רוצה פרטים על תואר שני בלימודים אמריקניים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בלימודים אמריקאיים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בלימודים אמריקניים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני MA בלימודים אמריקניים - לימודים אמריקאיים לתואר שני


כמו באמריקה


ארצות הברית הפכה למדינה עצמאית לפני כ - 200 שנים וכיום היא אחת המדינות המשפיעות ביותר בעולם. כחברת מהגרים, לאמריקה יש אופי רב תרבותי והיא מכילה מגוון של מסורות, ערכים וקבוצות אתניות. לאורך השנים, התפתחה התרבות האמריקנית, שכוללת את הספרות, השירה, הקולנוע והמוזיקה. תהליכי הגלובליזציה העולמיים הביאו לכך שכיום, התרבות האמריקנית משפיעה על העולם כולו ומעצבת את האופן בו אנחנו עושים עסקים ויוצרים קשרים בין לאומיים. במספר אוניברסיטאות ניתן כיום ללמוד לתואר שני בלימודים אמריקניים, במסלול בו אפשר לחקור את התרבות, ההיסטוריה והחברה של אמריקה לאורך השנים.


למי מיועדים הלימודים


התואר השני במסלול זה מתאים לסטודנטים שרוצים להעמיק במחקר תרבותי וחברתי של ארצות הברית ובשפה האנגלית בכלל. התכנית מיועדת לסטודנטים יצירתיים מענפי מדעי החברה או הרוח ולמי שמעוניינים לרכוש כישורים נוספים בניתוח התרבות, האמנות, היצירה והחברה של ארצות הברית.


תכנית הלימודים


הסטודנטים רוכשים כלים תיאורטיים ומתודולוגיים שעוסקים במחקר של ארצות הברית והתרבות האמריקנית. כך הם גם מפתחים את כישורי המחקר האקדמי שלהם וכן את יכולות הכתיבה וההבעה באנגלית. הם דנים בהרחבה על הספרות והשירה באמריקה, על תיאוריות ספרותיות וזרמים שהתפתחו לאורך השנים ועל הקשרים שבין הספרות לשינויים החברתיים שהתחוללו בארצות הברית. בנוסף, הם לומדים גם על התרבות והמורשת האמריקנית מבחינה חברתית, משפטית ומגדרית ובוחנים גם את הקשרים של אמריקה עם מדינות ברחבי העולם.

 


מתכונת הלימוד


התואר השני בלימודים אמריקניים מתפרש על פני פרק זמן של כשנתיים. הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול מחקרי, בו כותבים תזה, לבין מסלול עיוני בו עורכים עבודת גמר. במוסדות לימוד מסוימים, ניתן ללמוד במסלול שמשלב גם תואר שני בהיסטוריה. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה ובמגוון סמינרים בהם מעמיקים בסוגיות תרבותיות וחברתיות של אמריקה.

 


נושאי הלימוד

 

 • יחסי ארצות הברית וישראל
 • מחזאות אמריקנית
 • היסטוריה של ארצות הברית
 • דמוקרטיה באמריקה
 • מערכת המשפט האמריקאית
 • שירה נשית באמריקה
 • משטר וחברה בארצות הברית
 • ספרות אמריקנית יהודית
 • אנתרופולוגיה ותרבות אמריקה
 • תרבות חזותית אמריקנית    
 • ספרות אמריקנית ומלחמת האזרחים    
 • ועוד


תנאי קבלה


לתואר השני במסלול זה מתקבלים מועמדים בוגרי תואר ראשון באנגלית בציון שבין 80 - 85 ומעלה, לפי דרישות מוסד הלימוד. גם בוגרי תואר ראשון בתחומי מדעי החברה והרוח יכולים ללמוד בתכנית זו, אולם הם צריכים לפעמים לקחת חלק בשיעורי השלמה. בחלק ממוסדות הלימוד יש צורך גם בידיעת שפה זרה שאינה אנגלית ברמת מתקדמים לפחות. כמו כן, לעיתים יש צורך לעבור גם בחינות כניסה פנימיות לחוג או ראיונות אישיים לקביעת ההתאמה לתכנית.


תעודה


סטודנטים שמסיימים בהצלחה את הלימודים ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תואר שני MA בלימודים אמריקאיים, שמוענק מטעם מוסד הלימוד.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי התואר השני בלימודים אמריקנים יכולים להשתלב במגוון תפקידים בשוק העבודה, כאשר הבקיאות שלהם בשפה האנגלית ויכולות הכתיבה והמחקר שלהם יכולים להיות יתרון בעיני מעסיקים רבים. כך, למשל, הם יכולים לעבוד בענפי התקשורת, הדוברות והחינוך וכן לעסק בתרגום, בעריכה ובתחקירנות בשפה האנגלית. בנוסף, הם יכולים להשתלב גם בתחומי הביטחון, במשרדי ממשלה ובארגונים בין לאומיים. הם יכולים להמשיך גם לתואר שלישי ולהשתלב כחוקרים או מרצים במוסדות להשכלה גבוהה בישראל ובחו"ל.


מוסדות

 

 

 • האוניברסיטה העברית (ירושלים): התואר השני בעברית מתקיים במסלולי ההתמחות: תולדות ארצות הברית, הגות וספרות ומשטר וחברה. קיימת גם תכנית משולבת בהיסטוריה ובלימודים אמריקניים, שמתקיימת בתכנית מחקרית ולא מחקרית. הבוגרים יכולים להמשיך גם לתואר שלישי באוניברסיטה.

 

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: באוניברסיטת תל-אביב מציעים תכנית לתואר שני בלימודים אמריקניים ובספרות אנגלית. התכנית שמה דגש על הספרות, השירה, המחזאות והקולנוע ומאפשרת לסטודנטים עיון מחקרי מעמיק בספרות האמריקאית ובתרבות של ארצות הברית לאורך השנים. המסלול כולל גם שיעורי כתיבה יצירתית בשפה האנגלית.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בלימודים אמריקניים?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בלימודים אמריקניים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר שני בלימודים אמריקניים

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני

התקבלו 246 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp