תואר שני בלימודי ארצות הברית במסגרת תואר שני בהיסטוריה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

אהבת? שתף ב:

תואר שני בהיסטוריה כללית במסלול לימודי ארצות הברית באוניברסיטת חיפה


אפשרויות בלתי מוגבלות


ארצות הברית היא בין המעצמות הגדולות בעולם. היא משפיעה על תהליכים מדיניים, כלכליים וחברתיים במדינות ברחבי העולם והתרבות שלה נותנת את אותותיה בחיי היום יום של כולנו. כדי להגיע למעמדה כיום עברה אמריקה שלל תהליכים ותמורות, גיבשה לעצמה מנהגים ייחודיים ופיתחה ערכים ותפישות עולם.


אוניברסיטת חיפה מציעה תכנית לתואר שני בלימודי ארצות הברית, שפועלת כמסלול במסגרת התואר השני בהיסטוריה כללית. התכנית מאפשרת לסטודנטים להכיר את ההיסטוריה של ארצות הברית ממגוון נקודות מבט ובמסגרתה הסטודנטים יכולים ל הרכיב לעצמם תכנית לימודים אישית ממגוון הקורסים שנוגעים לארצות הברית בפקולטה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה לתואר השני לומדים לעומק על ההיסטוריה של ארצות הברית ותרבותה. הם בוחנים את התהוותה של המדינה מנקודת מבט רב תחומית וכך עוסקים בסוגיות היסטוריות, גיאוגרפיות, תרבותיות, חברתיות, משפטיות ופוליטיות וגם בוחנים כיצד תהליכים אלה משתקפים בספרות, באמנות, במדיה ובמוזיקה האמריקנית לאורך השנים. הם גם דנים בתרומת תרבויות יוון, רומא והנצרות להתפתחות של ארצות הברית. נוסף על כך, הם מפתחים את יכולות המחקר ההיסטורי שלהם דרך התוודעות לתיאוריות ולזרמים מגוונים.

 


מתכונת הלימוד


זהו כאמור אחד מהמסלולים שמוצעים לתואר שני בהיסטוריה, ניתן ללמוד בתכנית מחקרית עם כתיבת תזה או במסלול ללא תזה בו נבחנים בבחינות גמר. משך התכנית הוא כשנתיים, במסלול המחקרי ניתן להאריך את אורכה לשלוש שנים.


הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי בחירה וחובה, בסמינריונים ובמפגשים עם חוקרים והיסטוריונים. מלבד הקורסים מהחוג להיסטוריה, הסטודנטים יכולים להרכיב לעצמם תכנית לימודים על ידי בחירה מהחוגים השונים בפקולטה למדעי החברה, מחוגים כגיאוגרפיה, סוציולוגיה ותקשורת.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במהלך התכנית אפשר למנות:

 

  • לבטים במחקר ההיסטורי
  • מוזיקה אמריקנית פופולרית
  • בעיות בהיסטוריה האמריקנית
  • כלכלה ותרבות בארה"ב המודרנית    
  • תפקידי וביטויי העבר
  • מגמות בהיסטוריוגרפיה
  • תרבות הצריכה באמריקה    
  • ועוד


סגל הוראה


בראש התכנית עומד היסטוריון בעל תואר דוקטור שמתמחה בחקר הקפיטליזם האמריקאי. בין היתר הוא חוקר מדדים כלכליים אמריקניים וכיצד פרודוקטיביות משפיעה על איכות החיים ופרסם ספרים ומאמרים בכתבי עת בתחום זה.


על מוסד הלימוד


בחוג להיסטוריה באוניברסיטת חיפה מוצעות תכניות נוספות לתואר השני, כגון תואר שני בלימודי אירופה המודרנית, תואר שני בתרבות קלאסית, תואר שני במדעי הדתות ותואר שני בהיסטוריה המיועד למורים. הפקולטה למדעי החברה עורכת שלל מסלולים ללימודי מוסמך, בהם תואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון, תואר שני בהיסטוריה של עם ישראל, תואר שני בלימודי אסיה ותואר שני בלשון עברית.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית המועמדים צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע של לפחות 80, כאשר ישנה עדיפות לבוגרי לימודי היסטוריה או מקצועות משיקים. מועמדים שאין ברשותם רקע אקדמי בתרבות ובהיסטוריה של ארצות הברית צריכים ללמוד בקורסי השלמה כדי להתקבל.

 


תעודה


סטודנטים שמסיימים את המסלול בהצלחה ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תואר שני בהיסטוריה כללית MA וכן ספח שמעיד על ההתמחות בלימודי ארצות הברית, שמוענקים מטעם אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

קורסי השלמה בפסיכולוגיה לתואר שני בתרפיה במוסיקה
מייסון כחיל
ללא תגובה
יחידות ריאליות ללימודי סיעוד
לאנא
ללא תגובה
תואר שני בשימור להנדסאי
עידו
1 תגובות
קבלה לחוג להפרעות בתקשורת
תום
1 תגובות
תוצאת מבחן הכניסה לתואר שני
הנייה
1 תגובות
שומע חופשי הרצאות קורסים
משה שטיין
1 תגובות
קבלה ללימודי המשך בביבליותרפיה
אוניברסיטת חיפה
ללא תגובה
קבלה לתואר שני בביבליותרפיה
שני לבקוביץ
ללא תגובה
מבחן כניסה לתואר ראשון בתקשורת
רונן
1 תגובות
תואר שלישי במנהל עסקים
ויאם בסול
1 תגובות
שומע חופשי בקורסים לאמנות וארכיאולוגיה
רחל איזנברג
1 תגובות
לימודי סיעוד- קבלה ושכר לימוד
אוניברסיטת חיפה
ללא תגובה
לימודי סיעוד - קבלה ושכר לימוד
קרמאן כפא
ללא תגובה
ייעוץ לימודים לתואר שני
אכלאס יחיא
10 תגובות
איזה קורסים יהיו פתוחים לשמיעה חופשית ב-2019-2020?
שרית
9 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם