קורס מפעילי דודי קיטור לבעלי וותק מקצועי במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - מפעיל דוד קיטור לבעלי וותק.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מפעיל דודי קיטור והסקה מוסמך לבעלי וותק מקצועי - המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות בעמק חפר

 

קריירה במלוא הקיטור


הקיטור נובע משילוב של טמפרטורה ולחץ גבוהים המתקיימים בתוך כלי סגור. כאשר נשמרת טמפרטורת המים על 100 מעלות צלזיוס, הופכים המים לאדים ונלחצים כלפיי חוץ. בהתאם ללחץ המופעל, עשויה טמפרטורת המים להשתנות. על מנת לשמור על הטמפרטורה המבוקשת ישנו הצורך בהפעלת פרסוסטט – מבקר לחץ ייעודי. נוסף על כך, נעשה שימוש במשאבות הזנה חשמליות שתפקידן העיקרי הוא להזין את המים לכלי הסגור.


מפעלים רבים בתעשייה עושים שימוש בדודי קיטור וכן בדודי הסקה. לא רק שהדוודים הללו מייצרים חום, אלא גם כוח ואנרגיה עבור המפעלים. בשל כך, חשיבותם עבור שטף העבודה בתעשייה היא רבה ביותר. הפעלתו של הדוד, אחזקתו ותיקונו כרוכה בסיכונים רבים. על בעל התפקיד מוטלת החובה להתנהל על פי שלל כללי הזהירות והבטיחות הקיימים בכדי לבצע את המלאכה בהצלחה וללא פגע. לפיכך, מפעילי הדוודים נדרשים להיות אנשים בעלי אחריות ויכולת טכנית גבוהה ביותר.


לפי חוקי המדינה, כל מקום עבודה שבתוכו נמצאים דוד קיטור או הסקה נדרש להחזיק בבעל מקצוע מוסמך להפעלת דוודים. על כן ניתן לזהות שהביקוש לאנשי מקצוע בתחום זה הוא גדול ביותר. אם אתם רוצים ליהנות מתפקיד מרתק ומתגמל – קורס מפעיל דודי קיטור והסקה מוסמך לבעלי וותק מקצועי מטעם המכללה הטכנולוגית רופין יכול מאוד להתאים עבורכם.


תכנית הלימודים


קורס מפעיל דודי קיטור והסקה מוסמך לבעלי וותק מקצועי מספק הכשרה מעמיקה ומקיפה עבור הסטודנטים בתחום זה, בהתאם לשלל תקנות הזהירות הקיימות. מטרתו של הקורס היא להקנות את כל הידע הנדרש עבור הסטודנטים, גם במובן התיאורטי וגם במובן המעשי, זאת בשביל שיוכלו להשתלב כמפעילים של דודי הסקה וקיטור בהמשך דרכם.

 


מתכונת הלימוד


קורס מפעיל דודי קיטור והסקה מוסמך מטעם המכללה הטכנולוגית רופין נלמד בהיקף של כ - 120 שעות לימוד. קורס זה כולל בתוכו גם שלושה ימי עבודה בסדנת אנרגיה לדוודי קיטור. הקורס נלמד במתכונת בוקר, הכוללת מפגש אחד לשבוע. בסיום הקורס ניגשים הסטודנטים לבחינת גמר תחת פיקוח משרד הכלכלה.


נושאי הלימוד

 

  • תפעול דוד קיטור
  • תפעול דוד הסקה
  • תכונותיו של הקיטור
  • יסודות תרמודינמיקה
  • נוהלי בטיחות, תקינה וחקיקה   
  • טיפול במים
  • טיפול ואחזקה
  • מבנה דודי קיטור   
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין עוסקת בהכשרתם של סטודנטים רבים, בעיקר עבור מקצועות מעולם הטכנולוגיה. המכללה הוקמה בשנת 1961, ובמשך כיובל שנים משמשת כמוסד הגדול בישראל להכשרה טכנולוגית.


המכללה מקפידה לעדכן באופן שוטף את תכניות הלימוד המוצעות בשלל המגמות, זאת בהתאם לצרכים המשתנים של שוק התעסוקה הישראלי. בעזרת סגל מרצים מומחה בתחומו, כיתות לימוד מרווחות ומעבדות טכנולוגיות מתקדמות וכן קשרים שוטפים עם שלל הגופים הגדולים בתעשייה – המכללה הטכנולוגית רופין שולחת אל שוק התעסוקה הישראלי סטודנטים אשר תופסים תפקידי מפתח ונושאים משרות בכירות בתעשייה.


תנאי קבלה


קורס מפעיל דודי קיטור והסקה מוסמך לבעלי וותק מקצועי מטעם המכללה הטכנולוגית רופין מבקש לעצמו מועמדים בני גיל 18 לכל הפחות, אשר מחזיקים בוותק מקצועי בתחום של שנה אחת לפחות וכן בפיקוח מפעיל מוסמך בתחומים הללו: מנהלי עבודה, מנהלי אחזקה, שלל העוסקים במערכות אנרגיה, בתי מלון ובתי חולים. על המועמדים בנוסף לעבור את ועדת הקבלה שמעמידה המכללה.


תעודה


בוגרי קורס מפעיל דודי קיטור והסקה מוסמך מטעם המכללה הטכנולוגית רופין ייהנו מתעודת גמר "מפעיל דודי קיטור והסקה מוסמך" מטעם משרד הכלכלה.


אפשרויות תעסוקה


כאמור, למקצוע מפעיל דודי קיטור והסקה מוסמך ישנו ביקוש גדול בתעשייה. על כן, הבוגרים יוכלו למצוא שלל משרות מיד עם סיום הקורס בתור אחראים על תחזוקת הדוודים. ניתן לעבוד בתחום זה באופן עצמאי או כשכיר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור