דוקטורט במדעי המדינה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
דוקטורט במדעי המדינה באוניברסיטת חיפה

תואר שלישי במדעי המדינה באוניברסיטת חיפה - דוקטורט PhD במדעי המדינה


לחקור את השלטון


העולם הפוליטי כולל בתוכו מארג מורכב של מפלגות, ארגונים, גופים ובעלי תפקידים. כדי להבין את ההתרחשות המדינית באופן ביקורתי יש צורך לבחון אותה בראיה רב תחומית ולהביא בחשבון היבטים כלכליים, חברתיים, משפטיים ותרבותיים. מהפכות, שינויים בשיטות משטר ומאבקים בין מדינות מציבים אתגרים רבים בפני חוקרים בתחום מדעי המדינה והופכים את המחקר לדינמי במיוחד.


בתכנית לתואר שלישי במדעי המדינה של אוניברסיטת חיפה שואפים להכשיר חוקרים איכותיים ורחבי אופקים בשלל תחומי ההשמה של מדעי המדינה. דרך המחקרים העצמאיים שהם מבצעים בהנחיית מנחים הם יכולים להגיע למסקנות משמעותיים לגבי התנהלות מוסדות השלטון וגופי השלטון המקומי והציבורי, בישראל ובעולם. המסלול מתאים למי שמייעדים עצמם לתפקידי מחקר באקדמיה וכן הוא יכול לסייע לקדם את הקריירה של העוסקים בתחומים כגון דיפלומטיה, פוליטיקה ויחסים בינלאומיים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית התואר השלישי יכולים להתמחות במגוון של נושאים במדעי המדינה ובתחומי הפוליטיקה והממשל. הם יכולים לחקור שלל סוגיות כגון יחסים בינלאומיים, רעיון מדיני ומנהל ומדיניות ציבורית. לאורך המסלול הם מעמיקים בנושאים אקטואליים שונים במדינת ישראל ובמדינות שונות ומרחיבים את אפיקי המחקר שלהם דרך מפגש עם חוקרים בבית הספר ובמסגרות חיצוניות וכן דרך היחשפות לתיאוריות וגישות שונות מעולם מדעי המדינה.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית הדוקטורט הוא כארבע שנים. בשנה הראשונה כותבים את הצעת המחקר ומשתתפים בקורסים עיוניים ובסדנת דוקטורט. השנים המתקדמות מוקדשות לכתיבה של עבודת המחקר.


נושאי מחקר


בית הספר למדעי המדינה של אוניברסיטת חיפה עורך מחקרים במגוון של תחומים, הנה כמה מן הנושאים שנחקרים לאחרונה בבית הספר:

 

  • מודלים באסטרטגיה ימית
  • מדיניות חוץ וביטחון אזורי
  • אלימות פוליטית וקיצוניות
  • ביצועי מגזר ציבורי בישראל
  • עמדות תושבים על השלטון המקומי    
  • חקר החוסן הלאומי
  • איחוד רשויות מקומיות
  • חדשנות במגזר הציבורי
  • פוליטיקה מזרח תיכונית   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


הרשות ללימודים מתקדמים של אוניברסיטת חיפה מפעילה שלל מסלולים לתואר השלישי. בין התכניות אפשר למנות תואר שלישי במנהל עסקים, תואר שלישי במשפטים, תואר שלישי בגיאוגרפיה, תואר שלישי בכלכלה, תואר שלישי בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר שלישי בניהול משאבי טבע וסביבה ועוד מבחר תכניות לדוקטורט.


תנאי קבלה


יכולים להתקבל למסלול זה בעלי תואר שני במדעי המדינה, בוגרי מסלול מחקרי, שממוצע הציונים שלהם הוא לפחות 86 והציון שלהם בתזה הוא 90 ומעלה. לבקשת הקבלה על המועמדים לצרף הצהרת כוונות בשפה האנגלית והעברית, עותק של עבודת התזה, תקציר של קורות החיים והמלצות ממרצים שמעידים על כישורי המחקר, אחת מהן ממנחי התזה. יש לציין כי בוגרים של תחומי לימוד שאינם מדעי המדינה יכולים להתקבל בכפוף למעבר של השלמות בהתאם ללימודיהם הקודמים.

 


תעודה


תואר שלישי "דוקטור בפילוסופיה" במדעי המדינה ניתן לבוגרי התכנית אשר עומדים בהצלחה בכל התנאים במהלכה, על ידי אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp