תואר שני בחינוך עם התמחות במוח ולמידה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

אהבת? שתף ב:

תואר שני בחינוך MA בהתמחות מוח ולמידה באוניברסיטת חיפה

 

מכירים את המוח

 

בעבר היה קושי לאבחן לקויות למידה ותלמידים רבים נשרו מהמערכות החינוכיות ונכשלו בבתי הספר, כיום הנושא ידוע ומטופל הן בבית בעזרת ההורים והמשפחות והן במוסדות החינוך ובמסגרות משלימות. על אף שהנושא נחקר רבות וישנן מתודות שונות המתאימות לכל ילד וילד בהתאם לנושאים שהוא מתקשה בהם, הסיבות שבגללן יש לקויות למידה עדיין דורשות חקירה.

 

תואר שני בחינוך בהתמחות מוח ולמידה מכשיר חוקרים להבין את הנסתרים של המוח, את ההשפעות שלו על ליקויי למידה ועל קשיים שונים שאנשים מתמודדים איתם והם אמונים על מציאת הפתרונות הפדגוגיים ותכניות התמיכה שיקלו על אותם תלמידים ויובילו אותם להצלחה בלימודים.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בחינוך בהתמחות מוח ולמידה באוניברסיטת חיפה מקנה לסטודנטים את הכלים למחקר, לאבחון, להוראה ולטיפול פרטני בתחום לקויות הלמידה ותהליכי הלמידה. הסטודנטים מתמחים במערכות המוח – systems approach והם לומדים ליישם את הממצאים הן בבית והן בבתי הספר. התכנית משלבת כלי מחקר עדכניים, כמו מכשירים לניטור עיניים, דימות מוח, מכשירים לבחינת הפעילות המוטורית ומכשור אלקטרופיזיולוגי.

 

תכני המסלול לתואר שני בחינוך מתמקדים בשני תחומים עיקריים: ההתנהלות הנוירו־התנהגותית בשלבים הראשונים של הלמידה בגיל הרך, שם הסטודנטים לומדים על קשב, זיכרון ותפיסה ועל השפעות סביבתיות ותורשתיות על התפתחות למידה תקינה ועל קשיי למידה. התחום השני הוא ההתנהלות הנוירו־התנהגותית במיומנויות הלמידה הפורמאליות של ילדים מכיתה א' ועד אנשים מבוגרים. שבו הסטודנטים לומדים על התפתחות תקינה ולקויה של מיומנויות הכתיבה, הקריאה, ההבנה המתמטית, רכישת שפה שנייה, פתרון בעיות והתבטאות רגשית.

 

 

מתכונת הלימוד

 

התואר השני נמשך כשנתיים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, קורסי סמינר ומעבדות. לשם קבלת התואר על הסטודנטים לכתוב עבודת תזה בליווי מנחה שהוכרז לפני תחילת הלימודים. במהלך התואר באפשרות הסטודנטים להשתלב בהתמחות קלינית יישומית באבחון ובטיפול ליקויי למידה של כל שכבות הגיל – בבית הספר היסודי, בבתי הספר העל־יסודיים ולמבוגרים.

 

נושאי לימוד

 

  • נוירוביולוגיה מערכתית
  • סטטיסטיקה ומחקר כמותי
  • שיטות ניתוח ERP ו- FMRI
  • התפתחות תקינה של השפה
  • ביו־אתיקה וחקר האדם והרפואה    
  • לקויות בשפה
  • לקויות למידה
  • תהליכים מוטוריים
  • קריאה ואורתוגרפיה    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת חיפה היא מוסד להשכלה גבוהה לקידום המחקר וההוראה. הלימודים באוניברסיטה הם בין־תחומיים והם מאפשרים שיתוף פעולה עם אוניברסיטאות ברחבי העולם. אפשר ללמוד באוניברסיטה מגוון תארים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בכל אחת מן הפקולטות שבה, ובהן הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למשפטים, הפקולטה למדעי הטבע והפקולטה לחינוך. בין תכניות הלימוד של הפקולטה לחינוך אפשר ללמוד תואר שני בחינוך מתמטי, תואר שני בלקויות למידה בשפה הערבית, תואר שני בחקר האלטרנטיבות בחינוך ותואר שני בטכנולוגיות בחינוך.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר השני בחינוך בהתמחות מוח ולמידה צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים 85 ומעלה ולקבל ציון 85 לפחות במבחן הקבלה באנגלית. הקבלה ללימודים מותנית בהגשה של שתי המלצות אקדמיות.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת התזה, מקבלים תואר M.A בחינוך בהתמחות מוח ולמידה מטעם אוניברסיטת חיפה.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

מתי נסגרת ההרשמה לסיעוד?
נרי
1 תגובות
לימודי ארץ ישראל לתואר שני
לי אלקולומברה
1 תגובות
לימודי המשך בבריאות הציבור בהתמחות במנהל מערכות בריאות
מסארווה כמאל
1 תגובות
מבחן כניסה לתואר שני מקרקעין
דוד
1 תגובות
מועד מתן תשובה על קבלה לתואר שני בעבודה סוציאלית
מיכל
1 תגובות
קבלה באמצעות מכינה לקלינאות תקשורת
הדס זהבי
1 תגובות
קבלה לתואר שני בלקויות למידה
מראדי
1 תגובות
לימודי דוקטורט בתחום החינוך
עמנואל בן סבו
1 תגובות
לימודים רב תחומיים בקרימינולוגיה
ואיל נבואני
1 תגובות
איך ללמוד למבחנים באנגלית לתואר שני בעבודה סוציאלית?
הילה
1 תגובות
השלמת תעודת הוראה בשילוב תואר שני בלקויות למידה
עדי
1 תגובות
קבלה לתואר שני עבודה סוציאלית
מיכל חסון
ללא תגובה
דוגמא למבחן באנגלית תואר שני
מאי
1 תגובות
פרטים על קורס כתיבה יוצרת
אהרון קפלן
1 תגובות
תנאים עדכניים לקבלה ללימודי כלכלה
מוני שאער
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם