רוצה פרטים על אפיק מעבר - עבודה סוציאלית?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

אפיק מעבר לעבודה סוציאלית

מחפש/ת מידע על לימודים? אפיק מעבר - עבודה סוציאלית? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

אפיק מעבר ללימודי עבודה סוציאלית

 

רוצים להתקבל לעבודה סוציאלית?


אפיק מעבר הוא מסלול לימוד בו מציעים לסטודנטים להתחיל ללמוד במוסד שלא מציב תנאי קבלה, לרוב האוניברסיטה הפתוחה, ולאחר סיום מוצלח של הקורסים להמשיך בשנה השנייה של הלימודים באוניברסיטה הנבחרת. האפיק מתקיים לפי הסכם בין שני המוסדות ומציע ללמוד קורסי יסוד משנה א'.


לימודי עבודה סוציאלית הם מסלול לימוד מבוקש. תנאי הקבלה לעבודה סוציאלית באוניברסיטאות הם לרוב גבוהים למדיי, וכוללים ציונים גבוהים בפסיכומטרי ובבגרויות. דרך אפיק המעבר, יכולים גם מי שלא עומדים ברף הנדרש להתחיל ללמוד באוניברסיטה הפתוחה ובסיום השנה, כאשר הם משיגים את הממוצע הדרוש על ידי כל מוסד, להמשיך לשנה ב' במוסד הלימוד בו הם מעוניינים.


היתרון הגדול של אפיק המעבר, מלבד תנאי הקבלה הנוחים יותר, הוא האפשרות להתחיל לצבור נקודות זכות ללימודי העבודה הסוציאלית. כמו כן, בשל מתכונת הלימוד הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה הסטודנטים לא מחויבים לשנות את היקף התעסוקה שלהם. הם יכולים לבחור מתוך שלל שלוחות האוניברסיטה בארץ ולא נדרשים להעתיק את מקום המגורים שלהם.


למי מיועדים הלימודים


מסלול אפיק המעבר מיועד למי שמעוניינים להתקבל ללימודי העבודה הסוציאלית, אך אינם עומדים ברף הקבלה הנדרש ואינם מעוניינים לשפר את הציונים בבגרויות או בפסיכומטרי. התכנית גם מתאימה למי שמעוניינים לחסוך זמן ולחסוך את ההשקעה בהשלמת בגרויות או בשיפור הציונים שברשותם.


תכנית הלימודים


המועצה להשכלה גבוהה מפעילה מסלולי אפיק מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה לבית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת חיפה, וכן אפיק מהאוניברסיטה הפתוחה לבית הספר לעבודה סוציאלית ורווחה חברתית של האוניברסיטה העברית בירושלים. במסגרת אפיק המעבר הסטודנטים לומדים את הקורסים של שנה א', קורסי מבוא ובסיס בתחומים כפסיכולוגיה ומדעי החברה וכן במיומנויות מחקר אקדמיות, שחיוניים להמשך דרכם בלימודי העבודה הסוציאלית.


מתכונת הלימוד


אפיק המעבר מתפרש על פני כשנת לימוד אחת. מתכונת הלימוד היא גמישה וכך הסטודנטים יכולים לקבוע את קצב ושעות הלימוד לפי צורכיהם ולשלב לימודים עם עבודה. יש לציין כי הלימודים משלבים בין למידה מרחוק מהבית לבין למידה פרונטלית בכיתה.

 


תנאי קבלה


אין צורך בציון בפסיכומטרי או בתעודת בגרות מלאה כדי להתקבל לאפיק המעבר. כך מגוון רחב של סטודנטים יכולים להתקבל למסלול ללא צורך בשיפור הציונים שבידיהם.


מבנה הלימודים


אלו הדרישות של מוסדות הלימוד מהסטודנטים באפיק המעבר לעבודה סוציאלית:

 

דרישות מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת חיפה מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית בירושלים
קורסי חובה ותשתית
 • מבוא לסטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה א' ו - ב'
 • מבוא לחשיבה חברתית
 • מבוא לפסיכולוגיה
 • מבוא לסטטיסטיקה תלמידי מדעי החברה א'
 • מבוא לפסיכולוגיה
 • אישיות - תיאוריה ומחקר
 • מבוא לחשיבה חברתית
 • פסיכולוגיה חברתית
רמת פטור באנגלית כל הסטודנטים מחויבים להשלים את רמת האנגלית שלהם ולהגיע לרמת "אנגלית מתקדמים 2" לפני הקבלה לאוניברסיטת חיפה. הסטודנטים חייבים להשלים את הדרישות בשפה האנגלית לפני המעבר לאוניברסיטה העברית. עליהם להגיע לרמת "מתקדמים 2" באנגלית, ניתן לסיים את הקורס אנגלית מתקדמים ב' שמוכר על ידי האוניברסיטה.
עמידה בציונים כדי להמשיך בהצלחה לאוניברסיטת חיפה הסטודנטים צריכים להיות בעלי ציון של 70 ומעלה בכל אחד מהקורסים וממוצע כולל של 90 לפחות. כמו כן, הם צריכים לעבור ראיון קבוצתי ולעמוד בדרישות העברית. מי שממוצע הציונים שלהם בין 80 - 90 יכולים להתקבל במקרים חריגים לפי החלטת ועדת קבלה של האוניברסיטה, שמביאה בחשבון רקע קודם. כדי להתקבל ללימודים באוניברסיטה העברית, הסטודנטים צריכים לסיים כל אחד מהקורסים באפיק בציון של לפחות 70 וכן להשיג ממוצע ציונים של למעלה מ - 90.
חובות השלמה בשנה ב' מלבד קורסים הבסיס שנלמדים באוניברסיטה הפתוחה, הסטודנטים חייבים להשלים את כל הקורסים שאין להם מקבילה במוסד זה. בעת המעבר מהאפיק לאוניברסיטה העברית הסטודנטים מוגדרים "תלמידים במעמד מיוחד" והם נדרשים להשלים את כל הקורסים שנלמדים בשנה א' שלא קיימת להם מקבילה באוניברסיטה הפתוחה. מדובר בין היתר בקורסים הבאים: מבוא למדיניות הרווחה (א ו - ב), מבוא לעבודה סוציאלית (א ו - ב וקבוצות דיון), מעורבות חברתית, האדם במשפחה (א ו - ב), שימושי מחשב בעבודה סוציאלית, כתיבה עיונית ומדעית, יסודות משפט וזכויות אדם, מינהל וארגון בשירותי רווחה, מושגי יסוד בכלכלת רווחה, היכרות עם הקהילה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על אפיק מעבר - עבודה סוציאלית?

רוצה לדעת יותר על אפיק מעבר - עבודה סוציאלית?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על אפיק מעבר - עבודה סוציאלית? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד אפיק מעבר - עבודה סוציאלית

מעל 5 סטודנטים
המליצו והצביעו על אפיק מעבר - עבודה סוציאלית

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון 1,087 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר 680 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה 1,562 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: אפיק מעבר - עבודה סוציאלית

התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם