אפיק מעבר בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן

שירות אישי - צור קשר
אפיק מעבר בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן

אפיק מעבר ללימודי פסיכולוגיה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן


הקבלה ללימודי פסיכולוגיה תלויה בדרך כלל בהצגת ציונים גבוהים בבגרויות ובפסיכומטרי. בדרך כלל נדרשים ציונים גבוהים במרכיבי האנגלית של הבחינות וכן בחלק המתמטי והכמותי. לצד הקבלה במסלולים הרגילים, מוצע לסטודנטים מסלול אפיק המעבר, שמסייע בשיפור סיכויי הקבלה.


מי שאינם עומדים בדרישות הקבלה ללימודי הפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן יכולים ללמוד בתכנית אפיק המעבר לפסיכולוגיה. מסלול זה מאפשר להתחיל ללמוד במקבץ קורסי בסיס באוניברסיטה הפתוחה ולהשלים את הלימודים במחלקה לפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר אילן. בוגרי אפיק המעבר מתקבלים למסלול דו חוגי בלימודי פסיכולוגיה, כסטודנטים בשנה ב'.


תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית אפיק המעבר נדרשים להשלים מקבץ של קורסי יסוד. קורסים אלה הם בעיקרם מבואות והם מקבילים לקורסים הנלמדים במסגרת שנה א' ללימודי הפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן. במהלך הקורסים הסטודנטים מתוודעים לסוגית יסוד בתורת הפסיכולוגיה וכן רוכשים כלים כמותיים ומיומנויות סטטיסטיות. התכנית כוללת גם דרישה להשתתפות במחקרים בסיסיים בתחום הפסיכולוגיה.


בין הקורסים הנכללים במקבץ באפיק המעבר:

 

קורס באוניברסיטה הפתוחה קורס מקביל באוניברסיטת בר אילן
מבוא לפסיכולוגיה מבוא לפסיכולוגיה ותרגיל
מבוא לסטטיסטיקה מדעי החברה א' מבוא לסטטיסטיקה
מבוא לסטטיסטיקה מדעי החברה ב' תרגיל בשימושי מחשב וסטטיסטיקה
פסיכולוגיה פיזיולוגית פסיכולוגיה פיזיולוגית א' ו - 
פסיכולוגיה פיזיולוגית ב'
פסיכולוגיה התפתחותית פסיכולוגיה התפתחותית א' ו - 
פסיכולוגיה התפתחותית ב'
מחקרים בפסיכולוגיה וחינוך הסטודנטים צריכים לקחת חלק בניסויים, שמתקיימים במסגרת הקורס "פסיכולוגיה התפתחותית"

 

מתכונת הלימוד


אפיק המעבר מתקיים במתכונת גמישה במיוחד בהתאם לאופי הפעילות של האוניברסיטה הפתוחה. במסגרת תכנית זו, הם יכולים לקבוע את שעות הלימוד ולתכנן את קצב הלמידה כדי לשלב בנוחות רבה יתר בין הלימודים לבין העבודה. כמו כן, באפשרותם לבחור את מקום הלימודים מבין עשרות מרכזי לימוד של האוניברסיטה הפתוחה, מה שמאפשר להם ללמוד קרוב למקום מגוריהם. הלימודים מתבססים על למידה פרונטלית והדרכות במרכזי הלימוד בשילוב עם לימוד מקוון שאותו הסטודנטים יכולים לבצע מכל מקום בעזרת טכנולוגיות למידה.


תנאי קבלה


אין צורך בהצגת הציון בפסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה כדי להתקבל ללימודים באפיק המעבר וזאת כחלק מתנאי הקבלה הגמישים של האוניברסיטה הפתוחה. באוניברסיטה הפתוחה מקבלים מועמדים גם ללא תלות ברקע הלימודי הקודם שברשותם ומתמקדים בהישגי הסטודנטים במהלך תכניות הלימוד עצמן.


המשך לימודים באוניברסיטת בר אילן


סטודנטים באפיק המעבר יכולים לעבור לאוניברסיטת בר אילן על סמך ההישגים שלהם בקורסים שנלמדים בטבלה. כדי לעבור בהצלחה ללימודי הפסיכולוגיה, עליהם להציג ממוצע של לפחות 90 בכל אחד מהקורסים, וציון של לפחות 80 בכל אחד מהם.


יש לציין כי אפיק המעבר מאפשר המשך לימודים לחוג לפסיכולוגיה בלבד. מועמדים שמעוניינים להתקבל למסלול דו חוגי בלימודי פסיכולוגיה צריכים לעמוד גם בדרישות הקבלה של החוג האחר, במקרים בהם הדבר אפשרי ניתן לעמוד בחובות אלה דרך השלמת אפיק מעבר נוסף. אפיקי המעבר הפועלים כחלק משיתוף הפעולה בין אוניברסיטת בר אילן והאוניברסיטה הפתוחה כוללים בין היתר אפיק מעבר ללימודי כלכלה, אפיק מעבר ללימודי חינוך, אפיק מעבר ללימודי משפטים, אפיק מעבר ללימודי מדעי היהדות, אפיק מעבר ללימודי הנדסה, אפיק מעבר ללימודי פיזיקה ועוד שלל מסלולים.


את הלימודים באפיק המעבר יש להשלים עד חמש שנים מתחילת הקורס הראשון במקבץ ועד שנה אחת ממועד סיום הקורס האחרון הנדרש במקבץ. נוסף על כך, כחלק מדרישות המעבר לשנה ב' באוניברסיטת בר אילן על הסטודנטים לעמוד בחובות האנגלית ולהגיע לרמת פטור. ניתן להגיע לרמה זו דרך השלמת קורס "אנגלית מתקדמים ב'" שאפשר להשלים במקביל ללימודים באפיק המעבר, או לחלופין מעבר מבחן סיווג באנגלית כגון אמי"ר או פסיכומטרי.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה