קורס ניקוי וחיטוי מי שתייה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - ניקוי מי שתייה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ניקוי וחיטוי מערכות מי שתייה במכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר


דואגים לבריאות של כולנו


לניקיון מערכות המים יש חשיבות רבה בשוק הפרטי והציבורי, בייחוד כשמדובר במערכות המובילות את מי השתייה שלנו. משרד הבריאות מציב תקנים מחמירים בכל הנוגע לתברואת המים ודורש ביקורת מתמידה על מצבן של המערכות בתעשייה. כחלק מהמגמה לקדם את רמת הבטיחות בתחום המים, המשרד דורש כי תהליכי חיטוי וניקוי של מערכות הצנרת והובלת המים יתבצעו על ידי אנשי מקצוע מוסמכים.


במכללה הטכנולוגית רופין מתקיים קורס ניקוי וחיטוי מערכות מי שתייה מוסמך, מסלול זה מאפשר לעובדים בתחום המים להכיר תהליכי עבודה מקצועיים חדשים ולהעמיק את הידע המקצועי שברשותם. תכנית זו מכינה את משתתפיה לקראת מבחני הסמכה ממשלתיים שנערכים על ידי משרד הבריאות לעובדי חיטוי מי שתייה והיא משמשת הכשרה מקצועית לעוסקים בתחום ניקוי המים ובענפי מאגרי המים והצנרת. הקורס יכול לסייע לבוגריו להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולהתקדם לתפקידים מבוקשים שונים בתחום המים.


תכנית הלימודים


משתתפים בהכשרה המקצועית לומדים בהרחבה על מגוון תהליכים וכלים מקצועיים בתחום ניסיון המים. הם מתחילים ומתוודעים למושגי בסיס במיקרוביולוגיה, פיזיקה וכימיה ומכירים תקנות ונהלים בתחום תברואת המים. הם גם סוקרים סוגים שונים של מערכות מדידה ולומדים על שיטות החישוב המקצועיות שבהן משתמשים עובדים בתחום המים. לאחר מכן, הם מעמיקים בנהלי הניקוי והתחזוקה של מערכות מים, לרבות מערכות ציבוריות ומערכות בבניינים. נוסף על כך, הם לומדים כיצד להתמודד בהצלחה עם מקרי זיהום במערכות לאספקת מים וכיצד לבצע את התיקון באופן בטיחותי ויעיל.

 


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 54 שעות לימוד. מפגשים נערכים אחת לשבוע, משעות הבוקר ועד הצהריים. תכנית זו כוללת תרגולים מעשיים לצד הלמידה העיונית, כדי לסייע לתלמידים להכיר מקרוב את המערכות הנלמדות. הם לוקחים חלק בהדגמה מעשית של התהליכים הנלמדים במהלכה הם מתנסים בפועל בהפעלת מערכות המדידה והציוד המקצועי בתחום ניקיון המים.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים התחומים הבאים:

 

 • מערכות מים במבנים
 • תהליכים במיקרוביולוגיה
 • זיהומים במערכת אספקה
 • מכשור לחיטוי ולניקוי צנרת
 • פרמטרים פיזיקליים וכימיים
 • ניקיון במערכות מים ציבוריות   
 • הכרת השטח
 • ערכות מדידה
 • תקנות ואכיפה
 • ביצוע חישובים
 • בטיחות בעבודה   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין מציעה שלל תכניות להכשרה מקצועית שמתאימות לעובדים שמעוניינים לרכוש כלים מקצועיים חדשים ולקדם את הקריירה. הקורסים מתקיימים במספר מגמות, כגון ניהול, עיצוב, חשמל, אנרגיה, בטיחות, סאונד, בניין ומגמות נוספות.


במגמת מים, חקלאות וסביבה נערכים שלל קורסים שמתאימים לעוסקים בתחום המים, אשר חושפים את תלמידיהם לחידושים בתחום ולתהליכי עבודה עדכניים. בין הקורסים במגמה זו נכללים קורס דוגם מערכות מי שתייה, קורס אינסטלציה, קורס תברואנים לבריאות הסביבה, קורס מתקיני מז"ח מוסמכים, קורס תברואת מים למפעילי מערכות שתייה, קורס דוגמי מי שפכים וביוב, קורס דוגמי מקוואות ומי נופש ועוד שלל הכשרות. רבים מן הקורסים מכינים את המשתתפים בהם לקראת מבחני הסמכה חיצוניים, שמקנים תעודות מטעם גורמים ממשלתיים מוכרים. הקורסים משלבים למידה מעשית לצד הלימוד העיוני, במטרה להכין את המשתתפים לקראת אתגרי שוק העבודה ולאפשר להם לתרגל בפועל את החומר הנלמד.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים לעובדים מנוסים בתחום המים, שמעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי ולהכיר תהליכי עבודה חדשים בתחום ניקוי המערכות. בין היתר, הקורס מתאים למומחים לטיפול במערכות למי שתייה, לעובדים באגודות מים, לנציגים במחלקות מים של ספקים שונים ולעובדים בבתי חולים.


תעודה


למשתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס בהצלחה נינת תעודת גמר מטעם המכללה הטכנולוגית רופין. כדי לקבל את הדיפלומה יש צורך לעמוד בדרישות הנוכחות ובמטלות בקורס. בוגרים שעומדים בהצלחה במבחן הסיום מקבלים גם תעודת הסמכה מטעם משרד הבריאות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור