לימודי מדעי כדור הארץ באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על הפתוחה - לימודי מדעי כדור הארץ.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי כדור הארץ באוניברסיטה הפתוחה - לימודי מדעי הטבע במסלול מדעי כדור הארץ


ענף מדעי כדור הארץ מתמקד בלימוד ובמחקר של שלל נושאים כגון מדעי האטמוספרה, גיאולוגיה, אוקיאנוגרפיה ועיצוב של הנוף שנגלה לעינינו. סטודנטים שמעוניינים לחקור ולהעמיק בנושאים מרתקים אלה יכולים ללמוד בתכנית ללימודי מדעי כדור הארץ באוניברסיטה הפתוחה, אשר מתקיימת כמסלול במסגרת לימודי הטבע, או כחטיבה שאפשר לשלב עם חוגים שונים באוניברסיטה. הלימודים חושפים אותם למגוון סוגיות בעולם המדעים ומאפשרים להם לחקור לעומק תהליכים באקלים ובנוף, תכונות של משאבי טבע וגורמים אשר משפיעים על הנוף הסובב אותנו. הבוגרים יכולים להשתלב במגוון של אפיקים בעולם המחקר והגיאולוגיה וכן באפשרותם להמשיך לתארים מתקדמים בתחום ולהעמיק את מיומנויות המחקר שלהם.

 

 

תכנית הלימודים


לימודי מדעי כדור הארץ באוניברסיטה הפתוחה מתמקדים בנושאים כגון גיאולוגיה, אוקיאנוגרפיה, מטאורולוגיה וגיאומורפולוגיה. הסטודנטים דנים במגוון נושאים כגון תהליך היצירה של סלעים, תהליכים טקטוניים אשר גורמים לרעידות אדמה וליצירת הרים ובקעות, פעילות געשית, תהליכי השקעה וסחיפה ועוד שלל תהליכים. הם מתוודעים לסביבות שונות כגון סביבות קרחוניות ומדבריות, נהרות ונחלים, מקורות מים וכן מתוודעים למבנה תת קרקעי בשיטות גיאו פיזיות.


נוסף על כך, הם מתוודעים גם לסוגיות בחוף הים התיכון בישראל ולהשפעות שיש לאדם על עיצוב הנוף החופי. בתחום המטאורולוגיה, הם מבינים לעומק את המערכת האטמוספרית דרך לימוד של מערכות מזג אוויר, התפתחות של משקעים ועננים, שינויי האקלים, מבנה האטמוספרה וניתוח של מדידות ותצפיות בתחומי האקלים והאטמוספרה.


מתכונת הלימוד


את לימודי מדעי כדור הארץ ניתן ללמוד במסגרת לימודי מדעי הטבע עם מסלול מדעי כדור הארץ. כמו כן, ישנה אפשרות לשלב חטיבה במדעי כדור הארץ בתארים חד חוגיים שונים. בין התארים שבהם אפשר לשלב חטיבה במדעי כדור הארץ אפשר למצוא לימודי היסטוריה, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי ניהול לתואר ראשון, לימודי מדעי המדינה ויחסים בין לאומיים או לימודי מתמטיקה לתואר ראשון.


הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים בשיטה ייחודית, הם משלבים בין לימוד מרחוק מבית הסטודנטים לבין מפגשי הנחייה שבהם משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות מגוונות. באמצעות שיטת לימוד זו הסטודנטים יכולים להתאים את קצב ומשך הלימודים לפי צורכיהם וכך לשלב בין לימודים לבין עבודה. באפשרותם גם לקבוע את מיקום הלימודים ולבחור מבין עשרות מרכזי לימוד שפרושים ברחבי הארץ. ניתן להשלים את הלימודים בפרק זמן של כשלוש שנים, או לפרוש אותם על פני פרק זמן ממושך יותר, בהתאם לצורכים האישיים שלהם.


חלק מן הקורסים אשר מתקיימים בתכנית למדעי כדור הארץ כוללים מפגשים להנחיית ועבודה מעשית במעבדות, בהן מתנסים בתהליכים וכלים בתחומים כגון גיאולוגיה, מינרולוגיה ופטרוגרפיה ואף יכולים להשתלב במחקרים שעורך הסגל האקדמי של האוניברסיטה הפתוחה. מתקיימים גם סיורים לימודיים שונים שמאפשרים להכיר מקרוב את החומר הנלמד באופן מעשי.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במסגרת תכנית זו נכללים התחומים הבאים:

 

 • מבוא לאוקיאנוגרפיה
 • גיאולוגיה של ארץ ישראל
 • בעיות במדעי האטמוספרה
 • יישומי הגיאולוגיה והוראתה
 • ספקטרוסקופיה של מינרלים
 • מיקרוסקופיה של סלעים ומינרלים   
 • חוף הים התיכון
 • מבוא לגיאופיזיקה
 • כימיה אטמוספרית
 • צפונות כדור הארץ
 • גיאולוגיה של הכרמל   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים מבחר של מסלולי לימודים לתואר ראשון ולתואר שני. אלה מוצעים בענפים כגון מדעים, מדעי החברה ומדעי הרוח. האוניברסיטה מתייחדת בכך שהיא מקבלת מועמדים גם ללא תנאים מוקדמים לתואר הראשון וכן במתכונות הלימודים הנוחות והגמישות שלה, שמאפשרות לסטודנטים להתאים את הלימודים לצורכיהם ולאורח חייהם. כך ניתן לשלב בין לימודים לבין עבודה וחיי משפחה בנוחות רבה. במחלקה למדעי הטבע והחיים מתקיימות תכניות לימודים נוספות לתואר הראשון ובהן לימודי פיזיקה, לימודי כימיה ולימודי מדעי החיים. מוצעת גם תכנית לתואר שני במחשבה ביולוגית.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטה הפתוחה אין צורך בהצגת ציון פסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה. באופן זה יכולים סטודנטים ממגוון אוכלוסיות להתקבל ללימודים, כאשר האוניברסיטה הפתוחה אינה מתמקדת ברקע הלימודי הקודם של המועמדים אלא בהישגים שלהם במהלך הלימודים עצמם. חשוב לציין כי הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מצריכים משמעת עצמית גבוה מן הסטודנטים ודורשים התמדה ועמידה במטלות ובדרישות הלימודים.


תעודה


תואר ראשון B.Sc. מוענק לסטודנטים שמשלימים את כל חובותיהם בהצלחה מטעם האוניברסיטה הפתוחה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום לימודי מדעים

קבלה לתוכנית mdphd לבעל PHD מתחום לא רפואי
ג
ללא תגובה
עד כמה קשה השנה הראשונה בלימודי מדעי המחשב?
אנונימית
1 תגובות
ניסויים בבעלי חיים בתואר בביולוגיה
אור
1 תגובות
מספר שאלות והתייעצויות על לימודי כימיה
אור
1 תגובות
התלבטות בין מדעי ביו רפואה לביוטכנולוגיה
עביר מוסטפא
1 תגובות
מדעי המוח חד חוגי או דו חוגי?
חלי
1 תגובות
תואר שני בביולוגיה חישובית או ביואינפורמטיקה
ליאל לידר לוי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון453 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעים

פרופ` כרמית לוי
פרופסור כרמית לוי מאמינה שבעולם המחקר המדעי יש מגוון של אפשרויות וגם סיפוק רב. "מדע זה תחום מדהים. זה לצאת למסע ולהגיע לראש הר ולדעת שאת הראשונה בעולם שהגעת למקום הזה. זה הגילוי שלך. כשהוא מתפרסם במאמר מדעי תחושת הסיפוק אדירה."
"בדרך לשם יש הרבה עבודה קשה... חשוב לדעת לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות יצירתיות ועוצמה אישית. צריך גם המון מוטיבציה שמהווה מנוע פנימי לתהליך."
פרופ` כרמית לוי
חוקרת סרטן ישראלית
ד"ר ליאת יקיר
"למי שנמצאים בתחילת דרכם, יקיר ממליצה לשלב בין ביולוגיה, גנטיקה ומדעי המוח לבין מדעי המחשב. "כיום, גם הביולוגיה זקוקה לכוח מחשוב אדיר כדי לעשות מחקרים. גנטיקה עושים במחשב היום, בעיקר גנומיקה, השוואה בין רצפים, וביואינפורמטיקה."
ד"ר ליאת יקיר
ביולוגית, בוגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע
Whatsapp Whatsapp