רוצה פרטים על תנאי קבלה - מדעי הקוגניציה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי מדעי הקוגניציה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - מדעי הקוגניציה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה ללימודי מדעי הקוגניציה לתואר ראשון

 

קבלתם של מועמדים ללימודי מדעי הקוגניציה, בדומה למקצועות אחרים במדעי הרוח והחברה, נעשית על סמך שקלול ההישגים בתעודת הבגרות ובפסיכומטרי. ציון משוקלל זה ידוע גם בשמו ציון התאמה או סכם, והוא משתנה ממוסד למוסד ומעת לעת. ברבים מבין המוסדות מתקיימים הלימודים במסלולים למצטיינים, שבהם נדרש ציון התאמה גבוה למדי, שנע בין 650 – 700 אולם יכול להיות גבוה או נמוך מטווח זה.


במקרים רבים מפעילים במוסדות גם אפיקי קבלה חלופיים ללימודי מדעי הקוגניציה. מועמדים יכולים לנסות להתקבל על סמך ציוני הבגרות ולקבל פטור מן הפסיכומטרי אם ברשותם ממוצע בגרויות גבוה במיוחד. לחלופין מציעים מכינות וקורסי הכנה למועמדים שאינם עומדים בסף הדרישות.


במוסדות מסוימים קיים מתווה קורונה, שמיועד למועמדים לשנת הלימודים תשפ"א (2020 – 2021) אשר נפגעו כתוצאה ממשבר הקורונה וביטול מועד פסיכומטרי מסוימים. במתווה זה תנאי הקבלה קלים יותר, תוך התחשבות במצב המיוחד ובקשיים העומדים מול המועמדים לאור המשבר. חשוב להדגיש כי המוסדות רשאים לבטל מתווה זה בכל עת בהתאם להתפתחויות בשטח, או לערוך בו שינויים לפי ראות עיניהם.

 

לתשומת ליבכם – תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת. כדי לקבל את המידע העדכני ביותר, מומלץ לפנות אל מוסדות הלימוד ישירות.


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע)


כדי להתקבל ללימודים בשילוב מדעי הטבע, או בשילוב חטיבה במדעי הרוח והחברה, יש צורך בציון סכם 700 ומעלה, או ציון פסיכומטרי רב תחומי 700 ומעלה. קיימת אפשרות ללימודי קוגניציה ללא פסיכומטרי, המועמדים נדרשים לממוצע בגרויות 113 ומעלה ולבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה, וכן לסיווג רמה באנגלית של לפחות "בסיסי".


מועמדים המעוניינים להתקבל למסלול דו מחלקתי, שבו משולבים הלימודים עם פילוסופיה, פסיכולוגיה או בלשנות וספרויות זרות, נדרשים לפסיכומטרי או סכם 700 ומעלה. הקבלה ללא פסיכומטרי היא למועמדים בעלי ממוצע בגרות 113 ומעלה ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 80 לפחות.

 

האוניברסיטה הפתוחה


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים באוניברסיטה הפתוחה אינם נדרשים להציג את הציון בפסיכומטרי או ממוצע בגרויות. באוניברסיטה הפתוחה שואפים לפתוח את שערי האקדמיה בפני מגוון של אוכלוסיות ולכן מסתמכים על הערכת הישגי הסטודנטים במהלך הלימודים עצמם, ולא על הישגים לימודיים קודמים.

 

מכללת רמת גן


מכללת רמת גן פועלת כמרכז לימודים של האוניברסיטה הפתוחה, כדי להתקבל ללימודים במוסד זה אין צורך בציוני תעודת הבגרות או בציון בפסיכומטרי. הערכת המועמדים נעשית על סמך ההישגים במהלך התואר. זאת כדי לאפשר לאוכלוסיות מגוונות לקבל גישה ללימודים אקדמיים.

 

אוניברסיטת חיפה


כדי להתקבל ללימודים במסלול משולב עם לימודי פילוסופיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מערכות מידע או לימודי לשון יש צורך בציון משוקלל של לפחות 680. קבלה חריגה היא למועמדים עם ציון משוקלל שבין 650 – 679, שעומדים בכל תנאי הקבלה האוניברסיטאיים. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה או ברמת 4 יחידות בציון 80 ומעלה.


לצורך קבלה למסלולים משולבים עם כל החוגים האחרים, יש צורך בציון משוקלל של לפחות 700, ציון גולמי בפסיכומטרי של לפחות 715 ובגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 90 ומעלה או ברמת 5 יחידות בציון 75 ומעלה. חשוב לציין כי היות ומדובר במסלול דו חוגי, יש לעמוד בדרישות הסף של שני החוגים.


מועמדים שברצונם להתקבל ללא פסיכומטרי, יכולים לנסות להתקבל למסלול קדם תואר, שבו הם לומדים שלושה קורסים בסמסטר הראשון לתואר ועל סמך ההישגים באותם קורסים נשקלים המשך לימודיהם. על המועמדים להציג ממוצע בגרות של לפחות 107, בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה או ברמת 4 יחידות בציון 95 ומעלה, וכן בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 90 ומעלה. לחלופין, מתקבלים בעלי ממוצע בגרויות 100 ומעלה, בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה או ברמת 4 יחידות בציון 80 ומעלה ובגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה אשר עוברים מבחן סיווג במתמטיקה.


אוניברסיטת תל-אביב


כדי להתקבל ללימודי חקר התודעה והקוגניציה באוניברסיטה, המתקיימים במסגרת לימודי פסיכולוגיה ופילוסופיה, יש צורך בציון התאמה של 650 ומעלה, ציון של לפחות 730 בפסיכומטרי וכן זכאות לבגרות.


לחלופין, ניתן להתקבל על סמך זכאות לבגרות מלאה, בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות בציון 85 ומעלה וציון 85 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות. אפשרות נוספת היא קבלה על סמך זכאות לבגרות, בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד וגם ציון 90 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד או ציון 70 ומעלה ברמת 5 יחידות לימוד ונוסף על כך ציון 85 ומעלה בשלושה קורסי מוק של האוניברסיטה, קורסים מקוונים שנלמדים בתחומים שונים כגון פסיכולוגיה ומדעי המחשב.


במסגרת מתווה הקורונה של האוניברסיטה מועמדים לשנת הלימודים תשפ"א בלבד יכולים להתקבל על סמך בגרות מלאה ובה בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד באנגלית בציון של לפחות 85 וגם בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון 90 ומעלה או בגרות באנגלית ברמת 5 יחידות לימוד בציון 85 ומעלה ובגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 70 ומעלה וכן ציון 85 ומעלה בשני קורסי מוד, האחד מבוא לפסיכולוגיה והשני קורס בסיס במדעי המחשב.

 

האוניברסיטה העברית (ירושלים)


ציון סכם הקבלה הנדרש לקבלה ללימודים באוניברסיטה העברית מחושב על פי נוסחה פנימית של האוניברסיטה על סמך שקלול של ציוני הבגרות והציון בפסיכומטרי. לחוג זה הסכם הדרוש הוא 24.00 ומעלה.


מועמדים המעוניינים בכך יכולים למצוא מסלולי קבלה על סמך שקלול של פסיכומטרי עם ציונים במכינה קדם אקדמית אשר ציוניה מחליפים את הציונים בתעודת הבגרות. כמו כן, מועמדים שברשותם תואר אקדמי קודם יכולים לנסות להתקבל על סמך ציון בפסיכומטרי וממוצע הציונים באותו תואר.

 

על הלימודים


במסגרת הלימודים הסטודנטים מתמקדים בניתוח של תהליכים רגשיים ושכליים המתחוללים בתודעה האנושית אשר נוגעים לתפישה, חשיבה, למידת שפות וקבלת החלטות. מדובר בלימודים אינטר דיסציפלינריים שבהם נלמדים נושאים מרכזיים בענפים שונים במדעי הרוח כגון פילוסופיה ובלשנות וכן מענפים אחרים כגון מדעי המחשב, פסיכולוגיה, מדעי המוח ועוד. דרך שילוב זה של ענפי ידע הסטודנטים יכולים לבחון מקרוב את התהליכים המנטליים השונים בחיי האדם ואת הגורמים האחראיים להם.


במהלך לימודיהם הסטודנטים בוחנים לעומק מגוון תופעות, בין היתר גורמים מוחיים לדפוסי התנהגות מקובלים, שימוש בטכנולוגיה כדי לנתח תופעות ביולוגיות ופיזיולוגיות המתחוללות במוח האדם, חקר של שפות ואופן רכישתן כפי שבא לידי ביטוי במוח ותהליכים נוספים. כמו כן, הם עוסקים בתיאוריות פילוסופיות ופסיכולוגיות שעומדות בבסיס התודעה ופעילותה. הסטודנטים גם לומדים כיצד ניתן להשתמש בפיתוחים טכנולוגיים שונים כדי לייצג תהליכים מוחיים באופן חזותי ולערוך חישובים שונים לניתוח תהליכים אלה.


אחד הדגשים במהלך הלימודים הוא על פיתוח יכולות ניתוח וביקורת, תוך בניית סל כלים רב תחומי. הסטודנטים מעמיקים במגוון טקסטים אקדמיים מחקריים מגישות וענפים שונים וכך בונים יכולות מחקר וגמישות מחשבתית שיכולות לשמש אותם בהמשך דרכם.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - מדעי הקוגניציה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - מדעי הקוגניציה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: תנאי קבלה
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 2.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp