תואר שני במשפטים ללא משפטנים באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במשפטים ללא משפטנים באוניברסיטת חיפה

תואר שני במשפטים ללא משפטנים MA באוניברסיטת חיפה


באוניברסיטת חיפה נערכת תכנית לתואר שני במשפטים ללא משפטנים. מסלול זה מיועד לבוגרי שלל תחומי לימוד שאינם משפטים והוא מאפשר להם להרחיב את השכלתם במשפטים כתחום ידע ולהעמיק את הידע שרכשו בתואר הראשון תוך התאמה לניסיון המקצועי שברשותם בשוק העבודה. לאחרונה אנו עדים לשינויים מרחיקי לכת בעולם המשפט, תחום זה הופך רב תחומי ומגוון יותר והוא משלב בתוכו דיסציפלינות רבות. כתוצאה מתמורות אלה נדרשים היום רבים מאי פעם להפגין שליטה בסיסית במושגים משפטיים כחלק מעבודתם השוטפת. בתכנית לתואר שני במשפטים ללא משפטנים יכולים האקדמאים לקבל ידע משפטי חיוני זה ולהרחיב את השכלתם. תכנית זו מתאפיינת בנגישות למגזר האקדמי והציבורי - אזרחי כאחד.


תכנית הלימודים


תכנית התואר השני במשפטים ללא משפטנים מאפשרת לסטודנטים להכיר שלל היבטים של עולם המשפט, כגון משפט מינהלי, דיני עבודה, דיני נזיקין, משפט פלילי, דיני משפחה ועוד. הם סוקרים סוגיות מרכזיות בתיאוריה המשפטית ולומדים על ההקשרים שבין המשפט והחברה.


הסטודנטים מתמקדים גם בניתוח משפטי של תהליכים חברתיים וציבוריים. הם בוחנים מהלכי רגולציה ודנים ברפורמות ובשינויים בפסיקה ובחקיקה לאורך השנים. כמו כן, הם סוקרים סוגיות אקטואליות מענפי ידע אחרים בעזרת כלים משפטיים, לרבות סוגיות משפטיות בתחום הסייבר ובעידן הדיגיטלי, השפעות המשפט על עולם העסקים, הפן המשפטי של תחום הנגישות במרחב הציבורי לאנשים עם מוגבלויות וענפים רבים נוספים.

 


מתכונת הלימוד


סטודנטים יכולים להשלים את תכנית התואר השני תוך פרק זמן של כ - 15 חודשים. היא כוללת ארבעה סמסטרים הנלמדים ברצף, לרבות סמסטר הנערך בחודשי הקיץ. התכנית נערכת במתכונת נוחה לאנשים עובדים, השיעורים מתקיימים באחד הערבים במהלך השבוע וכן בימי שישי בשעות הבוקר.


במהלך התכנית, הסטודנטים לוקחים חלק בשלל קורסים עיוניים וסמינרים. כמו כן, הם משתתפים בהרצאות אורח עם מומחים מצמרת המשפט הישראלי שבמהלכן מכירים סוגיות אקטואליות מעולם המשפט.


נושאי הלימוד


הסטודנטים בתכנית זו לומדים מגוון של נושאים, כגון:

 

 • שוויון בשוק התעסוקה
 • ספרות, קולנוע ומשפט
 • גבולות ההליך השיפוטי
 • נגישות, מוגבלות ומשפט
 • סייבר ומשפט בעולם משתנה
 • מדיניות משפטית ושינוי חברתי
 • בוררות, גישור וניהול משא ומתן   
 • דיני עבודה
 • תורת המשפט
 • משפט ועסקים
 • ענישה, מוסר וחברה
 • גברים ונשים במשפט
 • מבוא למשפט ישראלי   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


באוניברסיטת חיפה מתקיימים שלל מסלולים לתואר שני, בהם גם תכנית לתואר שני במשפטים המתאימה לבוגרי לימודי משפטים LLB. כמו כן, מתקיימות באוניברסיטה תכניות מוסמך כגון תואר שני בפסיכולוגיה, תואר שני במינהל ומדיניות ציבורית, תואר שני בניהול סכסוכים, תואר שני במדעי המדינה, תואר שני בסוציולוגיה ועוד מגוון רחב של תכניות. בחלק מן התכניות עומדת בפני הסטודנטים הבחירה בין מסלול מחקרי למסלול ללא תזה.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לתכנית זו נדרשים להיות בוגרי תואר ראשון ממוסדות אקדמיים מוכרים בתחומים כגון מדעי החברה, מדעי הרוח, מדעי הבריאות, מדעי הרווחה, משאבי אנוש, חינוך ומנהל עסקים. הציון הסופי הנדרש בתואר הראשון הוא 80 ומעלה.


מועמדים מתקבלים לתכנית זו על סמך הציונים בתואר הראשון, קורות החיים המקצועיים והמידע המצורף בטפסי ההרשמה. במקרים מסוימים רשאים בתכנית לדרוש אישורים ממוסדות הלימוד על דירוג במחזור, המלצות או ראיונות קבלה. ראשת התכנית ממליצה על קבלת המועמדים על בסיס מצוינות אקדמית ועל בסיס תחרותי. הסטודנטים צריכים לצרף מספר מסמכים להרשמתם, לרבות גיליונות ציונים, קורות חיים, טפסי הרשמה ייעודיים ומכתבי המלצה מגורמים אקדמיים או ממעסיקים. מועמדים שהם בוגרי מוסדות אקדמיים שבהם שפת הלימוד איננה עברית נדרשים לעמוד במבחן ידע בעברית לפי דרישות הקבלה של אוניברסיטת חיפה.


תעודה


תואר שני במשפטים ללא משפטנים MA מוענקת לסטודנטים המשלימים את התכנית בהצלחה מטעם אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה