השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

אהבת? שתף ב:

השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית MA באוניברסיטת חיפה


עוזרים לקדם שינוי חברתי


החברה הישראלית בנויה ממגוון של קבוצות ואוכלוסיות שיחד מרכיבות מרקם חברתי שלם ועשיר. תחום העבודה הסוציאלית מתמקד בסיוע בבעיות חברתיות ובמצבי מצוקה והוא פועל לקידומן של קבוצות שונות בחברה. עובדים סוציאליים עובדים יחד עם שלל קהלים, מילדים ועד קשישים, באזורים שונים ובמבחר של מסגרות טיפוליות ושיקומיות.


תכנית ההשלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית שמתקיימת בבית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת חיפה שם לו למטרה לסייע לאקדמאים שמגיעים מתחומי ידע מגוונים להשלים בפרק זמן קצר יחסית את התואר השני בעבודה סוציאלית ולרכוש מיומנויות חיוניות להשתלבות בשירותי הרווחה בארץ.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית ההשלמות רוכשים כלים מחקריים ותיאורטיים שנוגעים לתחום העבודה הסוציאלית. הם לומדים על שיטות התערבות שונות וסוקרים היבטים חברתיים, טיפוליים וקהילתיים שאליהם נדרשים עובדים סוציאליים. בהמשך, הם מתמקצעים בתחומים ייחודיים שונים כגון שינויים חברתיים, טיפול במשפחות ובצעירים, תהליכי שיקום וכישורי מנהיגות שיכולים לסייע לעובדים סוציאליים להנהיג תהליכי שינוי וצמיחה חברתיים.


מתכונת הלימוד


אורכה של התכנית הוא כשלוש שנים. השנה הראשונה מוקדשת להשלמות והיא כוללת יום לימודים מלא בשבוע ועוד יומיים להכשרה מעשית. יש לציין כי הכשרה זו אינה מתקיימת בהכרח בעיר מגוריהם של הסטודנטים. השנה השנייה עד השלישית כוללת את התואר השני בעבודה סוציאלית והן משלבות יום או יומיים בשבוע לשיעורים עיוניים ופרקטיקום ביום או יומיים נוספים. כמו כן, נערכים ימי עיון, סיורים לימודיים וסדנאות בארגונים חברתיים. ישנה אפשרות ללמוד במסלול עם תזה לתואר שני בעבודה סוציאלית.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת תכנית ההשלמה:

 

  • הגישה הפסיכודינמית
  • משפחה במעגלי החיים
  • פסיכולוגיה בין תרבותית
  • התערבות ומיומנויות ראיון
  • שיטות התערבות מתקדמות    
  • חוק ואתיקה
  • שיקום תעסוקתי
  • עבודה קהילתית
  • שיטות מחקר איכותני    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת חיפה מפעיל מספר מגמות לתואר השני בהן הסטודנטים יכולים לבחור במסגרת לימודיהם. אלה כוללות תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות ילד ונוער, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות טראומה, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות בריאות ושיקום ותואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות מנהיגות ושינוי חברתי. ישנה גם תכנית לתואר שני בעבודה סוציאלית לציבור החרדי.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית ההשלמה לתואר השני בעבודה סוציאלית צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע של לפחות 88 או תואר שני בממוצע של 85 ומעלה. במסגרת תנאי הקבלה יש צורך לעבור מבחן כניסה באנגלית בציון 75 ומעלה, להציג קורות חיים שמציגים את המניע להשתלב בתכנית ההשלמה וכן המלצות מגורמים אקדמיים ומקצועיים. בוגרי תואר שני מתחום דעת אחר מתקבלים לפי ממוצע של לפחות 85.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את התכנית ניתן תואר שני MA בעבודה סוציאלית על ידי אוניברסיטת חיפה. לאחר קבלת אישור ממשרד העבודה הרווחה ועמידה בכל החובות שמציב המשרד, ניתנת הכשירות לעסוק בתחום.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

השלמת תזה כדי להתקבל לדוקטורט בטיפול באומנות
רחל
1 תגובות
קבלה לסיעוד על סמך יח׳ ריאליות
תימאא סוידאן
1 תגובות
פגישת יעוץ לתואר שני בביביולותרפיה
רנין אגבאריה
1 תגובות
תזה לקראת תואר שלישי בחינוך מיוחד
ליאה קונסטנעיני
1 תגובות
השתתפות בהרצאות שונות באוניברסיטה
ניבה גרי
1 תגובות
המשיך תואר שני בביולוגיה
מונתהא
1 תגובות
הסבה ללימודי תזונה מסיעוד
אביגיל
3 תגובות
השלמת תזה לתואר שני לקראת דוקטורט
שרון
3 תגובות
לימודי אנגלית לפני תואר
אבי
1 תגובות
מעוניינת לדעת תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון
יוסגא
1 תגובות
קבלה לסיעוד עם 4 יחידות ריאליות
מיטב
2 תגובות
קורסי השלמה בפסיכולוגיה לתואר שני בתרפיה במוסיקה
מייסון כחיל
1 תגובות
יחידות ריאליות ללימודי סיעוד
לאנא
1 תגובות
תואר שני בשימור להנדסאי
עידו
1 תגובות
קבלה לחוג להפרעות בתקשורת
תום
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם