קורס אוטוטרוניקה לבעלי ניסיון במוסך במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - אוטוטרוניקה לבעלי ניסיון במוסך.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אוטוטרוניקה לבעלי ניסיון במוסך במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עמק חפר


משרד התחבורה מציב דרישות שונות להכשרתם על עובדים במוסכים. כחלק ממגמת הפיתוח הטכנולוגי של תחום הרכב, המשרד מציע הכשרות בתחום האוטוטרוניקה שמחליפות את הקורסים בתחומי המכונאות שהתקיימו בעבר. קורסים באוטוטרוניקה מתמקדים בטכנולוגיות רכב חדשות וברכיבים אלקטרוניים מתקדמים שמשובצים בכלי הרכב, אותם נדרשים עובדי המוסך להכיר כדי להעניק שירות איכותי ויעיל.


עובדים בתחום הרכב שמחזיקים בניסיון בעבודה במוסכים, שברצונם לקדם את הקריירה יכולים ללמוד בקורס אוטוטרוניקה לבעלי ניסיון במוסך שנערך במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין. קורס אוטוטרוניקה מתמקד בטיפול בשלל תקלות ברכב והוא מכין את המשתתפים בו לקראת מבחני סיום פנימיים וחיצוניים שחיוניים לקבלת תעודות מקצוע בתחום. בעזרת הידע הנרכש בקורס יכולים הבוגרים לקדם עצמם בתחום הרכב, בהמשך באפשרותם גם ללמוד קורסים נוספים בענף, כגון קורס אוטוטרוניקה רמה מתקדמת או קורס ניהול מוסך אוטוטק וכך להתקדם לתפקידים בכירים יותר בתעשיית הרכב והמכונאות.


תכנית הלימודים


הקורס מעניק למשתתפיו כלים עיוניים ומעשיים לתפעול מערכות חשמל ומנוע בכלי רכב. המשתתפים מתחילים ומכירים את מערכות הרכב השונות ואת חלקי המנוע וממשיכים ומעמיקים במערכות החשמל והאלקטרוניקה שבו וכן במערכות מתקדמות לבקרת אקלים ומיזוג אוויר. לאחר מכן, הם לומדים על תהליכי עבודה יעילים במוסך ובוחנים כיצד לבצע אבחון לתקלות שעלולות להתרחש במערכות הרכב השונות. נוסף על כך, הם לומדים על נהלי הבטיחות והגהות בעבודה במוסך כדי להבטיח עבודה תקינה שאיננה מסכנת את העובדים.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 260 שעות לימוד. שיעורים נערכים בשעות הערב אחת לשבוע. הקורס מתקיים במתכונת עיונית והוא כולל גם שיעורי הכנה למבחני הגמר בתחום האוטוטרוניקה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במהלך ההכשרה:

 

  • מערכות המנוע
  • הרכב ומערכותיו
  • מיזוג ובקרת אוויר
  • מערכות אלטרוניקה וחשמל ברכב   


על מוסד הלימוד


המגמה לתחבורה ורכב של המרכז להשתלמויות במכללה הטכנולוגית רופין עורכת עוד מגוון רחב של קורסים והכשרות. בין היתר ניתן ללמוד בקורס מומחה טיפול ברכב חשמלי היברידי רמה 3, קורס קציני בטיחות בתעבורה, קורס מכונאות רכב סוג 3, קורס ניהול מוסך אוטוטק, קורס שמאות רכב, קורס בוחן מכשור לרכב ומסלולים נוספים. כמו כן, מתקיימים קורסי השלמה לאוטוטרוניקה ברמה מתקדמת, שמיועדים לבעלי הסמכות בתחום הרכב כגון הסמכת מכונאות סוג 3 וחשמל סוג 2. המחלקה עורכת גם השתלמויות חובה שבהן נדרשים ללמוד עובדים בתחום הרכב כדי לקדם את הסמכתם.


מוסד הלימוד מציע עוד שלל מגמות ותכניות לימוד שמאפשרות למשתתפים בהם לפתח כלים מקצועיים חדשים. הקורסים נערכים תוך שילוב של תרגולים פרקטיים והיכרות עם טכנולוגיות ושיטות עבודה מתקדמות. ניתן ללמוד קורסים בענפים כגון חשמל, ניהול, בניין, אנרגיה וגז טבעי, אחזקה ועוד.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס, על המועמדים להיות בוגרי 11 שנות לימוד לפחות. כמו כן, עליהם להחזיק בניסיון מקצועי של לפחות שלוש שנים בתחום הרכב, בעבודה במוסכים מורשים בתחומי מכונאות הרכב, חשמל הרכב, או בתחום המכונות הניידות וצמ"ה. המועמדים עוברים גם וועדת קבלה שבוחנת את הרקע המקצועי שלהם ואת התאמתם לקורס.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובות התכנית בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר "אוטוטרוניקה לבעלי ניסיון" וכן תעודות מקצוע "מכונאות רכב סוג 1" ו - "חשמל רכב סוג 1" שמוענקות מטעם משרד הכלכלה. כדי לקבל את הדיפלומות הללו הם צריכים לעבור בהצלחה מבחנים בתורת המקצוע, מבחן עיוני ומבחן מעשי, אלה כוללים בחינות פנימיות וכן מבחנים שמתקיימים בתום הקורס באופן חיצוני על ידי משרד הכלכלה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור