רוצה פרטים על תואר שני בריאות תעסוקתית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בבריאות בתעסוקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בריאות תעסוקתית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בבריאות תעסוקתית - תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות בריאות תעסוקתית


בטוח שעובדים נכון


אם בעבר תוחלת החיים הושפעה בעיקר ממחלות ומגפות, הרי שהיום, בעידן המחשוב והטכנולוגיה אחד ההיבטים שמשפיעים יותר מכל על בריאותנו הוא התנאים הפיזיים והבטיחותיים במקום התעסוקה. בין אם אנו עובדים במשרד הייטק ממוזג, במפעל או באתר בנייה, אנו חשופים לסיכונים תעסוקתיים וסביבתיים לא מעטים, כגון תאונות עבודה, מחלות מקצוע, חשיפה לחומרים מסוכנים ואפילו סיכונים סביבתיים שנובעים מההתחממות הגלובלית.


נושא הבריאות בתעסוקה ניצב גם על סדר היום של מקבלי החלטות בארץ ובעולם, אשר פועלים לקידום רפורמות ומדיניות לצמצום תאונות ולהקטנת סיכונים בטיחותיים וסביבתיים שיכולים להשפיע על עובדים במשק. כך שואפים להעלות את איכות החיים שלהם וכפועל יוצא גם את היעילות והתפוקה במשק.


התכנית לתואר שני בבריאות תעסוקתית באה לספק כלים לקידום תהליכי עבודה בטוחים ובריאים יותר במגוון מגזרים ומסגרות. התכנית מתקיימת בדרך כלל בהתמחות בתואר שני בבריאות הציבור, אולם במקרים מסוימים נלמדת כתכנית נפרדת לתואר שני. הביקוש למומחים בתחום הבריאות התעסוקתית עלה באופן משמעותי לאחרונה וכך במשרד הבריאות ובמשרד הרווחה מעודדים סטודנטים לפנות לענף. דרך הכלים שנלמדים בתכנית הבוגרים יכולים להשתלב ולהתקדם במערכי הבריאות התעסוקתית של בתי חולים וקופות חולים, מרכזים מחקריים, מפעלים, גופים ציבוריים ומוסדות אקדמיים.


למי מיועדים הלימודים


תכנית התואר השני בבריאות תעסוקתית מתאימה לעובדים בענפי הבריאות, הרפואה, הרווחה והבטיחות התעסוקתית שברצונם להרחיב את הכלים והידע שברשותם בנוגע לטיפול בבעיות בריאותיות שקשורות לחשיפה סביבתית. המסלול יכול להתאים גם לעוסקים בענפי המשפט, החינוך והמנהל הציבורי שמעוניינים לקדם מדיניות ותהליכים שנוגעים לבריאות במקומות תעסוקה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית התואר השני לומדים לעומק כל תחום הרפואה התעסוקתית ועל גישות לקידום בטיחות והתנהגות בריאה במקומות עבודה. כמו כן, הם דנים בענפים משיקים כגון בריאות סביבתית, הנדסת אנוש ואפידמיולוגיה תעסוקתית. לאורך המסלול הם מפתחים מיומנויות מחקריות לתכנון וליישום של תכניות לקידום בריאות במקומות עבודה ולצמצום השפעות סביבתיות על רווחתם ושלומם של העובדים.


מתכונת הלימוד


רוב מוסדות הלימוד מאפשרים לבחור בין מסלול עם תזה (מסלול מחקרי) לבין תכנית ללא תזה. אורכה של תכנית התואר השני הוא בדרך כלל כשנתיים, ברוב במקרים השיעורים מתקיימים ביום או ביומיים מרוכזים בשבוע כדי להתאים לאנשים עובדים. התכנית כוללת שיעורים עיוניים, קורסי בחירה שונים, סמינרים ובמקרים רבים גם סיורים לימודיים ועבודה מעשית במעבדות.


נושאי הלימוד

 

 • גהות סביבתית ותעסוקתית
 • גורמי סיכון פיזיקליים
 • מאגרי מידע לרישום מחלות
 • אפידמיולוגיה תעסוקתית
 • ניהול אירועי בריאות הסביבה
 • בקרה לגורמי סיכון כימיים
 • התמודדות עם לחצים בעבודה
 • הערכת טכנולוגיה רפואית
 • קידום הבריאות במקום העבודה
 • הערכת גורמי סיכון בעבודה   
 • הערכת סיכונים ומערכות בטיחות   
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות אך במרביתם יש צורך בתואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 80. יכולים להתקבל בוגרי לימודים בתחומי מדעי הבריאות, מדעי החיים ומדעים מדויקים. כמו כן, התכניות פתוחות לבוגרי לימודי הנדסה, לימודי רוקחות, לימודי תזונה לתואר, לימודי פסיכולוגיה ותחומים נוספים במדעי החברה כגון לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מנהל ציבורי ולימודי מדעי הסביבה. בוגרים של תחומי מדעי החברה מדרך כלל נדרשים ללימודי השלמה כדי להתקבל. בחלק ממוסדות הלימוד, מתקיימים מבחני מיון פנימיים באנגלית וראיונות אישיים.

 


תעודה


סוג התואר שמוענק לסטודנטים משתנה בין המוסדות והמסלולים, בחלקם ניתן תואר שני "מוסמך בריאות בתעסוקה" M.Occ.H, בעוד באחרים מוענק תואר שני MPH.


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת חיפה: אוניברסיטת חיפה מאפשרת ללמוד לתואר שני בבריאות סביבתית וגהות תעסוקתית כאחת מן המגמות בתואר שני בבריאות הציבור. מסלול זה מתמקד בבעיות אקטואליות בבריאות עובדים ובדרכי התמודדות. התכנית מציעה מגמות התמחות נוספות, כגון תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות מנהל בריאות, תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות קידום בריאות, תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות בריאות הקהילה ותואר שני בבריאות הציבור בהתמחות תזונה והתנהגות.

 

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: תואר שני בבריאות תעסוקתית של אוניברסיטת תל-אביב מתקיים במסגרת הפקולטה לרפואה. הסטודנטים יכולים לבחור מבין כמה מסלולים, הכוללים רפואה בתעסוקה, גהות בתעסוקה או התנהגות בעבודה. בבית הספר לבריאות הציבור אפשר ללמוד גם בתואר שני בבריאות הציבור וקידום בריאות, תואר שני בניהול מערכות בריאות, תואר שני בביוסטטיסטיקה, תואר שני באפידמיולוגיה ותואר שני בניהול מצבי חירום ואסון.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בריאות תעסוקתית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בריאות תעסוקתית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בריאות תעסוקתית
Whatsapp Whatsapp