רוצה פרטים על אפיק מעבר כלכלה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

אפיק מעבר ללימודי כלכלה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר כלכלה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר בלימודי כלכלה


מועמדים ללימודי כלכלה נדרשים בדרך כלל להציג ממוצע ציונים גבוה בפסיכומטרי ובבגרויות כחלק מתנאי הקבלה לתואר. מוסדות הלימוד שמים דגש על הישגים במקצועות כמותיים, כדי לבחון את היכולות הכמותיות, שחשובות בהמשך הדרך לסטודנטים לכלכלה. לצד מסלולי הקבלה המסתמכים על פסיכומטרי ובגרות, או על מכינה, קיימת אפשרות קבלה נוספת וגמישה והיא אפיק מעבר.


אפיק מעבר הוא מסלול שמופעל כחלק משיתוף פעולה בין האוניברסיטה הפתוחה, המועצה להשכלה גבוהה ומוסדות לימוד אקדמיים ברחבי הארץ. מוסדות אלה מאפשרים לסטודנטים שאינם עומדים בתנאי הקבלה לכלכלה ללמוד במקבץ קורסים ייעודי ולהתקבל כסטודנטים לשנה מתקדמת על סמך ההישגים באותם הקורסים. אפיק המעבר מתקיים במתכונת נוחה וגמישה שיכולה לסייע למועמדים להתקבל ללימודי הכלכלה ולעשות צעד נוסף בדרך לקריירה בתחום הפיננסי.

 

מה לומדים?

 

במסגרת שיתוף הפעולה עם האוניברסיטה הפתוחה, מגדירים מוסדות הלימוד השונים מקבצי קורסים באוניברסיטה הפתוחה, שמקבילים לקורסים הנלמדים בהם בשנה א'. מדובר בקורסי יסוד ומבוא, שבהם מתוודעים לעקרונות בסיסיים בכלכלה ובמדעים שונים, כגון סטטיסטיקה ומתמטיקה. הקורסים מסייעים לפתח חשיבה כמותית ואנליטית שחשובה להמשך לימודי הכלכלה.

 

היכן לומדים?

 

 • האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): ניתן ללמוד באוניברסיטה הפתוחה ולהמשיך אחרי סיום אפיק המעבר למוסדות שונים ובהם אוניברסיטת תל-אביב; אוניברסיטת בן-גוריון (מאפשרת קבלה לשנה ב'); לאוניברסיטת חיפה (הקבלה לשנה ב'); או אוניברסיטת בר אילן.

 

 

 

תנאי מעבר למוסדות

 

דרישות מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בן-גוריון מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה
קורסי חובה ותשתית
 • מבוא למיקרו כלכלה
 • מבוא למקארו כלכלה
 • חשבון דיפרנציאלי לתלמידי כלכלה
 • מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א'
 • מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה ב'
 • מבוא למיקרו כלכלה
 • מבוא למקרו כלכלה
 • חשבון דיפרנציאלי לכלכלה וניהול
 • מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א'
 • מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה ב'
 • מבוא למיקרו כלכלה
 • מבוא למקרו כלכלה
 • חשבון דיפרנציאלי לכלכלה וניהול
 • מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א'
 • מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה ב'
 • מבוא למיקרו כלכלה
 • מבוא למאקרו כלכלה
 • חשבון דיפרנציאלי לכלכלה וניהול
 • מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה א'
 • מבוא לסטטיסטיקה למדעי החברה ב'
 • יסודות החשבונאות
רמת פטור באנגלית יש להגיע לרמת "מתקדמים ב'", בעדיפות לרמת פטור באנגלית. המועמדים נדרשים להגיע לרמת "פטור" בשפה האנגלית. אחד התנאים הנדרשים להמשך הלימודים בבר אילן הוא הגעה לרמת פטור באנגלית. מי שעומדים בקורס אנגלית מתקדמים ב' מקבלים פטור מלימודי האנגלית באוניברסיטת חיפה.
עמידה בציונים הסטודנטים נדרשים ללמוד קורסים בהיקף של 30 נקודות זכות, בהם גם הקורסים בטבלה. הציון בקורסים הללו נדרש להיות 85 ומעלה, בקורסים האחרים יש צורך בציון של 80 ומעלה. יש צורך בממוצע של לפחות 90 בקורסים בטבלה וציון של 90 ומעלה בקורסים - מבוא למיקרו כלכלה, מבוא למקרו כלכלה וחשבון דיפרנציאלי לכלכלה וניהול. הסטודנטים נדרשים להציג ממוצע של לפחות 91 בקורסים במקבץ. בקורסים מבוא למיקרו כלכלה ו - מבוא למקרו כלכלה יש צורך בציון 95 ומעלה. נדרש ממוצע ציונים של לפחות 91 וציון של 91 ומעלה בקורסים מבוא למיקרו כלכלה, מבוא למקרו כלכלה וחשבון דיפרנציאלי לכלכלה וניהול.
חובות השלמה בשנה ב' על הסטודנטים להשלים את הקורסים שאינם נלמדים באוניברסיטה הפתוחה בשנה א', לרבות הקורסים "מתמטיקה לכלכלה א'" ו - "מיקרו כלכלה א'". לא ניתן ללמוד בקורסים בשנה ב' לפני השלמת כל החובות בשנה א'. המתקבלים לשנה ב' באוניברסיטת בן גוריון צריכים להשלים קורסי חובה שמהם לא קיבלו פטור במהלך השנה הראשונה ללימודים בבן גוריון. במהלך השנה הראשונה שלאחר המעבר לאוניברסיטת בר אילן, הסטודנטים חייבים להשלים את קורסי החובה שלא קיבלו מהם פטור במהלך אפיק המעבר. לאחר המשך הלימודים לשנה ב', הסטודנטים צריכים להשלים במהלך הסמסטר הראשון באוניברסיטת חיפה את הקורס חשבון אינפיטסימלי ב, בסמסטר השני להשלים את הקורס חשבונאות ניהולית וכן להשלים את הקורס "מבוא לניהול" במהלך השנה הראשונה.

 

מתכונת הלימוד


אפיק המעבר נערך במסלול גמיש, האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לסטודנטים ללמוד במתכונת שמתאימה לשגרת חייהם ולשילוב עם עבודה. ניתן להתאים את קצב הלמידה ואת שעות הלימוד לצורכים האישיים. כמו כן, הקורסים נערכים תוך שילוב בין למידה מקוונת לבין מפגשים פרונטליים להדרכה שמתקיימים במרכזי לימוד שמפעילה האוניברסיטה הפתוחה בפרישה ארצית, מה שמאפשר לסטודנטים ללמוד סמוך למקום מגוריהם.

 

מסלולי אפיק מעבר נוספים:


אפיק מעבר לניהול


אפיק מעבר לניהול מאפשר לסטודנטים שמעוניינים ללמוד תואר ראשון בניהול להתחיל את הלימודים במסלול גמיש באוניברסיטה הפתוחה ולאחר מכן להמשיך לתכנית דו חוגית או חד חוגית בניהול. מקבץ הקורסים באפיק מעבר זה כולל קורסי יסוד בתחומים כגון מתמטיקה, מיקרו ומאקרו כלכלה, חשבונאות, שיווק והתנהגות ארגונית. אלה קורסים שנלמדים במהלך שנה א' לתואר בניהול והם מהווים נושאי תשתית להמשך הלימודים. ניתן ללמוד באפיק מעבר בניהול במסגרת שיתוף הפעולה בין האוניברסיטה הפתוחה לבית הספר לניהול של אוניברסיטת בן גוריון בנגב.


אפיק מעבר למשפטים


מועמדים ללימודי משפטים, שמעוניינים במסלול לימודים גמיש כדי לשפר את סיכויי קבלתם יכולים ללמוד באפיק מעבר למשפטים. במסלול זה, לומדים במקבץ קורסים שמתקיימים במסגרת החטיבה למשפט ציבורי של האוניברסיטה הפתוחה, בתחומים כגון דיני עבודה, דיני אתיקה, משפט מינהלי, רגולציה וענפי משפט נוספים. על סמך ההישגים בקורסים הללו, ניתן להמשיך את הלימודים במחלקות למשפטים של מוסדות שונים. כיום, נערך אפיק מעבר במשפטים בשיתוף עם הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת בר אילן.


אפיק מעבר לפסיכולוגיה


האוניברסיטה הפתוחה מפעילה אפיק מעבר לפסיכולוגיה בשיתוף עם מגוון של מוסדות, שמאפשרים למי שמשלימים את מקבץ קורסי היסוד להמשיך למוסדות הלימוד במסלול עם תנאי קבלה גמישים. לעיתים, תכניות אלה מאפשרות להמשיך למסלולים דו חוגיים המשלבים את לימודי הפסיכולוגיה, כגון לימודי פסיכולוגיה וניהול או לימודי פסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות. בין המוסדות שבהם ניתן למצוא אפיק מעבר לפסיכולוגיה נכללים אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת תל-אביב.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על אפיק מעבר כלכלה?

רוצה לדעת יותר על אפיק מעבר כלכלה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד אפיק מעבר כלכלה
Whatsapp Whatsapp