קורס ניהול מוסך אוטוטק במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - ניהול מוסך אוטוטק.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ניהול מוסך אוטוטק - המכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר


אחריות רבה מוטלת על כתפיהם של מנהלי מוסכים. מעבר לניהול השוטף של העובדים, הם נדרשים להפגין בקיאות טכנולוגית בתחום הרכב וגם להבין במושגים כלכליים ותפעוליים שנחוצים לניהול המוצלח של העסק שלהם.


במשרד התחבורה פועלים מזה מספר שנם להסדרת תחום ניהול המוסכים, במסגרת המגמה לייעול ענף הרכב באופן כללי. לשם כך נקבעו נהלים ותקנות בתחום שירותי הרכב, שקובעים את תחומי הפעילות במוסך, את סוגי הטיפולים סניתנים בו ואת האחריות על טיפול בתקלות בחלפים ורכיבים שונים. בין היתר, נהלים אלה נועדו להסדיר את המעמד המקצועי של העובדים והמנהלים במוסכים, וכן לפתוח את השוק לתחרות. כללים אלה חלים על כל המוסכים המורשים בישראל.

 

עובדים מנוסים בתחום הרכב שמעוניינים לקדם את הקריירה ושואפים להגיע לדרגת ניהול מוסכים יכולים ללמוד בקורס ניהול מוסך אוטוטק שמתקיים במכללה הטכנולוגית רופין. קורס זה מתקיים בפיקוח של משרד הכלכלה והוא מכין את משתתפיו למבחנים חיצוניים שנערכים על ידי המשרד להסמכתם של מנהלים למוסכים בתחום האוטוטק. הכשרה זו מאפשרת לבוגרי הקורס שעומדים בכל הדרישות לקבל כתב הסמכה לניהול מוסכים לרכבים קלים, עד משקל של 3,500 קילוגרם. בעזרת הידע והכלים הנרכשים בקורס, יכולים הבוגרים לקדם עצמם מבחינה מקצועית וגם לייעל את תפקוד המוסכים בהם הם פועלים.


תכנית הלימודים


משתתפי הקורס מתחילים ולומדים על המינהל המקצועי הנדרש בתחום ניהול המוסך, לרבות נהלים ארגוניים בענף הרכב. הם מכירים שיטות ניהול שונות ולומדים כיצד ליישם אותן בפועל במסגרת המוסך. בהמשך, הם מעמיקים בתורת המקצוע ולומדים על מערכות הרכב, על מושגים מרכזיים במכונאות רכב, על מערכות מיזוג אוויר ובקרת אקלים וכן על מערכות החשמל והאלקטרוניקה בכלי הרכב. הם לומדים כיצד לתחזק את המערכות הטכנולוגיות הללו וכיצד להתמודד עם תקלות שונות.

 


מתכונת הלימוד


היקפה של ההכשרה הוא כ - 710 שעות לימוד. המסלול מתקיים במתכונת קורס ערב, שיעורים נערכים שלוש פעמים במהלך השבוע. שעות הקורס מחולקות ל - 280 שעות ללימוד מינהל ו - 430 שעות של עבודה מעשית בתורת המקצוע. במסגרת ההתנסות המעשית המשתתפים יכולים לתרגל בפועל את העבודה עם מערכות המוסך ולצבור ניסיון פרקטי להמשך דרכם המקצועית.


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין עורכת מבחר תכניות ללימודי תעודה. בתחום התחבורה, מוסד הלימוד מציע עוד שלל הכשרות כגון קורס אוטוטרוניקה, קורס בוחני רכב, קורס שמאות רכב, קורס מכונאות סוג 3, קורס נהגי רכב ציבורי, קורס נהגי רכב משא כבד וקורסים נוספים.

 

כמו כן, ניתן ללמוד במרכז להשתלמויות בקורסים בענפים כגון אחזקה, מים וחקלאות, אנרגיה, חשמל, מחשבים, עיצוב, בניין וניהול. הקורסים שנלמדים במכללה מתמקדים בצורכים עדכניים של שוק העבודה, הם שמים דגש על הפן הפרקטי בלימוד במטרה לסייע לבוגריהם להשתלב בתפקידים מגוונים במשק.

 

תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל מועמדים תושבי ישראל, שברשותם תעודת מקצוע בתחום האוטוטרוניקה ברמה מתקדמת. כמו כן, מתקבלים בוגרי קורסי השלמה שברשותם תעודת סיווג מכונאות סוג 3, חשמל לרכב סוג 2 או בעלי הסמכת מיזוג אוויר לרכב מסוג 2 שברשותם רישיון נהיגה בדרגת B.

 


תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס מקבלים תעודות גמר שניתנות מטעם מוסד הלימוד ומשרד הכלכלה. הם מקבלים דיפלומת הסמכה למנהלי מוסכים אוטוטק לרכב קל עד 3,500 קילוגרם. כדי לקבל את הדיפלומות הם נדרשים לעמוד במספר מבחנים חיצוניים, עיוניים ומעשיים כאחד, ולהשלים את כל המטלות לאורך הקורס. תעודות הגמר המוענקות בתום ההכשרה הן אחד התנאים ההכרחיים לצורך פתיחה של תיק הסמכה לניהול מוסכי אוטוטק במשרד התחבורה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור