תואר שני במשפטים בהתמחות משפט עסקי באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

תואר שני במשפטים בהתמחות משפט עסקי ומסחרי LLM באוניברסיטת חיפה

 

קשרי מסחר

 

עולם העסקים אינו כרוך רק בניצול הזדמנויות, בראייה מחושבת לטווח ארוך והכרה מעמיקה של התחום, אלא יש בו היבטים משפטיים רבים. כל מכירה של נכס רוחני או מוחשי, כל חתימה על חוזה, כל מיזוג, רכישה, הקפאה או שליטה של חברה גוררת עמה סוגיות משפטיות רבות והבאה בחשבון של דינים שונים, החל ממסים שיש לשלם וכלה בפיצויים ומענקים לאנשים המעורבים בעסקה.

 

תואר שני במשפטים בהתמחות משפט עסקי ומסחרי מקנה לסטודנטים את הידע המעשי לצד הידע המחקרי על ההיבטים המשפטיים של התחום ומאפשר להם להתמקד ולהתמקצע בו.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני במשפטים בהתמחות משפט עסקי ומסחרי באוניברסיטת חיפה מעניק לסטודנטים ידע מעמיק על תורת המשפט ומכשיר אותם על העולם העסקי בישראל ועל ההיבטים המשפטיים הכרוכים בו. הסטודנטים לומדים על העקרונות העסקיים הקיימים בתחום, כמו מימון, חשבונאות, וניהול משא ומתן לצד ידע מרחב על המשפט המסחרי, לרבות תחום הכלכלה ומנהל העסקים.

 

תכנית זו לתואר השני במשפטים מתמקדת הן בפן הפילוסופי והתיאורטי והן בפן היישומי והמעשי של השאלות המשפטיות הקיימות כיום בעולם העסקי. הסטודנטים לומדים על חוק ההגבלים העסקיים, על ההיבטים המשפטיים של ניירות הערך והרגולציה בשוק ההון ועל הסוגיות המסועפות של המשפט בתחום ההייטק.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר השני כשנתיים. השיעורים מתקיימים פעמיים בשבוע, אחת באמצע שבוע בשעות אחר הצהריים ואחת ביום שישי בשעות הבוקר. התואר מוצע בשני מסלולים – המסלול העיוני והמסלול המחקרי הכולל עבודת תזה. מתכונת הלימוד בנויה מקורסי ליבה, מקורסים עסקיים, מקורסים במשפט האזרחי ומקורסי סמינר.

 

נושאי לימוד

 

 • ניתוח דוחות כספיים
 • סוגיות בדיני קניין ומקרקעין
 • סוגיות מתקדמות בתאגידים
 • דיני קניין רוחני במרחב העסקי
 • היבטים משפטיים בחברות הזנק
 • סוגיות מתקדמות בתורת המשפט    
 • דיני מסים
 • מבוא לשיווק
 • שליטה בחברות
 • ניהול משא ומתן
 • עקרונות החשבונאות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת חיפה היא מוסד אקדמי המקדם את ההוראה ואת המחקר. תכניות הלימוד של האוניברסיטה הן רב־תחומיות המאפשרות שיתופי פעולה בין מרכזים אקדמיים בישראל ובחו"ל. באוניברסיטה אפשר ללמוד במגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בכל אחת מן הפקולטות שבה, ובהן הפקולטה לחינוך, הפקולטה למשפטים, הפקולטה למדעי החברה והפקולטה למדעי הרוח. הפקולטה למשפטים מציע מסלולי לימוד לתואר שני בהתמחויות שונות, כמו תואר שני במשפטים בהתמחות משפט מנהלי ואזרחי, תואר שני במשפטים בהתמחות טכנולוגיה, תואר שני במשפטים בהתמחות בריאות ותואר שני במשפטים בהתמחות תורת השפיטה וההליך הפלילי.

 

 

תנאי קבלה

 

לתואר השני במשפטים מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון במשפטים. למסלול העיוני מתקבלים מועמדים בעלי ממוצע ציונים 80 ומעלה ולמסלול המחקרי מתקבלים מועמדים בממוצע ציונים 90 ומעלה. על כל המועמדים להגיש גיליון ציונים, קורות חיים, המלצה אחת לפחות, מסמך ממוסד הלימודים המפרט על מיקום המועמד במחזור לימודיו.

 

 

תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את כל דרישות הלימודים, לרבות הגשת עבודות הגמר, מקבלים תואר מוסמך L.L.M במשפטים מטעם אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

אם ציון gmat כמותי מספיק כדי להתקבל לתואר mba?
גל
ללא תגובה
דוגמא לבחינת כניסה באנגלית לתואר שני
מונא
ללא תגובה
תנאי קבלה של פסיכולוגיה
נועם כיבש
1 תגובות
תואר שני התפתחות הילד
מירב דהן
1 תגובות
אפשר ללמוד cbt אחרי תואר שני בגרונטולוגיה?
טניה
1 תגובות
מה אפשר לשלב עם תואר במדעי הרפואה?
חיפה
1 תגובות
קורס מנהל תברואה מוסמך
חיים כהן
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp