קורס תברואת מים למפעילי מערכות מי שתייה רמה א` במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

שירות אישי - צור קשר

המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין
המכללה הטכנולוגית רופין

קורס תברואת מים למפעילי מערכות מי שתייה רמה א' במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עמק חפר


מקדמים איכות בענף המים


משרד הבריאות הוגף הגוף הרשמי בישראל שאחראי על פיקוח על איכות מי השתייה, במסגרת המחלקה לבריאות הסביבה. במסגרת חקיקה של המשרד, רק עובדים שעברו הכשרה ייעודית מתאימה יכולים לעבוד בתחום תברואת המים ולעסוק בטיפול במי שתייה, זאת כדי להבטיח איכות ויעילות מקצועית בענף. איכות בתחום מי השתייה היא קריטית במיוחד שכן גם חריגה קלה מן התקנים יכולה להוביל לפגיעה בשלום הציבור.


קורס תברואת מים למפעילי מערכות מי שתייה רמה א' שנערך במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין מאפשר לעובדים בתחום המים והתשתיות לקבל את ההסמכה הנדרשת לתפעול של מערכות מים לשתייה בהתאם להנחיות ולנהלים של משרד הבריאות. הקורס מותאם לתקנות בריאות העם לאיכות תברואתית של מי השתייה ומתמקד בנהלים העדכניים בתחום. ההסמכה המקצועית שניתנת לבוגרי הקורס מאפשרת להם להשתלב בשלל מסגרות מקצועיות כגון בחברות להובלה ולאספקת מים במגזר הפרטי ובגופים שעוסקים באספקת מים בסקטור הציבורי. הם יכולים גם להמשיך ולשדרג את הסמכתם דרך הכשרות מקצועיות נוספות בתחום המים.

 


תכנית הלימודים


הקורס מכשיר את תלמידיו לטיפול במערכות למי שתייה וחושף אותם לשלל נהלים מקצועיים שנוגעים לתברואת המים ולמניעה של מחלות וזיהומים. בתחילתו של הקורס לומדים מושגי יסוד במדעים שונים כגון כימיה, מיקרוביולוגיה ואפידמיולוגיה ולומדים על תחלואה שמקורה במי השתייה. לאחר מכן, הם מעמיקים במושגים בבטיחות בעבודה ומתוודעים לתקנות ולחקיקה של משרד הבריאות הנוגע לבטיחות ואיכות מי השתייה. כמו כן, נלמדים עקרונות העבודה והתחזוקה של מערכות לאספקת מים מסוגים שונים בתעשייה.


מתכונת הלימוד


קורס זה נפרש על פני כ - 40 שעות לימוד. התלמידים יכולים לבחור בין קורס ערב לבין הכשרה בשעות הבוקר וכך להתאים את שעות הלימוד לצורכיהם ולשילוב עם עבודתם. הקורס משלב הכנה לקראת מבחן ממשלתי מטעם משרד הבריאות.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים שנלמדים במהלך הקורס נכללים התחומים הבאים:

 

  • תחלואה ממים
  • שיטות לטיפול במים
  • אפידמיולוגיה ובטיחות
  • מערכות לאספקת מים
  • תקנות בנושא מי השתייה   
  • הכלרת מים
  • מיקרוביולוגיה
  • כימיה של מים   
  • ועוד

 


על מוסד הלימוד


מגמת מים וחקלאות במרכז להשתלמויות מציעה הכשרות בתברואת מים למפעילי מערכות מי שתייה גם ברמה ב' ו - ג', שאליהן יכולים בוגרי הקורס להמשיך כדי לשדרג את הסמכתם. נוסף על כך, נערכים קורסים להכשרת דוגמי מים כגון קורס דוגם מי נופש ומקוואות, קורס דוגמי מי שתייה שנלמד ברמה א' ורמה ב' וקורס דוגמי מי שפכים וביוב. קורסים נוספים שנערכים במגמה כוללים קורס ניקוי וחיטוי מערכות מי שתייה, קורס תברואת מים ועוסקים במערכות מי שתייה ברמה ב' וקורס תכנון מערכות אינסטלציה.


רבים מבין הקורסים השונים שנערכים במרכז להשתלמויות מוכרים על ידי משרדי ממשלה ומכינים את המשתתפים בהם לקראת בחינות הסמכה לקבלת תעודות מקצוע. מוסד הלימוד מסייע לבוגריו בהשתלבותם בשוק העבודה, בין היתר דרך הפעלת שירותי השמה. הקורסים מכוונים את התלמידים לעבר קריירה בתפקידים מבוקשים והם משלבים תכנים פרקטיים שמותאמים לדרישות עדכניות במשק.


תנאי קבלה


לקורס תברואת מים למפעילי מערכות שתייה מתקבלים עובדים בעלי ניסיון במקצועות המים והתברואה. הוא מיועד בין היתר לעובדי אינסטלציה, לעובדי תחזוקה והתקנה במערכות להובלת מים ולעובדים במתקנים להספקה ולאגירה של מי שתייה.


תעודה


בתום התכנית, על הבוגרים לגשת לבחינה חיצונית עיונית שעורך משרד הבריאות להכשרה עובדי תברואת מי שתייה. מי שעוברים בהצלחה את המבחן ועומדים בכל דרישות הקורס מקבלים אישור לימודים שמוענק על ידי משרד הבריאות.

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp