אפיק מעבר לסיעוד מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר בסיעוד מהפתוחה לאוניברסיטת חיפה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי סיעוד מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה


מחסור ניכר באחים ואחיות קיים היום במערכת הבריאות הישראלית. העומס במחלקות בתי החולים הולך ועולה וגם במסגרות כגון קופות חולים ומרכזי טיפול מורגש צורך בהגדלת מספר אנשי הצוות שיכולים להעניק טיפול לחולים. כתוצאה מכך פועלים במשרד הבריאות לעודד סטודנטים לפנות ללימודי סיעוד, שמהווים את התחנה הראשונה בדרך להסמכה כאחים וכאחיות.


כדי להתקבל ללימודי סיעוד יש צורך בדרך כלל בתעודת בגרות בממוצע ציונים גבוה ובציון גבוה בפסיכומטרי. יחד עם זאת, מועמדים שאינם עומדים בדרישות אלה יכולים להתקבל אל לימודי הסיעוד בעזרת תכנית ייחודית בשם אפיק מעבר, שבאה לסייע לפתוח את דלתות האקדמיה בפני קהל רחב יותר של סטודנטים.


האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת חיפה והמועצה להשכלה גבוהה בנו מסלול לאפיק מעבר ללימודי סיעוד. מסלול זה מאפשר למועמדים ללימודי הסיעוד להתקבל תחילה בתנאים נוחים אל האוניברסיטה הפתוחה ושם ללומד בקורסי בסיס בתחום ולאחר מכן להמשיך ללימודים באוניברסיטת חיפה. אפיק המעבר מסייע לסטודנטים להתקבל שכן הוא מתקיים במתכונת הנוחה והגמישה של האוניברסיטה הפתוחה שאינה דורשת הצגה של רקע לימודי קודם ולא מצריכה שינוי בשגרת החיים. מי שמשלימים בהצלחה את הלימודים באפיק מעבר זה יכולים לפנות ללימודים בחוג לסיעוד של אוניברסיטת חיפה וכך לעשות את הצעדים הראשונים לעבר קריירה מבוקשת בעולם הבריאות כאחים ואחיות.


תכנית הלימודים


סטודנטים שלומדים באפיק המעבר לסיעוד לוקחים חלק במספר קורסים שמהווים את אבני היסוד לעולם הסיעוד. הם רוכשים מיומנויות יסוד תיאורטיות שחשובות למקצועות פרא רפואיים כמו עולם הסיעוד ובמקביל מפתחים מיומנויות מחקר אקדמיות שחיוניות לסטודנטים לסיעוד. הקורסים שנלמדים במסגרת אפיק המעבר כוללים:

 

שם הקורס באוניברסיטה הפתוחה שם הקורס באוניברסיטת חיפה
עולם הכימיה כימיה
ביולוגיה כללית א'  ביולוגיה של התא
יסודות מחקר כמותי א'  שיטות מחקר
מבוא לפסיכולוגיה  מבוא לפסיכולוגיה - פסיכולוגיה התפתחותית

 

חשוב לציין כי לימודי סיעוד אינם מתקיימים באוניברסיטה הפתוחה. מסלול אפיק המעבר מספר רק את הקורסים הבסיסיים שנחוצים לסטודנטים שמעוניינים להמשיך את לימודיהם בתכנית ללימודי סיעוד של אוניברסיטת חיפה. סטודנטים שלא ממשיכים מסיבות שונות ללמוד באוניברסיטת חיפה אינם יכולים להשלים תואר בסיעוד במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, אך עומדות בפניהם אפשרויות מגוונות נוספות ללימודים לתואר ראשון בתחומי המדעים ובעוד שלל ענפים.


מתכונת הלימוד


אפיק המעבר במסלול זה בנוי כך שניתן להשלים אותו תוך שנה אחת. הוא בנוי מקורסי בסיס תיאורטיים שונים שנלמדים כחלק משנה א' של לימודי הסיעוד. הסטודנטים לומדים במתכונת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה אשר מאפשרת להם לשלב בין לימודים פרונטליים באחד ממרכזי הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה בפרישה ארצית לבין לימודים מקוונים בעזרת טכנולוגיות למידה.


תנאי קבלה


אין צורך בציון בפסיכומטרי או בתעודת בגרות מלאה כדי להתקבל ללימודים באפיק המעבר בתכנית זו. האוניברסיטה הפתוחה מקבלת אליה מועמדים ללא צורך בהצגת הישגים בלימודים הקודמים. עם זאת, חשוב לציין כי לצורך קבלה בהמשך ללימודי הסיעוד יש צורך בעמידה בדרישות נוספות.

 


המשך לימודים


סטודנטים שלומדים באפיק המעבר ועומדים בכל הדרישות הלימודיות יכולים להתקבל ללימודי הסיעוד באוניברסיטת חיפה לאחר עמידה במבחן התאמה של החוג, בבחינת ידע בעברית ובעמידה ברף הנדרש באנגלית.


בחוג לסיעוד של אוניברסיטת חיפה מקבלים מועמדים מעל גיל 20, שלהם ממוצע ציונים של לפחות 85 באפיק המעבר, וציון של 70 לפחות בכל אחד מן הקורסים שמתקיימים באפיק המעבר. סטודנטים שממוצע הציונים שלהם בין 80 - 85 יכולים להגיש בקשה מיוחדת לוועדת הקבלה שמפעיל החוג לסיעוד.


יש לציין שסטודנטים שמעוניינים להתקבל לחוג לסיעוד באוניברסיטת חיפה נדרשים להתחיל את לימודיהם עד ארבע שנים מתחילת הקורס הראשון באפיק המעבר ולא יאוחר משנה מלימוד קורס מתוך האפיק.


סטודנטים שמתקבלים לחוג לסיעוד באוניברסיטת חיפה מקבלים פטור ממקצועות לימוד אשר מכוסים על ידי קורסים שנלמדים באוניברסיטה הפתוחה. יחד עם זאת, הם צריכים להשלים קורסים שנלמדים בשנה הראשונה ללימודי הסיעוד שאין להם מקבלים מטעם האוניברסיטה הפתוחה.


נוסף על כך, יש צורך לעמוד בדרישות הרמה האקדמית באנגלית, לפי ציון במבחן אמיר"ם או אמי"ר. כמו כן, יש צורך להגיע לרמת "מתקדמים 2" לפחות כדי לקבל את התואר בסיעוד, ישנה אפשרות ללמוד לקראת רמה זו באוניברסיטה הפתוחה, במסגרת קורסים לקבלת פטור באנגלית.

מוסדות לימוד אפיק מעבר בסיעוד מהפתוחה לאוניברסיטת חיפה

התאמה לתפקיד אח/ות

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: סיעוד

התקבלו 465 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא סיעוד

אורנה צבי
"כדי להצליח היום בתחום הסיעוד יש צורך בהשכלה טובה וגם בערכים אישיים. במקצוע חשובים ערכים של כבוד, סובלנות, יכולות קשב ואמפתיה לאנשים. שילוב הערכים האלה יחד עם מוטיבציה ויוזמה אישית הוא שילוב מנצח."
"מלבד הקשר לחדשנות ושליטה בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, יש חשיבות עדיין להיות שם עם שירות, חמלה והבנה שכולנו בני אדם, שאנשים צריכים אותנו במצבים קשים. כאן הערכים שלנו באים לידי ביטוי. מנהלי סיעוד שנותנים דוגמה אישית יכולים להשפיע על מערכת הבריאות כולה."
אורנה צבי
מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי וולפסון
ד"ר תמי אמיר
מקצוע הסיעוד מבוקש מאד אך מדובר בתחום מאד תובעני הדורש מהעוסק בו להיות כולו בתוכו.
אנשים המתאימים לתחום הסיעוד מעוניינים לא אחת בעבודה "לא שגרתית", עבודה הכרוכה בעבודה במשמרות. עם זאת, מדובר באחד המקצועות הכי מספקים שיש למי שאוהב לעזור ולהיות משמעותי לאחר, ברגעים החשובים של החיים.
בלימודי הסיעוד, תחומים רבים ומגוונים החל מתחומי המדע, הרפואה וגוף האדם, המשך בתיאוריות פסיכולוגיות, קורסים העוסקים במעגלי חיים שונים וכמו כן קורסים מתחום העבודה הסוציאלית. הכישורים הנדרשים מסטודנטים לסיעוד הם כישורים הן כמותיים והן מילוליים.
במהלך התפתחות הקריירה ובשלבים יחסית מוקדמים, הסטודנטים, מתמחים בתחומים רבים ומגוונים, יוצאים להשתלמויות ובעבודתם אחראים על תחומים מקצועיים רבים ומגוונים. לצד יכולת למידה תיאורטית ומחקרית, נדרשת יכולת הכלה בינאישית, יכולת לטפל באמצעות מגע פיזי באחרים, יכולת יצירת קשר נעים והרבה שיקול דעת, אחריות, אמינות, דיוק, עמידה בלחצים, וסקרנות לדעת וללמוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp