השתלמות חובה למנהלים E car במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס רכב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - השתלמות E car.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השתלמות חובה למנהלים בתחום מכונאות וחשמל רכב E - CAR במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות עמק חפר


מדי שנה הופכות מערכות הרכב למשוכללות וחכמות יותר. יישומים אלקטרוניים משולבים היום כמעט בכל מכונית, מה שמצריך עובדים במוסכים ובמכוני שירות לרכב להכיר את החידושים הטכנולוגיים הללו כדי להעניק שירות מתקדם ויעיל ללקוח.


בהתאם להנחיות מקצועיות בתחום הרכב, על מנהלים מקצועיים לעבור אחת לפרק זמן הקבוע בחוק השתלמויות כדי לעדכן את הידע והכלים שברשותם. אחת מהשתלמויות אלה היא השתלמות E car שמתמקדת בענפי המכונאות והחשמל ושמה דגש על טכנולוגיות אלקטרוניות מתקדמות בשוק.


עובדים במוסכים ובמכוני רכב בענפי החשמל לרכב, מכונאות הרכב ומיזוג האוויר לרכב יכולים ללמוד בהשתלמות חובה למנהלים מקצועיים במכונאות וחשמל לרכב במערכות מתקדמות E car שנערך במרכז להשתלמויות של המכללה הטכנולוגית רופין. מסלול הלימוד מאפשר למנהלים המקצועיים לעדכן את הידע שרשותם ולהכיר טכנולוגיות מתקדמות וחדשניות שמשולבות הים בכלי הרכב. דרך הכלים הנרכשים בקורס יכולים הבוגרים לחדש את רישיון החזקת המפעל, בהתאם לנהלים המקצועיים בתחום הרכב.


תכנית הלימודים


משתתפים בקורס לומדים על מגוון של חידושים ומערכות עדכניות בתחום הרכב ובוחנים את התחזוקה והתפעול שלהם. בין היתר, הם מתוודעים למבנה ולתפקוד מערכות הדלק, ההינע, התאורה, החשמל, ההיגוי ומיזוג האוויר וסוקרים את החידושים האחרונים בהן. נוסף על כך, הם מכירים מערכות בטיחות מתקדמת שאותן ניתן להתקין בכלי הרכב היום כדי לאפשר נהיגה בטוחה יותר. הקורס גם מאפשר למשתתפים לפתח מיומנויות ניהול וארגון שחשובות לעובדים במרכזי שירות לרכב ולמתן מענה יעיל ומקיף ללקוחות.


מתכונת הלימוד


היקפו של הקורס הוא כ - 4 חודשים והוא כולל 72 שעות לימוד. השיעורים נערכים בשעות הערב אחת לשבוע כדי לאפשר לעובדים בתחומי המכונאות וחשמל הרכב לשלב את ההכשרה עם העבודה. הקורס הוא עיוני במתכונתו והוא כולל הכנה לקראת מבחן מסכם שנערך בסיומו לקבלת תעודת ההשתלמות.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במהלך ההכשרה נכללים התחומים הבאים:

 

 • מערכות היגוי חשמליות
 • ניהול מרכז שירות לרכב
 • יישום פרוטוקול תקשורת
 • מאגרי מידע - E learning
 • מערכות בטיחות אקטיביות
 • בקרת לחץ האוויר בצמיגים   
 • אנרגיה חלופית
 • מיזוג אוויר לרכב
 • מערכות הינע לרכב
 • מערכות הזרקת דיזל
 • מערכות תאורה וחשמל   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בין מגוון המגמות שפועלות במרכז להשתלמויות במכללה הטכנולוגית רופין ניתן למצוא את מגמת רכב ותחבורה, שבה נערכות שלל הכשרות מקצועיות. בין הקורסים שמתקיימים במגמה נכללים קורס מכונאות רכב סוג 3, קורס אוטוטרוניקה רמה מתקדמת, קורס קציני בטיחות בתעבורה, קורס שמאות רכב, קורס טיפול ואחזקה לרכב היברידי, קורס בוחני מכשור רכב, קורס נהגי רכב ציבורי וקורסים רבי נוספים. מתקיימת גם השתלמות להסמכה ברמה 01 ואו 02 ברכב היברידי.


הקורסים הנלמדים במכללה מותאמים לעדכונים וחידושים בשוק העבודה ורבים מהם מכינים את המשתתפים בהם לקראת בחינות הסמכה לקבלת תעודות מקצוע או רישיונות ממשלתיים. מוסד הלימוד משלב התנסויות מעשיות וסדנאות בקורסים השונים כדי לספק למשתתפים הזדמנת לצבור ניסיון פרקטי כבר במהלך הקורס וכך להגיע מוכנים יותר להשתלבות בשוק העבודה.


תנאי קבלה


יכולים להתקבל לקורס מנהלים מקצועיים מנוסים בתחומי מכונאות הרכב, מיזוג האוויר לרכב וחשמלאות הרכב, שיש ברשותם כתב הסמכה רשמי במקצועות החשמל ומיזוג האוויר לרכב. כמו כן, יש צורך בתעודת הסמכה במקצועות מכונאות הרכב.


תעודה


בסיומה של התכנית מתקיים מבחן חיצוני עיוני שמסכם את כלל הנושאים הנלמדים בקורס, בתיאום הפיקוח המקצועי. משתתפים שעוברים את הבחינה בהצלחה זכאים לקבל תעודת השתלמות מנהל מקצועי במכונאות וחשמל רכב מערכות רכב E car.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור