רוצה פרטים על תואר שני בקידום בריאות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בקידום בריאות הציבור - תואר שני בבריאות הציבור במגמת קידום בריאות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בקידום בריאות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בבריאות הציבור עם התמחות בקידום בריאות MPH


למען חברה בריאה יותר


בעידן של היום אנחנו חיים שנים רבות יותר, מתמודדים עם יותר מחלות כרוניות וחווים מצבים בריאותיים מורכבים יותר מאשר בעבר. מגמות אלה יוצרות ביקוש רב לקידום של שירותי הבריאות במטרה למנוע מחלות ולהעלות את איכות החיים. תחום קידום הבריאות לא מתייחס רק לטיפול מוחשי במחלות ופציעות, אלא שם דגש על הפן הסביבתי, החברתי והפיננסי שמשפיע על בריאותנו.


מקדמי בריאות בוחנים את השירותים שניתנים במערכת הרפואה של היום וכן את המחלות והתופעות החדשות ומציעים פתרונות שמביאים בחשבון את רווחת הציבור ואת הצורכים הסוציאליים, הרגשיים, הפיזיים והרוחניים שלו. זאת במטרה לקדם תהליכי ייעול ושיפור כדי להעניק את השירותים האיכותיים ביותר שניתן. כמו כן, הם עוסקים בגיבוש מדיניות ציבורית שיכולה לקדם חשיבה ודפוסי פעילות בריאים יותר בקרב האוכלוסייה בכל מעגלי החיים. הם יכולים לעשות זאת דרך שיתוף עם גורמים בפוליטיקה, במדיה, במערכת החינוך ובעולם הפיננסי.


מי שפעילים במערכת הבריאות ושואפים לקדם חברה בריאה יותר יכולים ללמוד בתכניות לתואר שני בקידום בריאות. לרוב מדובר במגמה או מסלול התמחות בהם אפשר לבחור במסגרת תואר שני בבריאות הציבור. מלבד הידע הרב שהוא מעניק, המסלול לתואר שני גם פותח דלתות רבות בפני הבוגרים במערכת הבריאות הפרטית והציבורית וכן מאפשר להם להשתלב כמקדמי בריאות במסגרות הוראה, בארגונים ובגופי ציבור.


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו מתאימה לאנשי מקצוע בעולם הבריאות והרפואה, כגון רופאים, אחיות ועובדי מינהל רפואי, אשר מעוניינים להשתלב במערכות הבריאות הציבורית והפרטית, במוסדות טיפול ובארגונים קהילתיים ולהתמקד בתחום קידום הבריאות. כמו כן, הוא יכול להתאים גם לאנשי מקצוע שאינם מגיעים מעולם הרפואה אך מעוניינים לצבור כלים מעולם קידום הבריאות כדי ליישם בעבודתם, כגון פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך וסטטיסטיקאים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בוחנים תיאוריות ותהליכים שנוגעים לתחום הבריאות וקידומה וכן לפיתוח של מדיניות בעולם הבריאות. בהמשך הם לומדים כיצד לתכנן ולקדם מערכי התערבות למסגרות קהילתיות וחברתיות ובמקביל סוקרים את שלל ההיבטים החברתיים המשפטיים והכלכליים שכרוכים בפעולות אלה. כמו כן, הם דנים ברפורמות להקנייה של הרגלים בריאים ואורח חיים בריא, בין היתר במסגרת חקיקה ועבודה עם נותני שירות.


מתכונת הלימוד


תכנית התואר השני נמשכת כשנתיים, לרוב אפשר לבחור בין מסלול מחקרי עם כתיבת תזה לבין תכנית ללא תזה בה עורכים פרויקט גמר. ישנם מוסדות שמאפשרים לרכז את תכנית הלימוד ליום שבועי אחד.


הסטודנטים משתתפים בשלל קורסי חובה ובחירה ובסמינרים של המגמה. חלק ממוסדות הלימוד כוללים בתכנית גם סטאז' או התנסות מעשית במערכות הבריאות.

 


נושאי הלימוד

 

 • המדיה בקידום בריאות
 • פיתוח קהילתי
 • חקיקה בבריאות הציבור
 • כלכלת בריאות
 • בריאות נפשית וחברתית
 • מדיניות חיסונים
 • מניעת מחלות בגיל השלישי
 • בריאות האם והילד
 • מודלים להתנהגות בריאותית
 • עישון וקידום בריאות    
 • הערכת תכניות לקידום בריאות    
 • ועוד


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתואר שני בבריאות הציבור, על המועמדים להיות בוגרי לימודים בתחומי מדעי הבריאות, מדעי הרווחה או מדעי החיים שממוצע 80 ומעלה. חלק מהמוסדות מקבלים גם בוגרי לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה ותחומים נוספים במדעי החברה. מועמדים שחסרים רקע מתאים במדעים ובריאות נדרשים לקורסי השלמה. יש מוסדות שעורכים גם בחינת מיון בשפה האנגלית.

 


תעודה


תואר שני בבריאות הציבור MPH (Master of Public health) מוענק לבוגרים שמשלימים את כל חובותיהם בתכנית הלימוד.


מוסדות

 

 

 

 

 • אוניברסיטת תל-אביב: באוניברסיטת תל-אביב, מציעים מגמות התמחות נוספות בתואר השני בבריאות הציבור. אלה כוללות תואר שני בניהול מערכות בריאות ותואר שני בניהול מצבי חירום, בתכנית ייעודית למנהלים. מתקיים גם מסלול ייעודי לסטודנטים לרפואה ולרפואת שיניים.

 

 

 • האוניברסיטה העברית: הסטודנטים בוחרים במגמת התמחות בשנה השנייה, ניתן לבחור במגמת כלכלת בריאות, תואר שני באפידמיולוגיה או במגמות בביו סטטיסטיקה, ובהתמחות בריאות וסביבה המשותפת לבית הספר ללימודי הסביבה. מסלולים נוספים בפקולטה כוללים תואר שני בבריאות הציבור בתכנית בין לאומית בשפה האנגלית, תואר שני בניהול מערכות בריאות ותואר שני באפידמיולוגיה קלינית.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בקידום בריאות?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בקידום בריאות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בקידום בריאות
Whatsapp Whatsapp