אפיק מעבר בפיזיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר לפיזיקה מהפתוחה לאוניברסיטה העברית? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי פיזיקה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית בירושלים


לימודי פיזיקה מאפשרים לסטודנטים לפתוח דלת למגוון תפקידים בתעשייה הטכנולוגית ובענף ההייטק וכן לעשות צעדים ראשונים בדרך לתארים מתקדמים ולקריירה במחקר באקדמיה. כמקצוע מדעי, הקבלה ללימודים לרוב תלויה בהישגי המועמדים בחלק הכמותי של הפסיכומטרי ובציונים בבגרויות הריאליות, במתמטיקה ובפיזיקה.


אפיק המעבר לפיזיקה מאפשר לסטודנטים שאינם עומדים בתנאי הקבלה לפיזיקה שמציבים באוניברסיטה העברית להתחיל ללמוד באוניברסיטה הפתוחה ולאחר השלמת מקבץ קורסי בסיס לעבור לחוג לפיזיקה באוניברסיטה העברית כסטודנטים לשנה ב'. המעבר מתבצע בהתאם להישגי הסטודנטים באותם קורסים, כאשר הם יכולים לקבל פטור על לימודיהם בקורסים באפיק המעבר להמשך התואר.


תכנית הלימודים


במהלך אפיק המעבר הסטודנטים לומדים מספר קורסי בסיס בתחום הפיזיקה, קורסים אלה מקבילים לאלה הנלמדים במהלך השנה הראשונה ללימודי הפיזיקה באוניברסיטה העברית והם עוסקים במדעים כגון מתמטיקה, מכניקה וחשמל וכן בתכנות. הקורסים הללו מסייעים לסטודנטים לפתח את החשיבה הכמותית ומיומנויות המחקר המדעי שחשובים להמשך הלימודים.

 

קורסים באוניברסיטה הפתוחה  קורסים מקבילים באוניברסיטה העברית
חשבון אינפיטסימלי 1 ו - השלמות חשבון אינטגרלי ו - חדו"א ב' ו - מבוא למשוואות דיפרנציאליות חשבון אינפיטסימלי להנדסה ומדעים ו - מתמטיקה שימושית 1 ו - מתמטיקה שימושית ב
אלגברה ליניארית 1 ו - אלגברה ליניארית 2 אלגברה ליניארית לפיזיקאים
מכניקה מכניקה ויחסות פרטית
חשמל ומגנטיות חשמל ומגנטיות
מעבדה ביסודות הפיזיקה ו - מעבדה בפיזיקה ב' מעבדה בפיזיקה א' שנתי
יסודות תכנות בג'אווה או - מבוא למדעי המחשב ג'אווה שפת C++ ו - מטלאב

 

מקבץ הקורסים מתייחס לסטודנטים שמעוניינים להתקבל ללימודים חד חוגיים מורחבים. מי שברצונם ללמוד במסלול החד חוגי הלא מורחב בפיזיקה, שבו משלבים גם חטיבה בחוג, יכולים ללמוד במקום שני הקורסים חשבון אינפיטסימלי 1 ו - השלמות חשבון אינטגרלי את הקורס חדו"א א'.


מתכונת הלימוד


את אפיק המעבר מפעילה האוניברסיטה הפתוחה במסלול גמיש מבחינת שעות הלימוד וקצב הלמידה. הסטודנטים יכולים לבחור את מקום הלימוד מתוך עשרות מרכזי לימוד בפרישה ארצית וכך ללמוד קרוב למקום מגוריהם במהלך אפיק המעבר, ללא צורך ללמוד לירושלים עד למעבר לאוניברסיטה העברית. האפיק מורכב משילוב של למידה מקוונת עם למידה פרונטלית עם מדריכים במרכזי הלימוד, מה שיכול להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים.


תנאי קבלה


אין צורך להציג ציון בבגרויות או בפסיכומטרי כדי להתקבל לאפיק המעבר. באוניברסיטה הפתוחה מקבלים מועמדים גם ללא תלות ברקע הלימוד שלהם ושמים דגש על ההישגים שלהם במהלך אפיק המעבר עצמו, כדי לפתוח את שערי האקדמיה בפני שלל אוכלוסיות.


המשך לימודים באוניברסיטה העברית


סטודנטים המעוניינים להמשיך לשנה ב' בחוג לפיזיקה של האוניברסיטה העברית צריכים להשלים את כל הקורסים במקבץ בציון של לפחות 70 בכל קורס וציון ממוצע של לפחות 80. כמו כן, הם נדרשים להשלים את הקורס "משוואות בפיזיקה מתמטית" וללמוד קורס MATLAB בהיקף של 2 נקודות זכות. נוסף על כך, הם צריכים להגיע לרמת פטור באנגלית, מי שמשלימים את הקורס "אנגלית למדעים מתקדמים ב'" במהלך אפיק המעבר יכולים לקבל את הפטור האקדמי באנגלית. את המעבר לאוניברסיטה העברית ניתן לבצע תוך שלוש שנים מסיום הקורס האחרון במקבץ ועד שש שנים מתחילת הלימוד בקורסים של האוניברסיטה הפתוחה.


בין אפיקי המעבר הנוספים שמתקיימים כחלק משיתוף הפעולה בין האוניברסיטה העברית והאוניברסיטה הפתוחה נכללים אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיק מעבר למתמטיקה, אפיק מעבר לסטטיסטיקה, אפיק מעבר לפסיכולוגיה, אפיק מעבר למדעי החיים וביולוגיה, אפיק מעבר להנדסת חשמל ומחשבים ועוד שלל מסלולים.

חוות דעת של סטודנטים: מדעים

התקבלו 389 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מדעים

פרופ` כרמית לוי
פרופסור כרמית לוי מאמינה שבעולם המחקר המדעי יש מגוון של אפשרויות וגם סיפוק רב. "מדע זה תחום מדהים. זה לצאת למסע ולהגיע לראש הר ולדעת שאת הראשונה בעולם שהגעת למקום הזה. זה הגילוי שלך. כשהוא מתפרסם במאמר מדעי תחושת הסיפוק אדירה."
"בדרך לשם יש הרבה עבודה קשה... חשוב לדעת לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות יצירתיות ועוצמה אישית. צריך גם המון מוטיבציה שמהווה מנוע פנימי לתהליך."
פרופ` כרמית לוי
חוקרת סרטן ישראלית
ד"ר ליאת יקיר
"למי שנמצאים בתחילת דרכם, יקיר ממליצה לשלב בין ביולוגיה, גנטיקה ומדעי המוח לבין מדעי המחשב. "כיום, גם הביולוגיה זקוקה לכוח מחשוב אדיר כדי לעשות מחקרים. גנטיקה עושים במחשב היום, בעיקר גנומיקה, השוואה בין רצפים, וביואינפורמטיקה."
ד"ר ליאת יקיר
ביולוגית, בוגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע
Whatsapp Whatsapp