לימודי כלכלה ומזרח אסיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

לימודי כלכלה ומזרח אסיה באוניברסיטת חיפה - מסלול דו חוגי


הכלכלות הגדולות של מחר


בעוד המאה העשרים התאפיינה בעיקר בהשפעתן הכלכלית של ארצות הברית ושל מדינות אירופה, הרי שבמאה העשרים ואחת נראית מגמת עלייתן של מדינות אסיה - ובראשן סין והודו - למיקום מרכזי בשוק הגלובלי. לא מעט חוקרים סבורים כי בעשורים הקרובים, סין אף תעקוף את ארצות הברית ותהפוך לכלכלה הגדולה ביותר העולם. גם אזורים אחרים ביבשת הגדולה בעולם, כגון יפן ודרום קוריאה הופכים לדומיננטיים בשוק הפיננסי ובתהליכי השקעה ופיתוח.


מי שמתעניינים בתהליכים כלכליים ומחפשים להכיר את המגמות הפיננסיות של העתיד יכולים ללמוד בתכנית הדו חוגית ללימודי כלכלה ומזרח אסיה שמוצעת באוניברסיטת חיפה. במהלך תכנית זו לומדים על היבטים בכלכלה ועל תהליכים במדינות משפיעות באסיה. המסלול פותח בפני הבוגרים דלתות לתפקידים שונים בשוק הכלכלי, הן בארץ והן במדינות באסיה עמן יש לישראל יחסי מסחר ועסקים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול הדו חוגי יכולים לשלב בין היכרות עם סוגיות כלכליות משמעותיות במשק לבין התוודעות לתהליכים ותמורות שמתחוללים במדינות שונות ביבשת אסיה ועל ידי כך ללמוד על המתרחש בשווקים ובכלכלתן של מדינות אלה. לימודי כלכלה מאפשרים להם לנתח בעיות כלכליות של פירמות ופרטים וכן לדון בתהליכים בין לאומיים במשק. במסגרת לימודי אסיה, הם דנים במדינות כגון סין, יפן, קוריאה והודו ולומדים על היבטים תרבותיים, היסטוריים, כלכליים, פוליטיים וחברתיים שהתרחשו בהם לאורך הדורות ועד לימינו.


מתכונת הלימוד


הלימודים במסלול הדו חוגי נפרשים על פני כשלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה הן מהחוג לכלכלה והן מהחוג ללימודי אסיה. במסגרת לימודי אסיה הם גם נדרשים ללמוד אחת מבין מספר שפות לבחירתם, כגון סינית, יפנית או הינדי.


נושאי הלימוד

 

 • מאפייני המשק הסיני
 • התעשייה הקוריאנית
 • תרבות יפן המודרנית
 • עסקים וכלכלה בהודו
 • תמורות חברתיות בסין
 • סטטיסטיקה והסתברות    
 • יסודות המימון
 • מודלים לינאריים
 • יסודות בחשבונאות
 • חשבון אינפיטסימאלי
 • מאקרו ומיקרו כלכלה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת חיפה אפשר ללמוד גם במסלול חד חוגי ייעודי ללימודי עסקים באסיה וכן בתכנית ללימודי אסיה בהתמחות סינית, המשולבת עם קורסי מורי דרך. האוניברסיטה עורכת שלל תכניות לימודים, שאת רובן ניתן ללמוד במתכונת דו חוגית או חד חוגית. אלה כוללות לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי סטטיסטיקה, לימודי מדעי המדינה, לימודי מדעי המחשב, תואר ראשון בתקשורת ותכניות נוספות.


תנאי קבלה


כדי להתקבל על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה של שני החוגים. במסגרת תנאי הקבלה לכלכלה הם נדרשים לציון התאמה של 660 ומעלה. האוניברסיטה שמה דגש על הציון הפסיכומטרי הכמותי ( שקלול ההישגים בפרקי המתמטיקה). כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון של לפחות 80 או בציון 75 ומעלה ברמת 5 יחידות לימוד.


תעודה


אוניברסיטת חיפה מעניקה תואר ראשון BA בכלכלה ובמזרח אסיה לבוגרי התכנית שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם במהלך הלימודים.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

תנאי קבלה של פסיכולוגיה
נועם כיבש
ללא תגובה
תואר שני התפתחות הילד
מירב דהן
1 תגובות
אפשר ללמוד cbt אחרי תואר שני בגרונטולוגיה?
טניה
1 תגובות
מה אפשר לשלב עם תואר במדעי הרפואה?
חיפה
1 תגובות
קורס מנהל תברואה מוסמך
חיים כהן
1 תגובות
מכינה ללימודי תקשורת ומשפטים
אוריה אהרוני
1 תגובות
תהליך הקבלה בועדת חריגים
שיר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp