קורס אוטוטרוניקה מתקדם במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - קורס אוטוטרוניקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אוטוטרוניקה מתקדמת - המכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר

  

עולם הרכב החדש


את המושג אוטוטרוניקה ניתן להגדיר כשילוב של רכב ואלקטרוניקה. כמו כן, ניתן להגדיר אותו כשימוש במדע של האלקטרוניקה בתוך עולם הרכב. כך או כך, המושג אוטוטרוניקה משייך לעצמו אינספור מחקרים אשר יושמו בהצלחה בכדי להפוך את העיצוב של כלי הרכב לקל ובטוח יותר.


בשוק הרכב התחוללה מהפיכה טכנולוגית חיונית ומשמעותית ביותר. השימוש באלקטרוניקה בתחום הרכב יכול לסייע להפוך את המערכות לבטוחות ויעילות יותר. בתוך הרכבים המודרניים כמעט כל המערכות מופעלות באמצעים אלקטרוניים וכיום מעל 75% מחלקי הרכב מוטמעים בשילוב מערכות אלקטרוניות. התפתחויות חדשות בתחום מופיעות לעיתים קרובות, זאת משום שאין מגבלות בנוגע לפיתוחים בעולם האוטוטרוניקה אשר רק מיטיב עם כל רכב.


מכונאי או חשמלאי רכב הינם אנשים מבוקשים ביותר במשק העבודה הישראלי. המקצוע הפך להיות נחשק ויוקרתי במרוצת השנים, כאשר הוא מתגמל את עובדיו בשכר גבוה וכן בהזדמנויות תעסוקתיות רבות. לפיכך, אם אתם מגיעים מעולם הרכב ושואפים לקדם את הקריירה, לנסוק לגבהים חדשים ולטעום מהעולם החדש והמתקדם יותר של הרכב – קורס אוטוטרוניקה מטעם המכללה הטכנולוגית רופין יכול מאוד להתאים עבורכם.


תכנית הלימודים


קורס אוטוטרוניקה מטעם המכללה הטכנולוגית רופין כולל בעיקרו נושאים במכונאות רכב, חשמל ואלקטרוניקה. במסגרת הקורס הסטודנטים מכירים לעומק את מבנה הרכב וכן את שלל המערכות המתקדמות הקיימות בתוכו. הם זוכים להכשרה מקיפה אשר תייעד אותם לבנות ולהרכיב מגוון חלקי חילוף שונים ולהשחיז אלמנטים מכאניים. כמו כן, הם לומדים כיצד לתפעל את הציוד המתקדם ביותר בתחום הרכב.


מתכונת הלימוד


קורס אוטוטרוניקה נלמד בהיקף של כ - 450 שעות לימוד, במתכונת של קורס ערב.


נושאי הלימוד

 

 • בטיחות בעבודה
 • המנוע ומערכותיו
 • מיזוג ובקרת אוויר
 • סנכרון מערכות רכב
 • אבחון ואיתור תקלות
 • מערכות חשמל ואלקטרוניקה   
 • רכב חשמלי
 • רכב היברידי
 • טיפולים ושירות
 • הרכב ומערכותיו   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


מזה יובל משמשת המכללה הטכנולוגית רופין מוסד הכשרה מקצועית וחינוך טכנולוגי בישראל. בית הספר להנדסאים, מהגדולים והוותיקים בארץ, אשר פועל בתוך המכללה הטכנולוגית רופין, הכשיר עד כה כעשרות אלפי עובדים עבור שוק העבודה הישראלי כאשר בסמוך אליו, מרכז ההשתלמויות מספק הכשרות והדרכות למיטב הארגונים. המכללה נהנית מקשרים שוטפים ומתוחזקים עם שוק התעסוקה והתעשייה, תכניות הלימוד במכללה הן אקטואליות ורלוונטיות עבור הצרכים של הגופים הללו.


תנאי קבלה


בכדי להתקבל לקורס אוטוטרוניקה מטעם המכללה הטכנולוגית רופין, על המועמדים לעמוד בכמה קריטריונים. יש להיות בעלי שלוש שנות ניסיון לכל הפחות בעבודה מעשית בתחום חשמלאות הרכב, מכונות ניידות, ציוד מכני הנדסי או מכונאות הרכב. לחילופין, המועמדים נדרשים לשלוש שנות ניסיון עבודה במסגרת צבאית בתחומים אשר צוינו. נוסף על כך, על המועמדים לעבור ועדת קבלה טרם התקבלותם אל קורס אוטוטרוניקה.


תעודה


בוגרי קורס אוטוטרוניקה מטעם המכללה הטכנולוגית רופין יזכו לשלוש תעודות מקצועיות: "אוטוטרוניקה רמה מתקדמת" מטעם משרד הכלכלה, תעודת "מכונאי רכב" סוג 3 וכן תעודת "חשמלאי רכב" סוג 2.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס אוטוטרוניקה מטעם המכללה הטכנולוגית רופין יוכלו להשתלב במגוון המוסכים הקיימים בארץ ולספק מענה מקצועי בתחומי המכונאות והדיאגנוסטיקה לרכב. כמו כן, הודות לתעודת ההסמכה הרבות שקיבלו, ניתנת להם האפשרות להמשיך להסמכה עבור ניהול מוסך ובכך לפתוח אופק חדש בקריירה שלהם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור