תואר כפול באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר כפול באוניברסיטת חיפה

תואר כפול - אוניברסיטת חיפה


משפט ועוד


באוניברסיטת חיפה מתקיימות תכניות שונות לתואר כפול, במסגרת הפקולטה למשפטים. מסלוליים אלה מקנים שני תארים ראשונים, האחד במשפטים והשני בחוג נוסף. שילוב זה בין עולם המשפט לבין דיסציפלינות נוספות מסייע לסטודנטים לפתח חשיבה נרחבת ורב תחומית, ולהבין תהליכים חברתיים, אתיים וחוקיים באופן מלא יותר.


לאחר סיום מוצלח של התואר הכפול, הסטודנטים יכולים להשתמש בכלים הנלמדים כדי להשתלב בתפקידי מפתח בזירת המשפט ובתחומים נוספים כגון שירותים חברתיים, מערכת הבריאות ועשייה ציבורית.


מסלולי הלימוד


המסלולים לתואר כפול באוניברסיטת חיפה כוללים:

 

 

  • תואר כפול במשפטים וסיעוד - סטודנטים בתכנית ללימודי משפטים וסיעוד מקבלים שני תארים ראשונים, האחד בסיעוד והשני במשפטים. מסלול זה מתמקד בתמורות משמעותיות שהתחוללו לאחרונה בעולם המשפטי וכן במערכת הבריאות ומכינה את הסטודנטים להשתלבות במגוון של תפקידים משמעותיים במשק. הסטודנטים לומדים על שינויים סיעודיים ובריאותיים שנוגעים להקפדה על חקיקה ונהלים ועל הרחבת הסמכויות והאחריות המקצועית של אנשי המקצוע הרפואיים. כמו כן, נידונים תהליכים כגון צמיחת תפקידים חדשים בשני הענפים ופעילותן של וועדות חקיקה וועדות אתיקה שחוקרות את הקשר שבין שני הענפים.

 

  • תואר כפול במשפטים ועבודה סוציאלית - מסלול לימודי משפטים ועבודה סוציאלית מאפשר לסטודנטים לתואר כפול לבחור תהליכים ותמורות במדינות רווחה מודרניות. הסטודנטים לומדים על הקשרים שמתקיימים בין שני התחומים ועל השפעתם האחד על השני. הם נחשפים לשינויים בחקיקה ולאתגרים משפטיים שעמם מתמודדים עובדים סוציאליים וכן דנים בהיבטים חברתיים שעולים בעולם המשפט. השילוב בין שני הענפים יכול לסייע לסטודנטים לפתח רגישות מיוחדת לסוגיות חברתיות ואתיות ולפוך, עם צאתם לשטח בסיום הלימודים, למודעים יותר לצורכים ולמצוקות בפן המשפטי. המסלול לתואר כפול מתאים במיוחד למעוניינים לעסוק בענפים כגון דיני רווחה, ייצוג אנשים עם מוגבלויות וייצוגם של קטינים או קשישים. כמו כן, לאחר לימודי העבודה הסוציאלית הבוגרים יכולים לקבל חשיפה נרחבת ומעמיקה למסגרות משפטיות ולהכיר מקרוב זכויות של שלל אוכלוסיות אותן הם שואפים לקדם.


מתכונת הלימוד


אורכן של התכניות לתואר כפול הוא כארבע שנים. הסטודנטים משלבים קורסי חובה ובחירה של שני החוגים וגם משתתפים בסמינרים ובהתנסויות מעשיות שנדרשות בכל חוג. המסלולים לתואר כפול נערכים במתכונת אינטנסיבית במיוחד, שמצריכה השקעה רבה והצטיינות מצד הסטודנטים.


יש לציין כי בחלק מן המקרים מערכות השעות של שני החוגים עשויות לכלול חפיפות בין קורסים, על הסטודנטים מוטל לדחות קורסים בהתאם ולהשלימם בשנה שלאחר מכן, כדי לעמוד בכל חובות התואר הכפול.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודים לתואר כפול כרוכה בעמידה בתנאי הקבלה של שני החוגים, החוג למשפטים והחוג הנוסף. בדרך כלל הקבלה מתבססת על שקלול הציונים בפסיכומטרי ובבגרויות, האוניברסיטה מאפשרת גם קבלה על סמך ההישגים במכינה אוניברסיטאית. יש לציין כי לתכניות התואר הכפול לא יכולים להתקבל מועמדים שיש ברשותם תואר ראשון קודם באחד משני התחומים הנלמדים בתכנית הכפולה. כדי לקבל את תנאי הקבלה המלאים והעדכניים מומלץ לפנות הישר אל מוסד הלימוד.


על מוסד הלימוד


לצד התכניות לתואר כפול, ניתן למצוא בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה תכניות משולבות נוספות, שמציעות לימודים דו חוגיים בהם משלבים לימודי משפטים עם חוג נוסף ומקבלים תואר ראשון יחיד. בין המסלולים הללו נכללים לימודי משפטים ופסיכולוגיה, לימודי משפטים וסוציולוגיה, לימודי משפטים ומזרח אסיה, לימודי משפטים וכלכלה ולימודי משפטים ותואר בתקשורת. הפקולטה עורכת גם שלל תכניות לתארים מתקדמים במשפטים.


אוניברסיטת חיפה מפעילה עוד מגוון של פקולטות ומחלקות שבהן ניתן ללמוד לתואר ראשון, לתואר שני, לתואר שלישי ולתכניות ייעודיות לתעודה. באוניברסיטה פועלים מכוני מחקר ומרכזי מחקר שמשרתים את הסטודנטים לתארים מתקדמים ואת החוקרים הרבים שבה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה