אפיק מעבר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי עבודה סוציאלית?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על הפתוחה - אפיק מעבר לעבודה סוציאלית.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר לעבודה סוציאלית - האוניברסיטה הפתוחה


כחלק משאיפתה של המועצה להשכלה גבוהה להנגיש את הלימודים האקדמיים למנעד רחב של מועמדים ואוכלוסיות, מציעים באוניברסיטה הפתוחה תכניות לימוד ייחודיות בשם אפיק מעבר. אלה הם מסלולים שמאפשרים קבלה גמישה ונוחה יותר לתכניות לימודים לתואר ראשון. הסטודנטים באפיק המעבר מתחילים הלימודים באוניברסיטה הפתוחה ונהנים מתנאי הלימודים הגמישים שלה ומתנאי הקבלה הנוחים. לאחר מכן, ועם עמידה בכל דרישות הלימודים, הם יכולים להמשיך לפקולטות וחוגים שונים במוסדות לימוד אחרים. הקורסים שנלמדים במסגרת אפיק המעבר מאפשרים לעיתים גם לקצר את משך הלימודים לתואר במוסדות האקדמיים האחרים.


מי שמעוניינים להתקבל ללימודי עבודה סוציאלית במוסדות שונים אך אינם עומדים בתנאי הקבלה לעבודה סוציאלית יכולים ללמוד בתכנית אפיק מעבר לעבודה סוציאלית, אשר מתקיימת באוניברסיטה הפתוחה. זוהי תכנית מיוחדת בה מתחילים את הלימודים לתואר באוניברסיטה הפתוחה, וממשיכים אותם במוסדות אחרים, בהם בבית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה החברתית של האוניברסיטה העברית או בבית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת חיפה.


תכנית הלימודים


סטודנטים באפיק המעבר לומדים מקצועות יסוד בתחום העבודה הסוציאלית, אותם לומדים בשנה הראשונה ללימודים לתואר במוסדות השונים. בין היתר, הם לומדים על סוגיות בחשיבה חברתית, מכירים תיאוריות באישיות ונחשפים להיבטים של הפסיכולוגיה החברתית. כמו כן, הם מתרגלים מיומנויות סטטיסטיקה וניתוח נתונים שמתאימים ללומדים את מדעי החברה.
חשוב לציין כי לימודי עבודה סוציאלית אינם מתקיימים כתואר באוניברסיטה הפתוחה, והיא מציעה רק קורסי בסיס במסגרת אפיק המעבר. כדי להמשיך ללימודי עבודה סוציאלית יש צורך להשלים קורסים אחרים ולמלא חובות נוספים בהתאם לדרישות של המוסדות השונים.


מתכונת הלימוד


היקפו של אפיק המעבר לעבודה סוציאלית הוא שנה אחת. הסטודנטים לומדים בקורסים עיוניים שונים אשר נכללים בתכנית הלימודים לשנה א' במוסדות לימוד שונים. מכיוון שמדובר בתכנית לימודים של האוניברסיטה הפתוחה, מוצעת לסטודנטים האפשרות לבנות את מערכת השעות באופן גמיש שמותאם לצורכיהם וכך לשלב בין היתר בין הלימודים לבין עבודה. הלימודים משלבים בין מפגשים פרונטליים במרכזי הדרכה לבין לימוד מקוון בשילוב טכנולוגיות מתקדמות שונות.


תנאי קבלה


תכנית אפיק מעבר זו מתאימה למועמדים ללימודי עבודה סוציאלית שאינם עומדים בדרישות הקבלה ללימודים. במסגרת תנאי הקבלה לאפיק המעבר, לא נדרש מן המועמדים להציג ממוצע ציונים בבגרות ולא ציון בפסיכומטרי.


תעודה והמשך


כדי לסיים בהצלחה את הלימודים באפיק המעבר, יש לעמוד בכל דרישות הקורסים, ממוצע הציונים הנדרש בקורסים משתנה בין המוסדות אליהם מעוניינים הסטודנטים להתקבל וכך גם נדרש ציון גבוה בכל אחד מן הקורסים הנלמדים. כמו כן, הסטודנטים צריכים להשלים את הקורסים שנלמדים בשנה א' ללימודי עבודה סוציאלית במוסדות השונים אשר אינם נלמדים באוניברסיטה הפתוחה במסגרת אפיק המעבר, כאחת מן הדרישות לקבלתם ללימודים.


חלק מן המוסדות דורשים מהסטודנטים לעבור ראיונות אישיים וקבוצתיים במסגרת תנאי הקבלה לעבודה סוציאלית. כמו כן, ישנה דרישה לעמידה בחובות האנגלית, הסטודנטים צריכים להגיע לרמת "מתקדמים 2" לפחות בשפה האנגלית וכן הם צריכים להציג ציון בבחינת סיווג באנגלית. את ההשלמה של חובות האנגלית יש לבצע לפני ההרשמה למוסד המבוקש.


ברבים מן המוסדות, בוגרי אפיק המעבר מתקבלים ללימודים במוסד הלימוד המבוקש במעמד מיוחד, הם צריכים להשלים לימודים מעשיים ותיאורטיים שמתקיימים בשנה א', לפי דרישות המוסדות. אחרי סיום מוצלח של כל ההשלמות, שנפרשות לרוב על פני כשנה, הסטודנטים עוברים למעמד מן המניין ויכולים להמשיך את לימודי העבודה הסוציאלית ככל הסטודנטים.


על האוניברסיטה הפתוחה


האוניברסיטה הפתוחה, אשר נוסדה בשנת 1974, מציעה מגוון רחב של תכניות לימודים בתחומי דעת שונים, לתואר ראשון ולתואר שני. מטרתה של האוניברסיטה הפתוחה היא להנגיש את עולם האקדמיה למגוון רחב של אוכלוסיות ולהציע לסטודנטים גמישות בארגון ותכנון הלימודים תוך שמירה על ערכי המצוינות הלימודית והמחקרית. יותר מ - 46,000 סטודנטים לומדים בתכניות השונות של האוניברסיטה הפתוחה בענפי מדעי החברה, מדעים מדויקים, מדעי הטבע, מדעי הרוח ומדעי החיים. הסטודנטים יכולים לתכנן את משך ואופן פרישת הלימודים וכן לבחור מבין עשרות מרכזי לימוד הפזורים ברחבי הארץ מצפון ועד דרום.


האוניברסיטה הפתוחה מפעילה תכניות נוספות לאפיק מעבר, דרכם יכולים סטודנטים לשפר את סיכוייהם להתקבל לתכניות לימוד מבוקשות במוסדות שונים. אלה כוללות אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר לפסיכולוגיה, אפיק מעבר להנדסה, אפיק מעבר לסיעוד אפיק מעבר לחינוך ועוד שלל תכניות לאפיק מעבר למוסדות אקדמיים שונים כגון האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת תל-אביב והטכניון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

חוות דעת של סטודנטים על הפתוחה - אפיק מעבר לעבודה סוציאלית

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
15/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את מוסד לימודים זה עקב היחד האישי של המרמה לסטודנט בנוסף כל שאלה שיש לי תמיד נותנים לי מענ קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס שלי נעים מאוד וחמים. אנשי המקצוע שם נותנים מענה תמיד עם חיוך. המקום נקי ומסודר , גם מתחם הספק קרא עוד...

טיפים

באוניברסיטה הפותחה יש המום דרכים ללמוד ותוך כדאי לשב עבודה אם זה לימודים בערב או בדרך המקוונת. עדיף  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום עבודה סוציאלית

קבלה לקורס חקירות ילדים
אמונה
1 תגובות
מתואר ראשון במדעי ההתנהגות לעבודה סוציאלית
ראיסה
1 תגובות
הסבה מחינוך וספרות לעבודה סוציאלית
רונאל
1 תגובות
בחירת מוסד לימוד לעבודה סוציאלית באזור הצפון
עומרי
1 תגובות
סיכויי קבלה - לעבודה סוציאלית
חנאן חלאילה
1 תגובות
מה שואלים בראיון קבוצתי לתואר בעבודה סוציאלית?
ניצן
1 תגובות
עבודה סוציאלית בדרום הארץ
מור
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

  • 4.1

    שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

  • 4.0

    האוניברסיטה העברית בירושלים931 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא עבודה סוציאלית

צפרא דוויק
צפרא דוויק, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, מאמינה שלתחום העבודה הסוציאלית יש חשיבות רבה ביותר בחברה הישראלית. "בעיני אנחנו השומרים על החוסן החברתי. אין שלב בחיים שאנחנו לא נמצאים בו כדי לעזור. אם לא יהיה מי שיסייע לאנשים במצבים הללו, יווצר משבר חברתי עמוק. אנחנו פועלים ליצירת חברה הוגנת יותר לכולנו."
"מי שניגשים לתחום צריכים לדעת שהמשכורות בו לא גבוהות, מלבד אולי עובדים פרטניים בתחום הקליני, שפותחים קליניקות משלהם... עשירים אנחנו אולי לא נהיה, אך נהיה עשירים בנפשנו."
צפרא דוויק
יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים
ד"ר תמי אמיר
אחד ממקצועות הטיפול המכשירים סטודנטים לעבודה בארגוני רווחה במגזר השלישי, במגזר הממשלתי וגם במגזר העסקי. עיקר הלימודים הם מתחומי החינוך הפסיכולוגיה כמו גם היכרות עם "תתי קבוצות" (עולים חדשים, בעלי מוגבלויות, אבטלה, זקנה ועוד), עם זכויותיהם והארגונים השונים בהם הם מטופלים.
מסטודנט/ית לתואר בעבודה סוציאלית נדרשת בעיקר יכולת מילולית הן בכתב והן בע"פ. בנוסף, תחומי העניין צרכים להתמקד בתחומי הסיוע והעזרה לפרט ולחברה (כלומר עניין בתחום חברתי) ובנוסף, היכרות מערכתית של תהליכים וראייה מערכתית רחבה.
בתכונות האישיות - רגישות, מוכנות לסיוע לנזקקים, סבלנות, אורך רוח, אמפתיה, יכולת יצירת קשר, אחריות, אמינות, וכמו כן, יכולת עבודה בצוות רב מערכתי וראייה מערכתית רחבה.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp