סמסטר אביב באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
סמסטר אביב באוניברסיטה הפתוחה

לימודים בסמסטר אביב באוניברסיטה הפתוחה


מתאימים את הלימודים אליכם


סמסטר אביב מציע פתרון יעיל למי שמעוניינים להתחיל בלימודים האקדמיים אך מפספסים את תחילת השנה ואת מועדי ההרשמה לסמסטר שמתחיל בחודש אוקטובר. משמעות הדבר היא כי הסטודנטים בסמסטר אביב מתחילים את סמסטר א' שלהם בחודש מרץ וכך מתאפשר להם לא "לפספס" שנה.


מועמדים ללימודים אשר פספסו מסיבות שונות את ההרשמה לסמסטר אוקטובר (שמכונה גם סמסטר הסתיו) לא חייבים להמתין שנה שלמה עד להרשמה, שכן באוניברסיטה הפתוחה מציעים להתחיל ללמוד בסמסטר אביב. סמסטר אביב מאפשר להתחיל ללמוד בחודש מרץ. בכל שנת לימודים באוניברסיטה הפתוחה ישנם שלושה סמסטרים, סמסטר סתיו, סמסטר אביב וסמסטר קיץ. בהתאם למתכונת הגמישה שבה מתייחדת האוניברסיטה הפתוחה, סמסטר האביב מאפשר לתלמידיו להתאים את הלימודים לצורכים האישיים שלהם מבחינת זמני הלימוד, תכניהם ומיקומם.


ניתן לבחור בין מגוון רחב מאוד של תכניות לימודים בחוגים שונים ובשלל תחומים, הכוללים את מדעי החברה, מדעי הטבע, מדעי הרוח ומדעי החיים. ישנה גם אפשרות לשלב חטיבת ידע או ללמוד במסלולים דו חוגיים. באוניברסיטה הפתוחה שמים דגש על קידום המצוינות המחקרית והאקדמית ועל השכלה אוניברסיטאית מוקפדת שמציעה חדשות ופתיחות למבקשים ללמוד.

 


מתכונת הלימוד


סמסטר אביב באוניברסיטה הפתוחה מתחיל בחודש מרץ ומסתיים בחודש יולי. כמו בסמסטרים האחרים באוניברסיטה, גם בסמסטר אביב ניתן לתכנן את מערכת הלימוד, את סדר הקורסים ואת שעות הלימוד.


מתכונת הלימוד הגמישה שבה דוגלת האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לסטודנטים שנרשמים לסמסטר אביב ללמוד בהיקף זהה לזה של הלומדים בסמסטר הסתיו ולסיים את הלימודים באותו פרק זמן. לסטודנטים שמעוניינים בכך, אפשר לפרוש את הלימודים על פני פרק זמן ארוך יותר. כל זאת כדי להתאים לצורכים האישיים של הסטודנטים ללא צורך בהתפשרות על רמת הלימודים האקדמיים וללא פגיעה בקריירה.


שיטת ההוראה הייחודית שמנהיגה האוניברסיטה הפתוחה מתבססת של שילוב של הוראה מקוונת בשילוב של טכנולוגיה מתקדמת יחד עם מפגשים פרונטליים להדרכה בכיתה. כך אפשר לשלב באופן נוח בין לימודים לבין עבודה וחיי משפחה.


היכן לומדים


בהתאם לשיטת הלימודים הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה, הסטודנטים יכולים לבחור את מקום הלימודים מבין למעלה מ - 50 מרכזי לימוד. אלה פרושים ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום. ישנה אפשרות גם לשלב בין כמה מרכזי למידה לפי הצורכים האישיים.

 


קהל ידע ותנאי קבלה


קהל היעד של הלימודים בסמסטר אביב הוא מגוון ביותר, בדומה לקהל הידע הכללי של האוניברסיטה הפתוחה. הלימודים פתוחים לצעירים ולמבוגרים ממגוון אוכלוסיות, לרבות בני נוער בזמן הלימודים בתיכון, אנשים העובדים במשרה מלאה, הורים לילדים, חיילים משוחררים ואף חיילים בזמן השירות הצבאי.


האוניברסיטה הפתוחה שמה לה מטרה להנגיש את ההשכלה האקדמית לכל המעוניינים בה וכך יכולים להתקבל אליה גם מועמדים חסרי השכלה רשמית קודמת. במסגרת תנאי הקבלה, לא נדרש מן המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או להציג את הציון בפסיכומטרי, אלא להוכיח את היכולות לאורך הלימודים עצמם. חשוב לציין שאופן הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מחייב מן הסטודנטים כוח רצון, משמעת עצמית והתמדה רבה.


יש לשים לב כי תקופת ההרשמה ומועדי ההרשמה לסמסטר אביב שונים מאלה של סמסטר הסתיו.

 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה