תואר שלישי בפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

אהבת? שתף ב:

תואר שלישי בפסיכולוגיה PhD באוניברסיטת חיפה


להעמיק בחקר הנפש


חוקרים בתחום הפסיכולוגיה עוסקים בקשת רחבה של תהליכים ותופעות שקשורים לנפש האדם, פריצות הדרך והגילויים אליהם הם מגיעים מסייעים לקדם את תהליכי הטיפול וגם להבין באופן מעמיק ומלא יותר את האופן בו הנפש שלנו פועלת. מעיסוק בקשרים ובמערכות היחסים בתוך המשפחה, דרך התמודדות עם תופעות כמו דיכאון או חרדה ועד לטיפול יעיל בפוסט טראומה, מחקרים בפסיכולוגיה מתמודדים עם שלל היבטים ומסייעים להצעיד את התחום קדימה.


באוניברסיטת חיפה יכולים מי שמעוניינים להעמיק במחקר של עולם הנפש ללמוד בתכנית לתואר שלישי בפסיכולוגיה. המסלול לדוקטורט מציע לתלמידי המחקר שלל אפשרויות וכיווני מחקר חדשניים דרכם הם יכולים להטביע את חותמם.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול הדוקטורט יכולים להעמיק במחקר של ענפי פסיכולוגיה שונים, בהם הפסיכולוגיה המדעית והקלינית והפסיכולוגיה המחקרית. הם יכולים לבחון שיטות טיפול מגוונות, תהליכים פסיכולוגיים והיבטים שונים של התהליך הטיפולי בקליניקה ויעילותם.


החוג מפעיל מספר מעבדות, בהן המעבדה לטיפול קוגניטיבי התנהגותי, מעבדה לחקר הזיכרון והלמידה, מעבדה החוקרת את הקשר בין קוגניציה ורגש, מעבדה לחקר הפרעות חרדה ומעבדות רבות נוספות. לחוג קשורים גם מכוני מחקר מגוונים, בהם מכון לקבלת החלטות ולעיבוד מידע, מכון לחקר רגשות, מכון למחקר התפתחות הילד ומרכז בין לאומי לחקר השכול, האובדן והחוסן הנפשי.


מתכונת הלימוד


פרק הזמן המקובל להשלמת הדוקטורט הוא כארבע שנים. תחילת התכנית מוקדשת לכתיבת הצעת מחקר, אורכו של שלב מחקר זה הוא עד שנה אחת. לאחר מכן פונים תלמידי המחקר לעריכת המחקר העצמאי ולכתיבת העבודה המחקרית. לאורך התכנית הם לוקחים חלק גם בשיעורים עיוניים ומשתתפים בפורום דוקטורנטים של החוג שפועל במהלך השנתיים הראשונות.

 


נושאי מחקר


בין תחומי המחקר של אנשי הסגל בפקולטה אפשר למנות:

 

  • דפוסים אישיים והברית הטיפולית
  • קשרים מוקדמים בין הורים וילדים
  • הערכת אישיות ובחירה תעסוקתית
  • בסיס נוירופסיכולוגי של הבנת שפות
  • קבלת החלטות בקבוצה ושיתוף פעולה   
  • יישוב סכסוכים בין קבוצתיים
  • מנגנוני קשב ותגובות רגשיות
  • מהימנותו של הזיכרון האנושי
  • גורמים המביאים לנשירה מטיפול   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת חיפה מציעה שלל אפשרויות לתארים מתקדמים. בין המסלולים לתואר השלישי שמתקיימות במסגרתה אפשר למנות תואר שלישי בסוציולוגיה, תואר שלישי במדעי המדינה, תואר שלישי במנהל עסקים, תואר שלישי במשפטים, תואר שלישי בכלכלה, תואר שלישי בגיאוגרפיה ועוד מגוון של תכניות. ניתן להמשיך גם לתכניות בתר דוקטורט.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להגיש מועמדות לתכנית הדוקטורט צריכים להיות בוגרי תואר שני בפסיכולוגיה במסלול מחקרי מאוניברסיטה מוכרת בממוצע ציונים 85 ומעלה, הציון המבוקש בעבודת בתזה הוא 87 לפחות.


על המועמדים להגיש קורות חיים מקצועיים, גיליונות ציונים מן התואר השני בפסיכולוגיה ומלימודי הפסיכולוגיה, המלצות מגורמים באקדמיה שמעידות על הכישורים המחקריים, הצהרת כוונות שמפרטת את נושאי המחקר ואישור של מנחה לליווי כתיבת העבודה המחקרית.


תעודה


תואר שלישי PhD דוקטור לפילוסופיה ניתן לבוגרים אשר משלימים את כתיבת העבודה המחקרית ועומדים בהצלחה בכל דרישות התכנית על ידי אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

השלמת תזה כדי להתקבל לדוקטורט בטיפול באומנות
רחל
1 תגובות
קבלה לסיעוד על סמך יח׳ ריאליות
תימאא סוידאן
1 תגובות
פגישת יעוץ לתואר שני בביביולותרפיה
רנין אגבאריה
1 תגובות
תזה לקראת תואר שלישי בחינוך מיוחד
ליאה קונסטנעיני
1 תגובות
השתתפות בהרצאות שונות באוניברסיטה
ניבה גרי
1 תגובות
המשיך תואר שני בביולוגיה
מונתהא
1 תגובות
הסבה ללימודי תזונה מסיעוד
אביגיל
3 תגובות
השלמת תזה לתואר שני לקראת דוקטורט
שרון
3 תגובות
לימודי אנגלית לפני תואר
אבי
1 תגובות
מעוניינת לדעת תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון
יוסגא
1 תגובות
קבלה לסיעוד עם 4 יחידות ריאליות
מיטב
2 תגובות
קורסי השלמה בפסיכולוגיה לתואר שני בתרפיה במוסיקה
מייסון כחיל
1 תגובות
יחידות ריאליות ללימודי סיעוד
לאנא
1 תגובות
תואר שני בשימור להנדסאי
עידו
1 תגובות
קבלה לחוג להפרעות בתקשורת
תום
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם