לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מדעים > אפיק מעבר מתמטיקה

אפיק מעבר במתמטיקה - אפיק מעבר ללימודי מתמטיקה


מחפש/ת מידע על לימודים? אפיק מעבר מתמטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
פיזיקה
ביולוגיה
חקלאות
לימודי גנטיקה
כימיה
לימודי מתמטיקה
מדעי החיים
מדעי הסביבה
מקצועות ההנדסה
ביוטכנולוגיה
 
 
לימודי סטטיסטיקה
מדעי הים
מדעי התזונה
לימודי ביוטכנולוגיה ימית
לימודי ביואינפורמטיקה
תואר שני במדעים מדוייקים
תואר B.Sc
לימודי מתמטיקה שימושית
פסיכולוגיה ומדעי החיים
תנאי קבלה - מדעי החיים

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

אפיק מעבר ללימודי מתמטיקה לתואר ראשון


לימודי מתמטיקה מתקיימים היום במגוון של מוסדות לימוד, במסגרות חד חוגיות או דו חוגיות. לימודים אלה מעניקים לסטודנטים את סל הכלים בעזרתו יוכלו להתחיל את דרכם בתעשיית ההייטק ובתעשיות טכנולוגיות ומדעיות נוספות, וכן בעולם הפיננסי והעסקי.


תנאי הקבלה ללימודים אלה בדרך כלל כוללים דרישה לציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה ובחלק הכמותי של הפסיכומטרי, עקב באופי הכמותי של המקצוע. מועמדים ללימודים שאינם עומדים בתנאי הקבלה הללו יכולים להתקבל למוסדות השונים דרך תכנית ייעודית בשם אפיק מעבר. תכנית זו משותפת למוסדות הלימוד השונים ולאוניברסיטה הפתוחה ומציעה מסלול גמיש שבו ניתן להתקבל על סמך הישגים במקבץ קורסי יסוד ולקבל גם פטורים על סמך הקורסים הללו.


האוניברסיטה הפתוחה אפיק מעבר מתמטיקה


האוניברסיטה הפתוחה מפעילה הסכמים עם מספר מוסדות לימוד בהם מתקיימים לימודי מתמטיקה והיא מאפשרת לסטודנטים ללמוד באפיק מעבר למתמטיקה דרכו הם יכולים להמשיך לשנה ב' בלימודי המתמטיקה באותם מוסדות. אפיק המעבר כולל מקבץ קורסים שמקבילים לקורסים הנלמדים במוסדות השונים. לרוב אלה הם קורסי יסוד שעוסקים בסוגיות בסיסיות במדעים כגון במתמטיקה, כגון בחשבון אינפיטסימלי, במתמטיקה בדידה ובאלגברה. חלק מאפיקי המעבר כוללים גם קורסים בסיסיים במכניקה ובמדעי המחשב.

 

תנאי מעבר למוסדות

 

דרישות מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל אביב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית
קורסי חובה ותשתית
 • חשבון אינפיטסימלי 1
 • חשבון אינפיטסימלי 2
 • אלגברה ליניארית 1
 • אלגברה ליניארית 2
 • מתמטיקה בדידה
 • מבוא למדעי המחשב ג'אווה
 • אינפי 1 ו - 2
 • אינפי 3
 • אלגברה 1
 • תורת הקבוצות
 • אלגברה ליניארית 2 ו - מבנים אלגבריים
 • מכניקה
 • מבוא למדעי המחשב וג'אווה
 • חשבון אינפיטסימלי 1
 • חשבון אינפיטסימלי 2
 • אלגברה ליניארית 1
 • אלגברה ליניארית 2
 • מתמטיקה בדידה
 • תורת הקבוצות
 • חשבון אינפיטסימלי 1
 • חשבון אינפיטסימלי 2
 • אלגברה ליניארית 1
 • אלגברה ליניארית 2
רמת פטור באנגלית מעבר הקורס אנגלית מתקדמים ב' פוטר מחובות האנגלית. הקורס המקנה רמת פטור הוא אנגלית טכנית מתקדמים ב' או אנגלית מתקדמים ב'. יש צורך להגיע לרמת מתקדמים לפחות באנגלית, בעדיפות לרמת פטור. כדי להיות פטורים מאנגלית יש להגיע לרמת "אנגלית מתקדמים ב'".
עמידה בציונים נדרש ציון ממוצע 75 בכלל הקורסים וציון 70 ומעלה בכל קורס. נדרש סיום הקורסים בציון 70 ומעלה בכל קורס, הממוצע הנדרש הוא 80 ומעלה. למסלול מתמטיקה ומדעי המחשב נדרש ממוצע 83.
יש צורך גם במעבר מבחן סיווג בפיזיקה.
הציון הממוצע הנדרש הוא 85 ומעלה. יש צורך במיון 75 ומעלה בכל קורס. יש להגיע לציון של 75 ומעלה בכל אחד מהקורסים.
חובת השלמה בשנה ב' על הסטודנטים להשלים את קורסי שנה א' באוניברסיטת חיפה שאינם נכללים באפיק. נדרשת השלמת קורסי שנה א' בטכניון שאי להם מקבילה באפיק המעבר. יש להשלים אחד מקורסי המבוא - "מבוא מורחב למדעי המחשב" או "מבוא כללי למדעי המחשב". יש להשלים את הקורסים בשנה א' שאינם נכללים באפיק. ישנה אפשרות להשלים גם קורסי בחירה במסגרת האפיק, לפטורים נוספים.

 

תנאי קבלה


מועמדים לאפיק המעבר אינם נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה או את הציון בפסיכומטרי. האוניברסיטה הפתוחה מתמקדת בהישגי הסטודנטים במהלך האפיק ואיננה מסתמכת על נתונים קודמים, זאת כדי לפתוח את אפיק המעבר בפני שלל אוכלוסיות סטודנטים. אפיק המעבר יכול להתאים בין היתר לחיילים בזמן השירות או לאנשי קבע, לתלמידים בזמן התיכון שברצונם להתחיל את הלימודים עוד במהלך התיכון וכן למועמדים ללימודי מתמטיקה במוסדות השונים שמעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה.


מתכונת הלימוד


אפיק המעבר מתאפיין במתכונת גמישה למדיי, סטודנטים שלומדים בו יכולים להתאים את הלימודים לצורכיהם כדי לשלב בקלות רבה יותר בין לימודים ועבודה. ניתן גם לקבוע את מקום הלימוד מתוך מגוון של מרכזי לימוד שמפעילה האוניברסיטה הפתוחה בכל רחבי הארץ. בשל העובדה כי הקורסים באפיק המעבר משלבים למידה מקוונת עם מפגשי הדרכה במרכזי הלימוד, הסטודנטים יכולים לתכנן את קצב הלמידה ואת ימי הלימוד ולהתאים אותם ללוח הזמנים שלהם.


במהלך הלימודים באפיק המעבר הסטודנטים נדרשים להשלים מספר קורסי חובה שמרוכזים במקבץ. רוב מוסדות הלימוד מקציבים פרק זמן מסוים שבמהלכו ניתן להשלים את חובות אפיק המעבר, משך זמן זה נע לרוב בין שלוש לשש שנים מתחילת הקורס הראשון, בדרך כלל יש צורך לבצע את המעבר עד שנה אחת מהשלמת החובות בקורס האחרון במקבץ הנדרש.


אפיק מעבר לאוניברסיטת תל אביב מתמטיקה - אפיק מעבר מתמטיקה תל אביב


אפיק המעבר מאשר להמשיך את התואר בבית הספר למדעי המתמטיקה של אוניברסיטת תל-אביב כסטודנטים לשנה מתקדמת. אוניברסיטת תל-אביב והאוניברסיטה הפתוחה מפעילות מגוון של אפיקי מעבר נוספים, בהם אפשר למצוא אפיק מעבר ללימודי הנדסה, אפיק מעבר לסטטיסטיקה וחקר ביצועים, אפיק מעבר למדעי החיים, אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר לכלכלה ומסלול אפיק מעבר לרפואה שמאפשר הגשה לתכנית ארבע שנתית.


אפיק מעבר מתמטיקה באוניברסיטת חיפה


המעוניינים לעבור לחוג למתמטיקה של אוניברסיטת חיפה יכולים ללמוד באפיק מעבר זה, שמאפשר קבלה ללימודים חד חוגיים במתמטיקה או לתכניות דו חוגיות שבהן משלבים את לימודי המתמטיקה עם חוג נוסף. קיימים אפיקי מעבר לחוגים נוספים באוניברסיטת חיפה כגון החוג למערכות מידע, החוג למדעי המחשב, המחלקה לפסיכולוגיה והחוג לכלכלה.


אפיק מעבר לטכניון - אפיק מעבר הטכניון


אפיק המעבר מאפשר להמשיך ללימודי מתמטיקה או ללימודי מתמטיקה ומדעי המחשב. בטכניון מתקיימות תכניות אפיק מעבר שמאפשרות למי שמשלימים את מקבצי הקורסים המתאימים באוניברסיטה הפתוחה להמשיך ללימודים במקצועות ההנדסה והמדעים בטכניון. בין המסלולים הללו אפיק מעבר להנדסת חשמל, אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול, אפיק מעבר לפיזיקה, אפיק מעבר לכימיה, אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר להנדסת מכונות ועוד מבחר מסלולים.


אפיק מעבר לאוניברסיטה העברית


האוניברסיטה העברית בירושלים והאוניברסיטה הפתוחה מפעילות את אפיק המעבר לחוג למתמטיקה שבפקולטה למדעי הטבע והמתמטיקה של האוניברסיטה העברית. הסטודנטים מתקבלים לשנה ב' בחוג לאחר השלמת כל חובותיהם באפיק המעבר באוניברסיטה הפתוחה. ניתן ללמוד גם לאפיק מעבר ללימודי מדעי המחשב, אפיק מעבר לסטטיסטיקה, אפיק מעבר לפיזיקה, אפיק מעבר לפסיכולוגיה, אפיק מעבר למדעי החיים, אפיק מעבר לגיאוגרפיה ומסלולים נוספים. מתקיים גם מסלול חלופה לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד, לפי קורסים שנלמדים באוניברסיטה הפתוחה.

 

אפיק מעבר ביוטכנולוגיה


באוניברסיטה הפתוחה ניתן ללמוד במסלול אפיק מעבר ללימודי הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון. תכנית זו כוללת מקבץ קורסים בסיסיים בתחומים במדעים כגון מתמטיקה, ביולוגיה, פיזיקה וכימיה אשר עומדים בבסיס תחום הנדסת הביוטכנולוגיה. מי שעומדים בכל הדרישות בקורסים ועומדים בממוצע הנדרש יכולים להמשיך את הלימודים במוסדות השונים כסטודנטים לשנה מתקדמת ושם לסיים את התואר. ניתן למצוא אפיק מעבר לביוטכנולוגיה בין אפיקי המעבר לטכניון.


אפיק מעבר פיזיקה


אפיק מעבר לפיזיקה מתאים למעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה ללימודי פיזיקה לתואר ראשון. מרבית אפיקי המעבר מאפשרים קבלה ללימודי פיזיקה חד חוגיים אך חלק מן המוסדות עורכים אפיקי מעבר למסלולים דו חוגיים בפיזיקה, בהם משלבים את לימודי הפיזיקה עם חוגים כגון מתמטיקה או מדעי המחשב. אפיקי מעבר לפיזיקה מתקיימים כחלק משיתוף פעולה של האוניברסיטה הפתוחה עם שלל מוסדות כגון האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת בר אילן, הטכניון ואוניברסיטת תל-אביב.

 

רוצה לדעת יותר על אפיק מעבר מתמטיקה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על אפיק מעבר מתמטיקה
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד אפיק מעבר מתמטיקה

חוות דעת של סטודנטים: מדעים (340 חוות דעת)
התקבלו 340 דירוגים בציון ממוצע: 4.1 מתוך 5    
ג`ויס,מכללת תל חי, לימודי ביוטכנולוגיה - תל חי, 19/05/2019
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהב את הנוף היפה ואת הספריה את כל השאר אפשר לשפר. יש דברים שפחות מקדישים להם זמן למרות שהם חשובים ויש דברים שמקדישים להם הרבה זמן למרות שהם לא חשובים....................

על הקמפוס
הקמפוס נראה בסדר. בתל חי יש שני קמפוסים, האחד מושקע והשני מוזנח. המושקע יש בו הרבה בנינים חדשים,דשא,חניה ועוד. לעומת זאת בקמפוס השני קשה למצוא דבאים אלה
עומר,אוניברסיטת בר אילן, בר אילן - מדעי החיים וכימיה, 21/04/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
שירותי הספריה והצילום אינם עונים על הצרכים.לעיתים צריך לחכות בתור למכונת צילום


על הקמפוס
אין לי זמן למעורבות קמפוס. אחרי הלימודים יש להכין עבודות או לפנות לשירותי ספרייה, וזה מעייף. אחרי סיום הלימודים מחכים לי אוטובוסים לחזרה הביתה.
 
פורומים בתחום
פורום לימודי בריאות ומסלולים פרא רפואיים
פורום לימודי מדעים
פורום מכללת ספיר
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי ביולוגיה - תנאי קבלה
כמה מרוויח ביולוג בישראל?
כמה מרוויח כימאי בישראל?
כמה מרוויח פיזיקאי בישראל?
לימודי תואר ראשון בביוכימיה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד למדעים
אוניברסיטת חיפה
רופין - מדעי הים
מכון טכנולוגי חולון
המרכז האקדמי רופין
מכללת תל חי
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על אפיק מעבר מתמטיקה?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
סיכויי קבלה לתרפיה באומנות עם ממוצע 85 בסיעוד (לפני 1 ימים, 13 שעות, 12 דקות)
לימודי תזונה בסמינר הקיבוצים (לפני 2 ימים, 4 שעות, 58 דקות)
קבלה לקורס GCP ניהול ניסויים קליניים (לפני 3 ימים, 5 שעות, 55 דקות)
האם קורסים בתואר רפואת חירום יוכרו בלימודי רפואה? (לפני 3 ימים, 7 שעות, 28 דקות)
תנאי קבלה ללימודי רפואה (לפני 5 ימים, 5 שעות, 55 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD