והליך פלילי באוניברסיטת חיפה


כלים מתקדמים במשפט הפלילי


מעבירות רכוש ועד לעבירות אלימות חמורות, התחום הפלילי הוא בין הענפים המאתגרים בעולם המשפט, שמציב לא מעט דילמות מוסריות בפני משפטנים. תמורות חברתיות ושינויים שמתחוללים ברמה המדינית, הכלכלית והפוליטית כולם מכתיבים גם שינויים במשפט הפלילי, בדרכי הענישה ובתהליך השפיטה. כך למשל, תמורות טכנולוגיות מצריכות שינוי אפילו במהות של הדרגת הפשיעה, כאשר עורכי דין ושופטים נדרשים לתת את הדין על פשע במרחב האינטרנטי והשלכותיו.


במסגרת התואר השני במשפטים באוניברסיטת חיפה אפשר לבחור בתכנית תואר שני במשפטים בהתמחות תורת השפיטה וההליך הפלילי. מסלול זה שואף לספק כלים פרקטיים וידע אקדמי על תחום המשפט הפלילי והוא מאפשר לסטודנטים להעמיק בהבנה של היבטים בליטיגציה, בדיני ראיות ובפרוצדורה פלילית. בעזרת הכלים שנרכשים בתכנית יכולים עורכי דין ומשפטנים להעשיר את תהליכי העבודה שלהם, במקרים מסוימים הם יכולים גם לקבל יתרון במועמדות למשרות שיפוט.


תכנית הלימודים


תכנית זו מתמקדת בתורת השפיטה ובהליך הפלילי והיא מקנה לסטודנטים ידע אודות תמורות מן השנים האחרונות במערכת המשפט, בדיני פרוצדורה פלילית ובדיני הראיות. במהלך התואר השני הם מעמיקים את הידע שלהם בתובנות על ההליך הפלילי ונחשפים למודלים חדשים בהליך זה. כמו כן, הם דנים בבעיות יישומיות שמשפטנים נתקלים בהן במהלך היום יום, לרבות סוגיות טכנולוגיות כמו משפט סייבר והתמודדות עם תופעות כגון פשע מאורגן.


מתכונת הלימוד


תכנית התואר השני מרוכזת על פני כשנה אקדמית אחת והיא כוללת ארבעה סמסטרים, כולל שני סמסטרים בחודשי הקיץ, שנלמדים ברצף. שיעורים נערכים באחד הערבים במהלך השבוע ובימי שישי בבוקר. הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול מחקרי עם תזה לתכנית ללא תזה.


נושאי הלימוד

 

 • מסוכנות ומרמה במשפט
 • דיני ראיות וההליך השיפוטי
 • משפט פלילי ורב תרבותיות
 • דיני ראיות בבית הדין הרבני
 • עבריינות מאורגנת וקבוצתית
 • שיקול דעת התביעה הכללית
 • עבירות והגבלת חופש הביטוי    
 • פשע מקוון
 • חופש ההוכחה
 • ניהול הליך פלילי
 • משפט פלילי מהותי
 • הגנה על חפים מפשע    
 • ועוד

 


סגל הוראה


בראש ההתמחות עומד פרופסור שמומחה לתחומי הדיון הפלילי והשיפוט בעניינים עובדתיים. מחקריו מתמקדים בין היתר בתיאוריית דיני הראיות ובהליך הפלילי החוקתי.


על מוסד הלימוד


האוניברסיטה מפעילה התמחויות נוספות במסגרת התואר השני במשפטים. אלה כוללות תואר שני במשפטים בהתמחות משפט מסחרי ועסקי, תואר שני במשפטים בהתמחות טכנולוגיה, תואר שני במשפטים בהתמחות משפט מנהלי ואזרחי, תואר שני במשפטים ללא משפטנים, תואר שני במשפטים בהתמחות עריכת פטנטים ותואר שני בינלאומי במשפטים שנלמד בשפה האנגלית.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים במיוחד לעורכי דין במגזר הציבורי ובמיוחד לסניגורים בסניגוריה הציבורית ותובעים בתביעה פלילית ובמשטרה, שמעוניינים להעמיק את הידע שלהם בהליך הפלילי. כדי להתקבל לתכנית הלא מחקרית עליהם להיות בוגרי לימודי משפטים בממוצע ציונים של לפחות 80. המעוניינים להתקבל לתכנית המחקרית במשפטית צריכים להיות בעלי ציון של 85 ומעלה ולהציג המלצות וקורות חיים. נבחן גם הדירוג של המועמדים במחזור הלימודים בתואר הראשון.

 


תעודה


בוגרים שמשלימים בהצלחה את כל החובות בתכנית זכאים לקבל תואר שני מוסמך במשפטים LLM וכן ספח התמחות בהליך הפלילי שמצורף לתואר השני, אשר מוענקים על ידי אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

חוות דעת של סטודנטים על חיפה - תואר שני במשפט פלילי

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
28/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האמת אין ליכל כך טענות קשות רק שבהרבה דברים שהצטרכנו התמודדנו לבד אני מנהלת קבוצת ווטס אפ ומשתדלת לע קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס אנוברסיטת חיפה נחמד מעניין היחס בין הסטודנטים נפלא הקפיטריה נותנת שירות מקסים אווירה משפחתית

טיפים

אין דבר עומד בפני הרצון נכון זה לא קל לעבוד במשרה מלאה וללמוד אבל עם קצת השקעה ומאמץ ניתן ניתן להגיע קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

תנאי קבלה של פסיכולוגיה
נועם כיבש
ללא תגובה
תואר שני התפתחות הילד
מירב דהן
1 תגובות
אפשר ללמוד cbt אחרי תואר שני בגרונטולוגיה?
טניה
1 תגובות
מה אפשר לשלב עם תואר במדעי הרפואה?
חיפה
1 תגובות
קורס מנהל תברואה מוסמך
חיים כהן
1 תגובות
מכינה ללימודי תקשורת ומשפטים
אוריה אהרוני
1 תגובות
תהליך הקבלה בועדת חריגים
שיר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp