לימודי מדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי הקוגניציה באוניברסיטה הפתוחה

לימודי מדעי הקוגניציה BA באוניברסיטה הפתוחה


להבין כיצד פועלת המחשבה


כדי להבין את כלל הגורמים שמעורבים בהתנהגות האנושית ובתגובה של האדם למידע חדש אליו הוא נחשף ולאופן אחסונו ושליפתו יש צורך להבין במגוון של ענפי דעת. אלה כוללים פסיכולוגיה, מדעי המחשב ופילוסופיה. חוקרי מדעי הקוגניציה משתמשים בכלים מענפים אלה ובוחנים שאלות בנוגע להתנהגות האנושית, לזיכרון ולתהליכים רבים נוספים.


באוניברסיטה הפתוחה מציעים תכנית לימודי מדעי הקוגניציה שבאה לסייע לתלמידיה להבין תהליכים אותם עוברים בני האדם בקליטת מידע ובהוצאתו לפועל באמצעות החושים. תכנית לימודים זו היא דו חוגית ומתאימה לסטודנטים מצטיינים. היא משלבת בין כמה דיסציפלינות במדעי החברה והרוח, שחיוניות להבנה של מורכבותה של התפיסה החושית, של מניעיה ושל השימוש בה.


תכנית הלימודים


במהלך לימודי מדעי הקוגניציה הסטודנטים עוסקים בהיבטים המשלבים בין תחומים כפילוסופיה, פסיכולוגיה ומדעי המחשב במטרה להבין לעומק את עולם הקוגניציה ואת התהליכים שמאפיינים אותו. הם נחשפים לתהליכים אותם עובר האדם בעת קליטת מידע, עיבודו והוצאה לפועל שלו. הם שמים דגש על נושאים כהכרה האנושית, נפש האדם, החלטות, רכישת שפות ויחסי גומלין שמתקיימים בין האדם לבין ערוצי מידע שמספקים לו גירוי חושי. מטרתה של התכנית היא להקנות לבוגרים ידע מעמיק על כישורים מנטליים ולפתח את יכולות המחקר.


מתכונת הלימוד


שיטת הלימוד של ממוסד זה היא גמישה יחסית והיא משלבת בין מפגשים פרונטליים להנחיה בשילוב טכנולוגיות מתקדמות לבין למידה מרחוק מבתי הסטודנטים. באמצעות שיטה זו הם יכולים להתאים את זמן הלימוד לצורכיהם וכך לשלב בין לימודים לעבודה בנוחות. כמו כן, הדבר מאפשר להם לבחור את מיקום הלימודים מבין כ - 50 שלוחות האוניברסיטה בפרישה ארצית.


משך הלימודים מתחיל בשלוש שנים, אך ניתן לפרוש אותם על פני פרק זמן ממושך יותר לפי הצורכים האישיים. יש לציין כי זוהי תכנית לימודים דו חוגית, ניתן לשלב את לימודי מדעי הקוגניציה עם חוגים נוספים כגון לימודי פילוסופיה או לימודי פסיכולוגיה.


נושאי הלימוד

 

  • פילוסופיה של הנפש
  • פסיכולוגיה קוגניטיבית
  • מבט על שוויון ואי שוויון
  • פילוסופיה של מדעי הקוגניציה
  • מודלים חישוביים למדע הקוגניציה    
  • מוח וקוגניציה
  • מבוא ללוגיקה
  • קוגניציה ושפה
  • הסקה סטטיסטית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטה הפתוחה שלל תכניות לימודים במדעי הרוח, במדעי החברה ובמדעים, לתואר ראשון ושני. ייחודו של מוסד זה הוא האפשרות לקבלה ללא תנאים מוקדמים ובגמישות תכניות הלימוד שניתן להתאים לצורכים האישיים מבחינת זמנים ומיקום. הדבר מאפשר שילוב של הלימודים עם עבודה או חיי המשפחה ללא התפשרויות על התואר האקדמי. מוסד הלימוד מציע מגוון רחב של מסלולי לימוד. בין המסלולים הנוספים לתואר הראשון שמתקיימים באוניברסיטה אפשר למנות לימודי היסטוריה, לימודי פילוסופיה ולימודי מדעי היהדות.


תנאי קבלה


אין צורך בהצגת תעודת בגרות או ציון פסיכומטרי כדי להתקבל לתכנית זו. כך כחלק מתנאי קבלה לקוגניציה, יכולים להתקבל מועמדים ממגוון אוכלוסיות כגון חיילים משוחררים, אנשים עובדים ואף תלמידים בזמן התיכון.


תעודה


תואר ראשון BA בוגר במדעי הקוגניציה (ובחוג לימוד נוסף בהתאם לבחירת הסטודנטים) מוענק לבוגרים שעומדים בכל החובות בתכנית, מטעם האוניברסיטה הפתוחה. תואר זה מאושר על ידי המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) ומאפשר לבוגרים שמעוניינים בכך להמשיך לתארים מתקדמים במוסדות ברחבי הארץ.

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
חוות דעת של סטודנטים על הפתוחה - מדעי הקוגניציה
התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 4.7 מתוך 5

האוניברסיטה הפתוחה
22/07/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שאני יכולה להמשיך לעבוד משרה מלאה, שאני יכולה להפסיק ולהמשיך את הלימודים בכל שלב, שאין צורך שאגיע לש קרא עוד...

על הקמפוס

אין לי קמפוס, אני לומדת מהבית, הקפיטריה שלי זה המטבח בבית.

טיפים

הלימודים בפתוחה ממש סבבה, אפשר ללמוד מהבית ומהמחשב. אין צורך להגיע לשיעורים פרונטליים כלל. החיסרון ה קרא עוד...

האוניברסיטה הפתוחה
30/07/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

קשה ללמוד מקצועות ריאליים וגם אין תמיכה מצד עוד סטודנטים או מרצים. מצד שני חופששש :)

על הקמפוס

לא נמצאת כמעט בקמפוס. אחלה חניה ודרכי הגעה נוחים מאוד. אין פעילות חברתית או דברים כאלה

טיפים

להנות מהלימודים. זו תקופה יפה שלא תחזור. ללמוד זה כיף אדיר ולהכיר אנשים חדשים וכל זה...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp