אפיק מעבר לסיעוד מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי סיעוד?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על אפיק מעבר בסיעוד מהפתוחה לאוניברסיטת חיפה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


אפיק מעבר ללימודי סיעוד מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה


מחסור ניכר באחים ואחיות קיים היום במערכת הבריאות הישראלית. העומס במחלקות בתי החולים הולך ועולה וגם במסגרות כגון קופות חולים ומרכזי טיפול מורגש צורך בהגדלת מספר אנשי הצוות שיכולים להעניק טיפול לחולים. כתוצאה מכך פועלים במשרד הבריאות לעודד סטודנטים לפנות ללימודי סיעוד, שמהווים את התחנה הראשונה בדרך להסמכה כאחים וכאחיות.


כדי להתקבל ללימודי סיעוד יש צורך בדרך כלל בתעודת בגרות בממוצע ציונים גבוה ובציון גבוה בפסיכומטרי. יחד עם זאת, מועמדים שאינם עומדים בדרישות אלה יכולים להתקבל אל לימודי הסיעוד בעזרת תכנית ייחודית בשם אפיק מעבר, שבאה לסייע לפתוח את דלתות האקדמיה בפני קהל רחב יותר של סטודנטים.


האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת חיפה והמועצה להשכלה גבוהה בנו מסלול לאפיק מעבר ללימודי סיעוד. מסלול זה מאפשר למועמדים ללימודי הסיעוד להתקבל תחילה בתנאים נוחים אל האוניברסיטה הפתוחה ושם ללומד בקורסי בסיס בתחום ולאחר מכן להמשיך ללימודים באוניברסיטת חיפה. אפיק המעבר מסייע לסטודנטים להתקבל שכן הוא מתקיים במתכונת הנוחה והגמישה של האוניברסיטה הפתוחה שאינה דורשת הצגה של רקע לימודי קודם ולא מצריכה שינוי בשגרת החיים. מי שמשלימים בהצלחה את הלימודים באפיק מעבר זה יכולים לפנות ללימודים בחוג לסיעוד של אוניברסיטת חיפה וכך לעשות את הצעדים הראשונים לעבר קריירה מבוקשת בעולם הבריאות כאחים ואחיות.


תכנית הלימודים


סטודנטים שלומדים באפיק המעבר לסיעוד לוקחים חלק במספר קורסים שמהווים את אבני היסוד לעולם הסיעוד. הם רוכשים מיומנויות יסוד תיאורטיות שחשובות למקצועות פרא רפואיים כמו עולם הסיעוד ובמקביל מפתחים מיומנויות מחקר אקדמיות שחיוניות לסטודנטים לסיעוד. הקורסים שנלמדים במסגרת אפיק המעבר כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס באוניברסיטת חיפה
עולם הכימיה כימיה
ביולוגיה כללית א'  ביולוגיה של התא
יסודות מחקר כמותי א'  שיטות מחקר
מבוא לפסיכולוגיה  מבוא לפסיכולוגיה - פסיכולוגיה התפתחותית

 

חשוב לציין כי לימודי סיעוד אינם מתקיימים באוניברסיטה הפתוחה. מסלול אפיק המעבר מספר רק את הקורסים הבסיסיים שנחוצים לסטודנטים שמעוניינים להמשיך את לימודיהם בתכנית ללימודי סיעוד של אוניברסיטת חיפה. סטודנטים שלא ממשיכים מסיבות שונות ללמוד באוניברסיטת חיפה אינם יכולים להשלים תואר בסיעוד במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, אך עומדות בפניהם אפשרויות מגוונות נוספות ללימודים לתואר ראשון בתחומי המדעים ובעוד שלל ענפים.


מתכונת הלימוד


אפיק המעבר במסלול זה בנוי כך שניתן להשלים אותו תוך שנה אחת. הוא בנוי מקורסי בסיס תיאורטיים שונים שנלמדים כחלק משנה א' של לימודי הסיעוד. הסטודנטים לומדים במתכונת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה אשר מאפשרת להם לשלב בין לימודים פרונטליים באחד ממרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה בפרישה ארצית לבין לימודים מקוונים בעזרת טכנולוגיות למידה.


תנאי קבלה


אין צורך בציון בפסיכומטרי או בתעודת בגרות מלאה כדי להתקבל ללימודים באפיק המעבר בתכנית זו. האוניברסיטה הפתוחה מקבלת אליה מועמדים ללא צורך בהצגת הישגים בלימודים הקודמים. עם זאת, חשוב לציין כי לצורך קבלה בהמשך ללימודי הסיעוד יש צורך בעמידה בדרישות נוספות.

 


המשך לימודים


סטודנטים שלומדים באפיק המעבר ועומדים בכל הדרישות הלימודיות יכולים להתקבל ללימודי הסיעוד באוניברסיטת חיפה לאחר עמידה במבחן התאמה של החוג, בבחינת ידע בעברית ובעמידה ברף הנדרש באנגלית.


בחוג לסיעוד של אוניברסיטת חיפה מקבלים מועמדים מעל גיל 20, שלהם ממוצע ציונים של לפחות 85 באפיק המעבר, וציון של 70 לפחות בכל אחד מן הקורסים שמתקיימים באפיק המעבר. סטודנטים שממוצע הציונים שלהם בין 80 - 85 יכולים להגיש בקשה מיוחדת לוועדת הקבלה שמפעיל החוג לסיעוד.


יש לציין שסטודנטים שמעוניינים להתקבל לחוג לסיעוד באוניברסיטת חיפה נדרשים להתחיל את לימודיהם עד ארבע שנים מתחילת הקורס הראשון באפיק המעבר ולא יאוחר משנה מלימוד קורס מתוך האפיק.


סטודנטים שמתקבלים לחוג לסיעוד באוניברסיטת חיפה מקבלים פטור ממקצועות לימוד אשר מכוסים על ידי קורסים שנלמדים באוניברסיטה הפתוחה. יחד עם זאת, הם צריכים להשלים קורסים שנלמדים בשנה הראשונה ללימודי הסיעוד שאין להם מקבלים מטעם האוניברסיטה הפתוחה.


נוסף על כך, יש צורך לעמוד בדרישות הרמה האקדמית באנגלית, לפי ציון במבחן אמיר"ם או אמי"ר. כמו כן, יש צורך להגיע לרמת "מתקדמים 2" לפחות כדי לקבל את התואר בסיעוד, ישנה אפשרות ללמוד לקראת רמה זו באוניברסיטה הפתוחה, במסגרת קורסים לקבלת פטור באנגלית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

מה חושבים הסטודנטים על

מהי רמת הקושי של הלימודים?

עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?

באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?

עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?

באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?

במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך קשור לתחום הלימודים שלך?

האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה במסלול בו הינך לומד?

פורום לימודי סיעוד / אחות מוסמכת

הסבה מניהול מע בריאות לסיעוד
גבריאלה
ללא תגובה
צריך בגרות מלאה כדי להתקבל ללימודי אחיות?
פייגי
1 תגובות
מלגה לאחות מעשית באסף הרופא
סוהא חורי
1 תגובות
התלבטות בין עבודה סוציאלית וסיעוד
מושי
1 תגובות
מה תהליך הקבלה ללימודי הסיעוד
היבא
1 תגובות
מה ההבדל בין תואר ba לbsn ללימודי סיעוד?
סאלי
1 תגובות
עלות לימודי אחות מוסמכת
שושנה
1 תגובות
קבלה למסלול משולב במשפטים וסיעוד
סואר חמארשה
1 תגובות
קורסי רשות בלימודי סיעוד
דוד
1 תגובות
פסיכומטרי נדרש לקבלה בסיעוד בעברית בלי בגרות
אבו גנאם סעיד
1 תגובות
קבלה לתכניות להסבת אקדמאים לסיעוד
אסיל
1 תגובות
שכר ותעסוקה לאחות טיפת חלב
ליאור
3 תגובות
מה תהליך ההרשמה ללימודי סיעוד
מונא עומר
2 תגובות
הסבה מאחות לרופאה - מה הדרישות
אביבית
1 תגובות
היכן לומדים סיעוד בלי פסיכומטרי
רנא
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן 927 חוות דעת

  • 4.1

    האוניברסיטה הפתוחה 1,226 חוות דעת

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב 1,426 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים