קורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר ביתיים במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - התקנת מתקני קירור ביתיים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר ביתיים במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עמק חפר


החידושים האחרונים בתחום הקירור


בשוק של היום קיימות שלל טכנולוגיות קירור ומיזוג, לקוחות יכולים לבחור מבין שלל דגמים של מתקני קירור ומזגנים ולבחור בסוג המתקנים שמתאמים ביותר לצורכיהם. טכנולוגיות הקירור היום שמות דגש על התייעלות אנרגטית, שיכולה לעזור לחסוך בעלויות וגם לצמצם פגיעה בסביבה.


המרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין מציע קורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר ביתיים. מסלול זה מאפשר לבעלי זיקה לעולם הטכני לקבל כלים וידע לביצוע שלל עבודות במתקני קירור ביתיים. ההכשרה המקצועית פותחת בפני הבוגרים דלת להשתלבות במקצוע טכני מבוקש, שיש לו דרישה מרובה בשוק העבודה. בין היתר, הבוגרים יכולים להשתלב כעצמאיים בשוק והציע את שירותיהם לשלל לקוחות במגזר הפרטי, ולבצע עבודות חשמל שנוגעות להתקנה של מקררים ביתיים ומערכות מיזוג אוויר.


תכנית הלימודים


המסלול חושף את המשתתפים לתהליכי הטיפול וההתקנה של מתקני קירור ומערכות מיזוג אוויר ביתיות. בתחילת ההכשרה המקצועית הם לומדים עקרונות יסוד בתורת החשמל ובמכונות חשמל ובהמשך לומדים על סוגי מערכות הקירור והמזגנים הקיימים בשוק היום. לאחר מכן, הם מתמקדים במתקני קירור ומיזוג אוויר שמשלבים מערכות חשמל ולומדים לבצע בהם תיקונים ועבודות תחזוקה. נוסף על כך, נלמדים עקרונות הפיקוד והבקרה למתקני מיזוג אוויר, תוך שימת דגש על נהלי הבטיחות שנדרשים מן העובדים בתחום.


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כ - 370 שעות לימוד. הוא מתקיים כקורס ערב, מפגשים נערכים אחת לשבוע. המסלול משלב תרגולים מעשיים לצד הלימוד התיאורטי, המשתתפים מתנסים בעבודה פרקטית במערכות חשמל וכן בתרגולים לעבודה במתקני מיזוג אוויר וקירור ביתיים, שמאפשרים להם להכיר מקרוב את תהליכי העבודה ולרכוש ניסיון פרקטי בתפעול מערכות הקירור.

 

נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים שנלמדים במהלך הקורס ניתן למנות את התחומים הבאים:

 

  • מזגני אוויר ביתיים
  • בקרה ופיקוד למתקני קירור
  • מערכות קירור ומתקני חשמל
  • שילוב מערכות חשמל במתקנים   


על מוסד הלימוד


במגמת החשמל של המרכז להשתלמויות ניתן ללמוד גם בקורס קירור ומיזוג אוויר, שמכשיר עובדים לתחזוקה וטיפול במתקנים ביתיים ותעשייתיים כאחד. נוסף על כך, נערכות הכשרות טכנאים כגון קורס חשמלאי מוסמך, קורס מיגון ואבטחה אלקטרוני, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס חשמלאי ראשי וקורס השלמה לחשמלאי מעשי. נערכים גם קורסים לחשמלאי מוסמך שמתאימים לבוגרי לימודי הנדסאים במגמות שונות, כגון הנדסאי אלקטרוניקה, הנדסאי מכשור ובקרה או הנדסאי מכטרוניקה.


מוסד הלימוד מפעיל עוד שלל מגמות שבהן ניתן ללמוד בקורסים המוכרים על ידי גורמים ממשלתיים, שמכינים לקבלת תעודות הסמכה רשמיות מטעמם. המסלולים שמים דגש על הכלים הפרקטיים שנדרשים מעובדים בשוק העבודה של היום והם משלבים תרגולים מעשיים, סדנאות והתנסויות כדי לסייע למשתתפים לצבור ניסיון כבר במהלך הקורס. ניתן ללמוד בקורסים בענפים כגון בנין, אחזקה, גז טבעי, בטיחות בעבודה, ניהול, מולטימדיה, מים, רכב ומחשבים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות. כמו כן, הם צריכים לעבור ראיון בפני וועדת קבלה לבדיקת התאמתם לקורס ולבחינת הרקע הקודם שלהם בתחום הטכני.

 


תעודה


למשתתפים שמשלימים את כל חובותיהם בתכנית ניתנת תעודת גמר "שירות והתקנה למתקני מיזוג אוויר וקירור ביתיים" שמוענקת על ידי משרד הכלכלה. כמו כן, ניתנת זכאות לרישיון חשמל בדרגת "חשמלאי שירות", מטעם אגף הרישוי לחשמלאים. כדי לקבל את הדיפלומה, הבוגרים נדרשים לעבור שלושה מבחנים חיצוניים שעורך משרד הכלכלה בתחום מיזוג האוויר והקירור.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור