קורס מומחה טכני בגז טבעי במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - מומחה טכני בגז טבעי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מומחה טכני לגז טבעי DVGW במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עמק חפר


כל החידושים בגז הטבעי


מהפכת הגז הטבעי ממשיכה להתפשט לשלל מפעלים ומתקנים בתעשייה, בשל היתרונות השונים שהשימוש בגז הטבעי מציע. הוא מאפשר להפיק כוח בתהליכים שמצמצמים את הזיהום הסביבתי וכן מסייע לצמצום עלויות בתהליכי העבודה של המפעל. הטכנולוגיות הישראליות בענף זה הולכות ומשתכללות, בעוד מתקני גז טבעי רבים נוספים קמים ברחבי הארץ.


בעלי מפעלים שעושים שימוש בגז טבעי חייבים להדריך את העובדים שלהם וליידע אותם לגבי התקינה העדכנית ביותר בענף, כדי לדאוג לבטיחות וליעילות העבודה ולמנוע תאונות ותקלות. נכון להיום, טרם כוננה בארץ חקיקה מוסדרת בתחום הגז הטבעי והתעשייה עושה שימוש בתקן DVGW, תקן גרמני לאחזקה ולתפעול בגז טבעי. תקנים מחמירים אלה תקפים גם בחברות חלוקת גז ובמסגרות תעשייתיות נוספות, כגון חברות הולכה, חברות תפעול ועוד.


קורס מומחה טכני בגז טבעי שמתקיים במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין מאפשר למשתתפיו להכיר לעומק את התקינה של DVGW ולשדרג את הידע בעולם הגז הטבעי. הקורס יכול להתאים למגוון של בעלי תפקידים במפעלים, בחברות הולכה והובלה ובחברות אחזקה וייעוץ שעוסקים בגז טבעי. קורס זה מוכר לשישה ימי כשירות.

 

  • מעוניינים בכלים פרקטיים למקצוע? קראו עוד על קורס עבודה


תכנית הלימודים


קורס זה מקנה למשתתפיו ידע עדכני ומקיף בענף הגז הטבעי. הוא נוגע במגוון תהליכים שאליהם נדרשים אנשי תחזוקה, מתקינים ומהנדסים במתקנים ומפעלים שעושים שימוש בגז הטבעי. לאורך ההכשרה המקצועית נחשפים לחידושים בתקינה ולומדים לעומק על נהלי הבטיחות שנועדו למנוע תאונות. כמו כן, נלמדים עקרונות מדידה וטיפול במתקני הגז לצד שיטות לתחזוקה שוטפת של המתקנים ולהתמודדות עם תקלות וכשלים בפעילות.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 40 שעות לימוד אקדמיות והוא מחולק לחמישה מפגשים שנערכים אחת לשבוע, משעות הבוקר ועד הצהריים. המסלול משלב גם תרגולים מעשיים במעבדה לצד הלימוד העיוני, שמסייעים למשתתפים להכיר מקרוב תהליכי עבודה וציוד מקצועי בתעשיית הגז הטבעי.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במהלך הקורס כוללים בין היתר:

 

  • מיכלי לחץ בזרימה
  • טכנולוגיות גז טבעי
  • מניעת תאונות ובטיחות
  • תחזוקה ותקלות בתפעול   
  • מנייה ומדידה
  • מתקני PRMS
  • תקינה בגז טבעי   
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מגמת הגז הטבעי והאנרגיה של המרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין פועלת תוך שיתוף פעולה עם מרכז נובל רופין, גוף שמכשיר עובדים לתחום האנרגיה והגז הטבעי ושואף לפתח את הידע המקצועי והכלים הטכנולוגיים שנדרשים לקידום התעשייה הישראלית. במרכז זה פועלות שלל הכשרות שמכינות את בוגריהן להשתלב במהפכת האנרגיה המתחדשת. בין הקורסים הללו נכללים קורס מפעיל גז טבעי, קורס מפעיל תחנות כוח, קורס מתקין מתקן גז טבעי, קורס מפקח מערכות פוליאתילן והשתלמות בגז טבעי לממונה בטיחות.


מוסד הלימוד עורך עוד מגוון קורסים בענפים שיש להם ביקוש בתעשייה הישראלית, כגון קורסי ניהול, קורסי אחזקה, קורסים בתחום הרכב, קורסים להכשרה במולטימדיה ותוכנות עיצוב ועוד. המכללה מפעילה קשרים עם גופים בתעשייה במטרה לסייע לבוגריה בעת ההשתלבות בשוק העבודה. הקורסים השונים משלבים התנסויות פרקטיות וסדנאות שמכינים את התלמידים לקראת אתגרי המקצוע ועוזרים להם לצבור ניסיון מקצועי כבר בזמן הקורס.


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל מועמדים שהם בוגרי לימודי הנדסאים או הכשרות טכנאים ממסגרות מוכרות מטעם מה"ט. התכנית פתוחה גם למהנדסים וכן למועמדים בעלי רקע טכני בתחום הגז הטבעי, שמעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי שבידיהם.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס ועומדים במבחנים המסכמים שבסיומו זכאים לתעודת גמר "מומחה טכני לגז טבעי" שמוענקת על ידי ארגון DVGW.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור