רוצה פרטים על תואר שני בלימודי השואה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בלימודי שואה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בלימודי השואה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בתכנית ללימודי השואה MA


זוכרים וחוקרים


אין ספק כי השואה היא בין הפרקים ההרסניים ביותר בתולדות העם היהודי והאנושות בכלל. היא נדעה בחייהם של מיליוני בני אדם ושינתה כליל את הלך החיים של עמים ומדינות שלמים. כמעט אין תחום בו לא ניתן לראות את השפעותיה של השואה גם בימינו, בין אם באמנות החזותית ובמדיה, בפוליטיקה ובהחלטות מדיניות וכן על עצם כינון של זהות יהודית.


היום פועלים חוקרים רבים בישראל ובעולם ששואפים לנתח את השואה והתהליכים שהתרחשו במהלכה, במטרה להבין אותם לעומק ולהסיק מתוכם על חיינו היום. אופייה והיקפה של השואה דורש מן החוקרים שבוחנים אותה להביט עליה בעיניים רב תחומיות ולהבין בתחומים מגוונים כגון היסטוריה, סוציולוגיה, תרבות, פסיכולוגיה, פוליטיקה ומתודולוגיות נוספות.


תואר שני בלימודי השואה מאפשר לבחון לעומק את הפרק הזה בתולדות העם היהודי ולהביט בו מנקודות מבט שונות ומגוונות. הבוגרים יכולים להשתמש בכלים שנרכשים כדי לקדם את תחום החינוך לשואה בארץ, לפתח יוזמות ופרויקטים בבתי ספר ומוסדות קהילתיים בתחום הנצחת השואה, להשתלב במוזיאונים ובמוסדות לתיעוד השואה וכן להמשיך במחקר אקדמי של השואה.


למי מיועדים הלימודים


מסלול זה מיועד למעוניינים להעמיק במחקר של השואה ותולדות העם היהודי במהלכה ואחריה מבחינה היסטורית, תרבותית וחברתית. הוא מתאים במיוחד לאנשי חינוך, למדריכים וחוקרים במוזיאונים ובמוסדות להנצחת השואה שמעוניינים להעשיר את הכלים שברשותם.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול לתואר השני חוקרים את השואה באמצעות מתודולוגיות מגוונות כגון היסטוריה של השואה ושל מלחמת העולם השנייה, חינוך, פסיכולוגיה וסוציולוגיה. כמו כן, הם דנים בתהליכים להנצחת השואה ולתיעוד שלה בתחום המוזיאולוגיה ובתחומים כגון ספרות, אמנות וחינוך. נוסף על כך, הם עוסקים בהיבטים של טראומה ושל זיכרון השואה מבחינה אנתרופולוגית ותרבותית ובוחנים את השלכות השואה על החברה לאורך השנים, בישראל ובעולם.


מתכונת הלימוד


אפשר ללמוד תכנית זו במסלול מחקרי עם תזה, או בתכנית ללא תזה. אורך המסלול משתנה ונע בין שלושה סמסטרים רצופים כולל לימוד בחודשי הקיץ לבין תכנית בת שישה סמסטרים רצופים, שנוחה יותר למעוניינים לשלב לימודים ועבודה. ברוב התכניות, מדובר במסלול שנלמד בשפה האנגלית.


הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים שונים ובסמינריונים מגוונים. כמו כן, במסלול משולבים כמה קורסי שפות, הם לומדים בקורס השפה הגרמנית ובקורס השפה היידיש. נוסף על כך, התלמידים משתתפים במפגשים במוסדות כגון יד ושם ובית לוחמי הגטאות, יוצאים לסיורים לימודיים בארץ וכן לסיור לימודי באירופה. הם גם נדרשים להשתתף בהתנדבות עם ניצולי שואה, במסגרתה גם מתקיימים אירועים כגון הצגות ופרויקטים בחגים.


נושאי הלימוד


בתכנית נלמדים שלל נושאים ובהם:

 

 • מלחמת העולם השנייה
 • ספרות השואה
 • השואה וברית המועצות
 • היבטים ברצח עם
 • היסטוריוגרפיה של השואה
 • פוליטיקה של זיכרון
 • יהודים תחת השלטון הנאצי
 • אמנות יהודית בשואה
 • הנצחת השואה במוזאונים ומוסדות
 • תולדות יהדות גליציה    
 • סוגיות פסיכולוגיות בזיכרון השואה    
 • ועוד


תנאי קבלה


למסלול זה יכולים להתקבל בעלי תואר ראשון בתחומי מדעי החברה ומדעי הרוח ממוסד מוכר בממוצע ציונים של לפחות 80. מי שאין ברשותם ידע אקדמי בתחום לימודי השואה נדרשים לעבור קורסי מבוא בתחום כתנאי קבלה. במסגרת תהליך הקבלה, המועמדים צריכים להציג כמה מכתבי המלצה מגורמים אקדמיים רלבנטיים וכן להגיש מכתב כוונות אשר מפרט את הסיבות לבחירה בתכנית בתחום לימודי השואה.

 


תעודה


תואר שני MA בתכנית ללימודי השואה מוענק לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל החובות במסלול זה.


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת חיפה: נכון להיום, אפשר ללמוד תואר שני בתחום חקר השואה באוניברסיטת חיפה בלבד. מסלול זה הוא פרי שיתוף של מוסד הלימוד, של "יד ושם" ושל "בית לוחמי הגטאות". התכנית מתקיימת בשפה האנגלית, במסגרתה יכולים ללמוד יחד סטודנטים ישראלים עם סטודנטים בינלאומיים ממדינות ברחבי העולם. האוניברסיטה מציעה תכניות רבות נוספות ללימודי מוסמך, כגון תואר שני בלימודי גרמניה, תואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון, תואר שני בלימודי ארץ ישראל, תואר שני בלשון עברית ותואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה.


אתם ודאי מתעניינים לדעת היכן עוד נלמדת התכנית, מתי נערך יום פתוח ומה עלויות הלימוד. נציגי השירות האישי שלנו כאן כדי לענות על כל השאלות שלכם, כך תוכלו לקבל את כל הפרטים בקלות ובמהירות ולחסוך זמן וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בלימודי השואה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בלימודי השואה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בלימודי השואה
חוות דעת של סטודנטים: תואר שני בלימודי השואה
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp