קורס מלווה בניה ירוקה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - מלווה בניה ירוקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מלווה בנייה ירוקה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר - לפי תקן ישראלי 5281


לבנות ירוק יותר


במקביל לצמיחה משמעותית בתעשיית הבנייה הישראלית גם התקנים המקצועיים לבנייה ירוקה עברו לאחרונה עדכונים ניכרים. התקנים החדשים מתייחסים למגון רחב יותר של מבנים מאשר בעבר ומגדירים את תהליכי הבנייה שבעזרתם ניתן להפוך את המבנים ואת תהליך הבנייה עצמו לידידותיים יותר לסביבה. התקנים מתייחסים להיבטים כגון חיסכון באנרגיה ובמים, בחירה בחומרי בנייה שאינם פוגעים בסיבה, שמירה על בריאות המשתמשים במבנה ותהליכים חדשניים לניהול אתרי הבנייה.


במכללה הטכנולוגית רופין יכולים עובדים בתחומי הבנייה והתשתיות ללמוד בקורס מלווה בנייה ירוקה. מסלול זה מתקיים בשיתוף עם המועצה הישראלית לבנייה ירוקה ועם מכון התקנים הישראלי והוא מאפשר למשתתפיו ללמוד לעומק על תקנים חדשים בארץ בתחום הבנייה הירוקה ולבחון כיצד ניתן ליישם אותם בשטח כדי לייעל ולקדם פרויקטים ירוקים ומתקדמים. את הידע הנלמד בקורס יכולים הבוגרים ליישם בפרויקטים לתכנון מבני מגורים, בתי משרדים ובתי עסק, מוסדות ציבור וסוגים נוספים של מבנים המשלבים מערכות ירוקות.


תכנית הלימודים


מסלול זה מכשיר מלווים לפרויקטים בבניה ירוקה והוא מתמקד בתקנים החדשים בארץ מסדרת ת"י 5281 המחייבת את העוסקים בענף. המשתתפים מתחילים ומכירים תהליכי עבודה בתחום הבניה ומתוודעים לכלי מדידה ולתקנים מקצועיים מחייבים במסגרתו. לאחר מכן, הם לומדים לעומק על התקן הישראלי החדש ובוחנים לעומק את תשעת הפרקים הנכללים בו. בהמשך הם דנים במתודולוגיות מקצועיות ובטכניקות ניהוליות בעזרתן יכולים מלווי הפרויקטים להתמודד עם מגוון של אתגרים בהם הם יכולים להיתקל במהלך העבודה.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית הוא כ - 56 שעות לימוד. הקורס מחולק ל - 14 מפגשים שנערכים אחת לשבוע. במהלך ההכשרה המשתתפים לוקחים חלק בתרגולים מעשיים שבהן מנתחים מקרי בוחן מעולם הבניה. המסלול כולל גם הכנה לקראת מבחן הסמכה בתחום הבניה הירוקה שנערך בסיומו.


נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים הנלמדים לאורך הקורס:

 

  • תקן ת"י 5281
  • תקנים בבניה ירוקה
  • תהליכי בנייה ירוקה
  • ניהול ומתודולוגיות עבודה   
  • כלי מדידה
  • תקן ת"י 1045
  • מערך ההסמכה   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


הקורסים שמתקיימים במכללה הטכנולוגית רופין מרוכזים בכמה מגמות, כגון מגמה לאנרגיה, מגמת חשמל, מגמת ניהול, מגמת בטיחות, מגמת עיצוב ומולטימדיה, מגמת מים וסביבה, מגמת רכב ומגמות נוספות. בין הקורסים שניתן ללמוד במוסד זה אפשר למנות קורס חשמלאי מוסמך, קורס ריתוך ומסגרות, קורס תכנון מערכות אינסטלציה, קורס בקרת והבטחת איכות, קורס ניהול אחזקה, קורס ניהול מערכות תפעוליות וקורס מנהל עסקים לתעודה.


מוסד הלימוד מתאים את תכני הלימוד להתפתחויות עדכניות בתעשייה והוא מטפח שיתופי פעולה עם גופי תעשייה שונים כדי לסייע למשתתפים בהשתלבות בשוק העבודה בסיום הכשרתם. חלק מו הקורסים מתקיימים בפיקוח של משרד ממשלה וגופי הסמכה רשמיים ומעניקים לבוגריהם דיפלומה מוכרת. תכניות הלימוד שמות דגש על המיומנויות הפרקטיות שנדרשות לעובדים וכך רבות מהן כוללים תרגולים מעשיים, סדנאות או התנסות מעשית בשטח שמאפשרים לצבור ניסיון כבר במהלך הקורס.


תנאי קבלה


הקורס מתאים לעובדים מנוסים בתחומי ההנדסה והבניה ששולטים ביכולות קריאת תכניות בניה וקריאת שרטוטים. המסלול מיועד בין היתר למהנדסי בניין, לאדריכלים, למנהלי פרויקטים בבניה וליועצי סביבה. כמו כן, יכולים ללמוד בו בוגרי לימודי הנדסאים במגמות הנדסאי בניין, הנדסאי נוף, הנדסאי מים והנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים.


תעודה


תעודת גמר מוענקת למשתתפים שמשלימים את הקורס בהצלחה על ידי המועצה לבניה ירוקה ומכון התקנים. כדי לקבל את הדיפלומה עליהם לעבור בהצלחה מבחן הסמכה ולעמוד בכל דרישות הקורס.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור