לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מדעים > אפיק מעבר בפיזיקה מהפתוחה לטכניון

אפיק מעבר בפיזיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון


רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על אפיק מעבר בפיזיקה מהפתוחה לטכניון.

עוד מסלולים ומידע
פיזיקה
ביולוגיה
חקלאות
לימודי גנטיקה
כימיה
לימודי מתמטיקה
מדעי החיים
מדעי הסביבה
מקצועות ההנדסה
ביוטכנולוגיה
 
 
לימודי סטטיסטיקה
מדעי הים
מדעי התזונה
לימודי ביוטכנולוגיה ימית
לימודי ביואינפורמטיקה
תואר שני במדעים מדוייקים
תואר B.Sc
לימודי מתמטיקה שימושית
פסיכולוגיה ומדעי החיים
תנאי קבלה - מדעי החיים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

אפיק מעבר ללימודי פיזיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון


מהסבר של תופעות חשמליות, דרך ניתוח התנהגות של חומרים ועד לפענוח סודות היקום - תחום הפיזיקה מציע תשובות לשאלות חשובות ומרכזיות בעולם המדע. לימודי הפיזיקה מהווים את אחד הצעדים הראשונים לעבר קריירה מדעית ומחקרית בתחום, כאשר הלימודים מקנים לסטודנטים סל רחב של מיומנויות מחקריות, אנליטיות ותיאורטיות שנחוצות להבנת עולם החומר והיקום. הקבלה ללימודי פיזיקה בדרך כלל מחייבת תעודת בגרות ופסיכומטרי בציונים גבוהים אולם דרך תכנית אפיק המעבר יכולים להתקבל גם מועמדים שאינם עומדים בדרישות אלה, לאחר השלמה של קורסים ייעודיים.


מי שמעוניינים להתקבל ללימודי פיזיקה של הטכניון אך אינם עומדים בדרישות הקבלה יכולים ללמוד במסלול אפיק המעבר מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון. אפיק המעבר בפיזיקה מאפשר לסטודנטים להתחיל ללמוד מקבץ של קורסי בסיס בפיזיקה באוניברסיטה הפתוחה ולאחר סיומם בהצלחה להמשיך ללימודים בפקולטה לפיזיקה של הטכניון ושם לסיים את התואר. אפיק המעבר מתאפיין בתנאי קבלה נוחים ובמתכונת גמישה שמתאימה למגוון רחב של אוכלוסיות, בהן גם אנשים עובדים. האפיק פועל במסגרת הסכם המשותף לאוניברסיטה הפתוחה, לטכניון ולמועצה להשכלה גבוהה ומטרתו לאפשר לקהל רחב של סטודנטים לשפר את הסיכויים לקבלה ללימודי הפיזיקה.


תכנית הלימודים


סטודנטים באפיק המעבר לומדים בקורסים בסיסיים בתחום המדעים שיש להם מקבילה בטכניון. קורסים אלה נלמדים במסגרת השנה הראשונה ללימודי הפיזיקה של הטכניון והם מספקים לסטודנטים הבנה של יסודות הפיזיקה ושל הענפים המדעיים שמרכיבים אותה. הסטודנטים רוכשים ידע במתמטיקה על ענפיה השונים ומכירים מושגי יסוד במכניקה ובתחום החשמל. באופן זה הם מפתחים מיומנויות אנליטיות וכמותיות שחשובות לסטודנטים ללימודי פיזיקה בהמשך הדרך.


בין הקורסים שנכללים באפיק המעבר לפיזיקה אפשר למצוא:

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה קורסים בטכניון
אינפי 1 חשבון אינפי 1
השלמות חשבון אינטגרלי ו - מבוא למשוואות דיפרנציאליות רגילות משוואות דיפרנציאליות רגילות ואינפי 2
חדו"א ב' חדו"א 2
אלגברה 1 ו - אלגברה 2 אלגברה 1
מכניקה פיזיקה 1
מגנטיות וחשמל פיזיקה 2

 

מתכונת הלימוד


אפיק המעבר כולל מקבץ של קורסים עיוניים שאותם יכולים הסטודנטים לרכז בשנה אחת או לפרוש על פני מספר רב יותר של שנים, כפי שמאפשרת מתכונת הלימוד הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה. הלימודים נערכים דרך שילוב מפגשים והדרכות פרונטליים במרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה יחד עם למידה מקוונת שהסטודנטים יכולים לערוך מהבית או מכל מקום.


תנאי קבלה


מועמדים שברצונם להתקבל לתכנית אפיק המעבר בפיזיקה לא נדרשים להציג את הציונים בבגרויות או במבחן הפסיכומטרי. האוניברסיטה הפתוחה אינה מסתמכת על הרקע הלימודי של המועמדים לצורך קבלתם אלא מתמקדת בהישגים שלהם במהלך אפיק המעבר עצמו. באופן זה, אפיק המעבר פתוח למגוון רחב של מועמדים. אלה כוללים מועמדים ללימודים שאינם עומדים בתנאי הקבלה שמציבים בטכניון, חיילים משוחררים ותלמידי תיכון שמעוניינים להתחיל את הלימודים כבר במהלך התיכון וכן אנשים עובדים שזקוקים למסגרת לימודים גמישה בתחילת הדרך.


המשך לימודים


סטודנטים שמשלימים את כל מקבץ הקורסים בהצלחה מתקבלים ללימודים בטכניון על סמך ההישגים באפיק המעבר ונדרשים לעמוד במספר דרישות נוספות. עם המעבר אל הטכניון הם מקבלים פטור ממקצועות שאת מקביליהם למדו במסגרת אפיק המעבר.


כדי להשלים בהצלחה את אפיק המעבר לפיזיקה, על הסטודנטים להציג ציון של לפחות 70 בכל אחד מהקורסים במקבץ וציון של 80 ומעלה בממוצע. נוסף על כך, מי שלא זכאים לרמת "פטור" מלימודי האנגלית צריכים להשלים קורס אנגלית טכנית במסגרת האוניברסיטה הפתוחה. כמו כן, המועמדים חייבים לעבור בהצלחה מבחן סיווג בפיזיקה.


חשוב לציין כי הסטודנטים צריכים להשלים את הקורסים שנלמדים בסמסטרים הראשון והשני בטכניון שלהם אין מקבילה באפיק המעבר. את ההשלמה מבצעים במקביל ללימודים, לאחר הקבלה לטכניון. הסטודנטים יכולים להתקבל אל הטכניון תוך שלוש שנים ממועד סיום הקורסים במקבץ ולא יאוחר מפרק זמן של שש שנים מתחילת הלימוד בקורסים במקבץ.


האוניברסיטה הפתוחה מציעה מגוון של מסלולי אפיק מעבר אל הטכניון, למועמדים שמעוניינים להתקבל לתכניות לימודי נוספות. בין היתר, אפשר למצוא אפיקי מעבר לתכניות בתחום ההנדסה כגון אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול, אפיק מעבר להנדסת תוכנה, אפיק מעבר להנדסה אזרחית, אפיק מעבר להנדסת כימיה ומסלולים נוספים. כמו כן, מתקיימות תכניות אפיק מעבר לחוגי המדעים כגון אפיק מעבר לכימיה, אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר לביולוגיה ואפיק מעבר למתמטיקה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
 
המסלולים המבוקשים
לימודי ביולוגיה - תנאי קבלה
כמה מרוויח ביולוג בישראל?
כמה מרוויח כימאי בישראל?
כמה מרוויח פיזיקאי בישראל?
לימודי תואר ראשון בביוכימיה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד למדעים
אוניברסיטת חיפה
רופין - מדעי הים
מכון טכנולוגי חולון
המרכז האקדמי רופין
מכללת תל חי
עוד מוסדות לימוד
 
מוסדות לימוד מדעים
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס סייעת רופא שיניים (לפני 3 ימים, 19 שעות, 49 דקות)
לימודי רפואה באנגלית בישראל (לפני 3 ימים, 19 שעות, 52 דקות)
תואר שני בתרפיה במשחק (לפני 3 ימים, 20 שעות, 34 דקות)
השלמה מתעודת הוראה בכימיה לתואר שני בכימיה (לפני 3 ימים, 20 שעות, 53 דקות)
לימודי רפואה באנגלית בישראל (לפני 5 ימים, 22 שעות, 36 דקות)
 
בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD