אפיק מעבר במתמטיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר במתמטיקה מהפתוחה לאוניברסיטה העברית? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי מתמטיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית בירושלים


לימודי מתמטיקה לתואר ראשון פותחים את הדלת לשלל תפקידים מאתגרים ומשמעותיים בתחום הייטק, בתעשייה המדעית ובמחקר אקדמי. תנאי הקבלה למסלול לימודים זה בדרך כלל כוללים דרישה לציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה ובחלק החשיבה הכמותית בפסיכומטרי. עם זאת, במסגרת שיתופי פעולה בין האוניברסיטה הפתוחה למוסדות אקדמיים שונים, קיימת אפשרות נוספת לקבלה גם למי שאינם עומדים ברף קבלה זה, וזאת במסגרת אפיקי מעבר.


מועמדים ללימודי מתמטיקה לתואר ראשון שמעוניינים לשפר את הסיכויים לקבלה ללימודים יכולים ללמוד באפיק מעבר למתמטיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית. אפיק המעבר למתמטיקה מאפשר להתחיל ללמוד מקבץ קורסי יסוד באוניברסיטה הפתוחה ולהמשיך את התואר בחוג למתמטיקה של האוניברסיטה העברית בירושלים ושם לסיים את הלימודים. אפיק המעבר מאפשר להתקבל לאוניברסיטה הפתוחה כסטודנטים בשנה ב' לאחר עמידה בכל התנאים הנדרשים.

 


תכנית הלימודים


במהלך אפיק המעבר נלמדים מספר קורסי בסיס שמקבילים לקורסים שנערכים במהלך שנה א' ללימודי מתמטיקה לתואר ראשון באוניברסיטה העברית. הקורסים עוסקים בתחומי בסיס בעולם המתמטיקה והם מקנים מיומנויות חשובות לחשיבה כמותית. מקבץ הקורסים כולל:

 

קורס באוניברסיטה הפתוחה קורס מקביל באוניברסיטה העברית
חשבון אינפיטסימלי 1 חשבון אינפיטסימלי 1
חשבון אינפיטסימלי 2 חשבון אינפיטסימלי 2
אלגברה ליניארית 1  אלגברה ליניארית 1 
אלגברה ליניארית 2 אלגברה ליניארית 2

 

נוסף על כך, הסטודנטים יכולים ללמוד בקורסים נוספים באויברסיטה הפתוחה אשר מעניקים להם פטורים בעת המשך הלימודים באוניברסיטה העברית. מדובר בקורסים המקבילים לקורסי בחירה שנערכים במהלך שנה א' באוניברסיטה העברית. קורסים אלה כוללים:

 

קורס באוניברסיטה הפתוחה קורס מקביל באוניברסיטה העברית
מתמטיקה בדידה מתמטיקה דיסקרטית
תורת הקבוצות תורת הקבוצות

מבוא למדעי המחשב שפת ג'אווה או -

יסודות תכנות בשפת ג'אווה

מבוא למדעי המחשב או - 
תכנות בשפת פייתון

 

מתכונת הלימוד


את תכנית אפיק המעבר הסטודנטים יכולים להתאים לצורכיהם וללוח הזמנים שלהם, בהתאם למתכונת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה. הקורסים נלמדים בשילוב למידה מקוונת יחד עם מפגשים להדרכה במרכזי לימוד שפזורים ברחבי הארץ. באופן זה הסטודנטים יכולים לשלב בנוחות רבה יותר בין לימודים לעבודה וגם לקבוע את קצב הלמידה.


לפי הנחיות האוניברסיטה הפתוחה, יש לבצע את המעבר לאוניברסיטה העברית עד שנה אחת מסיום הקורס האחרון בטבלה, ועד ארבע שנים ממועד תחילת הלימודים באוניברסיטה הפתוחה.


תנאי קבלה


אין צורך להציג את הציון בבגרויות או בפסיכומטרי כדי להתקבל לאפיק המעבר למתמטיקה. באוניברסיטה הפתוחה מקבלים סטודנטים גם ללא תלות בלימודיהם הקודמים, כחלק משאיפת מוסד זה להנגיש את הלימודים האקדמיים לשלל אוכלוסיות. יש לציין כי האוניברסיטה הפתוחה שמה דגש על מצוינות הסטודנטים ומתמקדת בהישגים שלהם במהלך אפיק המעבר עצמו.


המשך הלימודים


סטודנטים שמעוניינים לעבור בהצלחה אל החוג למתמטיקה של האוניברסיטה העברית נדרשים להציג ציון של לפחות 75 בכל אחד מן הקורסים בטבלה. המעוניינים לצבור פטורים נוספים, שמשלימים קורסים מטבלת קורסי הבחירה, יכולים לקבל פטורים אם הציון בכל קורס הוא לפחות 75. כמו כן, עליהם לעמוד בדרישות האנגלית האקדמית ולהגיע לרמת פטור באנגלית עד לביצוע המעבר. ניתן להגיע לרמה זו דרך השלמה של הקורס "אנגלית מתקדמים ב'" שמתקיים באוניברסיטה הפתוחה, אותו אפשר ללמוד במקביל לקורסים באפיק המעבר במתמטיקה.


בין אפיקי המעבר הנוספים שנערכים כחלק משיתופי הפעולה בין האוניברסיטה העברית לאוניברסיטה הפתוחה נכללים אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר להנדסת חשמל ומחשבים, אפיק מעבר לסטטיסטיקה, אפיק מעבר למדעי החיים, אפיק מעבר לפיזיקה, אפיק מעבר לגיאוגרפיה ומגוון מסלולים נוספים.

מוסדות לימוד אפיק מעבר במתמטיקה מהפתוחה לאוניברסיטה העברית

חוות דעת של סטודנטים: מדעים

התקבלו 389 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מדעים

פרופ` כרמית לוי
פרופסור כרמית לוי מאמינה שבעולם המחקר המדעי יש מגוון של אפשרויות וגם סיפוק רב. "מדע זה תחום מדהים. זה לצאת למסע ולהגיע לראש הר ולדעת שאת הראשונה בעולם שהגעת למקום הזה. זה הגילוי שלך. כשהוא מתפרסם במאמר מדעי תחושת הסיפוק אדירה."
"בדרך לשם יש הרבה עבודה קשה... חשוב לדעת לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות יצירתיות ועוצמה אישית. צריך גם המון מוטיבציה שמהווה מנוע פנימי לתהליך."
פרופ` כרמית לוי
חוקרת סרטן ישראלית
ד"ר ליאת יקיר
"למי שנמצאים בתחילת דרכם, יקיר ממליצה לשלב בין ביולוגיה, גנטיקה ומדעי המוח לבין מדעי המחשב. "כיום, גם הביולוגיה זקוקה לכוח מחשוב אדיר כדי לעשות מחקרים. גנטיקה עושים במחשב היום, בעיקר גנומיקה, השוואה בין רצפים, וביואינפורמטיקה."
ד"ר ליאת יקיר
ביולוגית, בוגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע
Whatsapp Whatsapp