אפיק מעבר למדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן

שירות אישי - צור קשר
אפיק מעבר למדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן

אפיק מעבר ללימודי מדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן


לימודי מדעי המחשב הם מסלול מבוקש בקרב המעוניינים לפתח קריירה בעולם ההייטק. לימודים אלה מצריכים מיומנויות כמותיות מתקדמות וכך תנאי הקבלה אליהם כוללים בדרך כלל דרישה לציון כמותי גבוה בפסיכומטרי ולציונים גבוהים בבגרויות במקצועות כמותיים, כגון הבגרות במתמטיקה והבגרות בפיזיקה.


מועמדים ללימודי מדעי המחשב שאינם עומדים בדרישות הקבלה יכולים ללמוד באפיק מעבר ללימודי מדעי המחשב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן. בתכנית זו הסטודנטים מתחילים את הלימודים במסלול גמיש של האוניברסיטה הפתוחה ולאחר השלמתו יכולים להמשיך ללמוד במחלקה למדעי המחשב של אוניברסיטת בר אילן ושם לסיים את התואר. אפיק המעבר מאפשר להמשיך ללימודי מדעי המחשב מקצוע מורחב, לימודי מדעי המחשב כמקצוע ראשי או לימודי מדעי המחשב בהתמחות סייבר. בוגרי אפיק המעבר מתקבלים למחלקה למדעי המחשב כסטודנטים בשנה ב', על סמך ההישגים שלהם בקורסי אפיק המעבר.


תכנית הלימודים


במהלך אפיק המעבר הסטודנטים לוקחים חלק במקבץ של קורסי בסיס בתחום מדעי המחשב. הקורסים הללו מקבילים לקורסים שנלמדים במהלך שנה א' ללימודי מדעי המחשב באוניברסיטת בר אילן והם נוגעים בענפי בסיס לעולם המחשבים ושמים דגש על תחום המתמטיקה.


הקורסים הנכללים במסגרת אפיק המעבר כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס המקביל באוניברסיטת בר אילן
מבוא למדעי המחשב וג'אווה ו - 
מעבדה בתכנות מערכות
מבוא למדעי המחשב ו - 
מבוא לתכנות מונחה עצמים
אלגברה ליניארית 1 ו - 
אלגברה ליניארית 2
אלגברה ליניארית 1 ו - 
אלגברה ליניארית 2
מבני נתונים או - 
מבוא לאלגוריתמים ומבני נתונים
מבני נתונים
אינפי 1 ו - אינפי 2 אינפי 1 ו - אינפי 2
לוגיקה למדעי המחשב ו - 
מתמטיקה בדידה
מתמטיקה בדידה 1 ו - 
מתמטיקה בדידה 2 ו - 
לוגיקה מתמטית

 

מתכונת הלימוד


הלימודים באפיק המעבר מתקיימים במתכונת גמישה במיוחד. את אפיק המעבר הסטודנטים יכולים לפרוש על פני פרק זמן של עד חמש שנים ממועד תחילת הקורס הראשון, עליהם להשלים את המעבר לאוניברסיטת בר אילן עד שנה אחת מסיום הקורס האחרון במקבץ. באפשרותם לבחור את שעות הלימוד ולתכנן את קצב הלמידה וכך לשלב בנוחות רבה יותר בין הלימודים לבין העבודה.
הלימודים מתבססים על שילוב של קורסים מקוונים הנלמדים דרך טכנולוגיות למידה מתקדמים, יחד עם למידה פרונטלית ומפגשים עם מדריכים במרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה. מרכזי הלימוד הללו פרושים בכל רחבי הארץ, מה שיכול להקל על המעוניינים ללמוד קרוב למקום מגוריהם.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לאפיק המעבר במסלול זה אינם נדרשים להציג את הציונים בבגרויות או בפסיכומטרי. זאת כחלק מתנאי הקבלה הגמישים של האוניברסיטה הפתוחה, שבה לא מתמקדים בנתונים הלימודיים הקודמים של המועמדים אלא שמים דגש על הישגים במהלך אפיק המעבר עצמו.


המשך הלימודים לאוניברסיטת בר אילן


כדי להמשיך בהצלחה ללימודי מדעי המחשב באוניברסיטת בר אילן על המועמדים להשלים את כל הקורסים בטבלה בממוצע של לפחות 85. הציון הנדרש בכל אחד מהקורסים הוא 75 ומעלה. נוסף על כך, על המועמדים להשלים את הקורס "אנגלית מתקדמים ב' לתלמידי המדעים" כדי לעמוד בדרישות אוניברסיטת בר אילן לקבלת פטור אקדמי בשפה האנגלית.


כמו כן, ניתן למצוא אפיקי מעבר נוספים שפועלים במסגרת שיתוף הפעולה בין האוניברסיטה הפתוחה ואוניברסיטת בר אילן. אלה כוללים אפיק מעבר לפיזיקה, אפיק מעבר לכימיה, אפיק מעבר לפסיכולוגיה, אפיק מעבר להנדסה, אפיק מעבר לכלכלה, אפיק מעבר למדעי היהדות ועוד שלל מסלולי לימוד.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה