קורס חשמל מתח גבוה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - חשמל מתח גבוה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס חשמלאי מתח גבוה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר


קפיצת מדרגה בענף החשמל


האנרגיה החשמלית בה אנו משתמשים על בסיס יומיומי עוברת תהליך ארוך על מנת להגיע מתחנת הכוח אלינו הצרכנים. מעבר לצריכה הביתית, מוסדות ציבור ומפעלי תעשייה זקוקים לאספקת חשמל קבועה במתח גבוה על מנת לשמור על התפקוד התקין. מי שאחראיים על הקמה ותחזוקה של תשתיות המתח הגבוה הם חשמלאים בעלי דרגת הכשרה ורישוי מתאימה. ההסמכה לעבודה במתח גבוה היא הדרגה הגבוהה ביותר בתחום החשמל, כאשר לפניה יש לזכות ברישיונות חשמלאי מוסמך וחשמלאי ראשי, דרגים שאחראיים על מתקנים ביתיים בדרך כלל.


במכללה הטכנולוגית רופין מתקיים קורס חשמל מתח גבוה, בו לומדים לתפעל מערכות חשמל מתח גבוה במפעלים ובמתקני תעשייה. המסלול מוכר על ידי משרד התמ"ת ובמהלכו גם מקבלים הכנה לקראת בחינות ההסמכה הרשמיות לצורך קבלת רישיון "חשמלאי מסויג" שהכרחי למי שברצונן לעבוד במתקני מתח חשמלי גבוה.

 


תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס לומדים לעומק כיצד מבצעים מגוון עבודות חשמל ומתמקדים במערכות מתח גבוה בתעשייה. כך הם מכירים את תהליך ההקמה והתכנון של מתקנים אלה ובהמשך לומדים כיצד לתחזק את פעולתם השוטפת ולערוך בקרה ופיקוח על התפקוד כדי לאתר תקלות במהירות ולוודא את תקינותו ויעילותו של הציוד המקצועי. בנוסף הם מתוודעים למבנה של תחנות משנה ומערכות לחלוקה ולהעברה של חשמל, בוחנים טכנולוגיות חדשניות בתחום וגם עורכים היכרות עם נהלי הבטיחות בעבודה.


מתכונת הלימוד


קורס חשמל מתח גבוה במכללה הטכנולוגית רופין מתפרש על פני כ - 177 שעות לימוד, שמחולקות ל - 22 מפגשים. אלה מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע, כאשר המשתתפים יכולים לבחור בין מסלול יום לבין קורס שמתקיים בשעות הערב. התכנית משלבת בין הרצאות עיוניות, תרגולים מעשיים בכיתה וסיורים לימודיים מקצועיים למתקני חשמל להמחשת החומר הנלמד.

 


נושאי הלימוד


הנה כמה מהנושאים שנלמדים במהלך קורס חשמל מתח גבוה:

 

  • תחנות משנה
  • מערכות ייצור
  • העברה וחלוקה
  • תחנות טרנספורמציה
  • תפעול, אחזקה ובטיחות
  • תקלות ברשתות ובקווים    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין, הממוקמת באזור עמק חפר, היא מוסד להכשרת טכנאים וללימודי הנדסאים. במכללה מציעים שלל הכשרות מקצועיות בתחומים כמו מכונאות, מחשבים, אנרגיה, חקלאות, אלקטרוניקה ורכב. מרבית המסלולים הם פרי שיתוף פעולה עם משרדי ממשלה וגופים רשמיים נוספים ובהם מוענקת תעודת הסמכה מוכרת. המכללה מסייעת לבוגריה להשתלב בשוק התעסוקה גם דרך הפעלה של מרכז השמה.


תנאי קבלה


לקורס חשמל מתח גבוה במכללה הטכנולוגית רופין מתקבלים חשמלאים מנוסים, שלהם רישיון בדרגת "חשמלאי מוסמך" לפחות. כחלק מתנאי הסף עליהם לעבור גם ראיון שמתקיים מול וועדת קבלה.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל חובותיהם מקבלים תעודת גמר "מפעילי מערכות מתח גבוה", שמוענק מטעם משרד התמ"ת והמכללה הטכנולוגית רופין. כמו כן, הם מקבלים רישיון בדרגת "חשמלאי מסוייג", בהתאם להנחיות שמפורטות בתקנות החשמל לגבי רישוי חשמלאים. על מנת לקבל דיפלומות אלה המשתתפים נדרשים לעבור מבחן שנערך על ידי משרד הכלכלה.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור