קורס אוטומציה במכללה הטכנולוגית רופין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - קורס אוטומציה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס אוטומציה תעשייתית במכללה הטכנולוגית רופין


צעד קדימה בתעשייה


כיום מערכות ייצור רבות במפעלים נשלטות על ידי מנגנונים אוטומטיים, כאשר האוטומציה היא אחד המרכיבים החשובים ביותר בתעשייה של ימינו, שעוברת תפעול שאינו דורש מגע יד אדם. כדי לייעל את הייצור ולהפוך אותו למהיר, מדויק וכמובן גם רווחי יותר, מותקנות במתקני התעשייה יחידות הידראוליות, פניאומטיות וחשמליות מתקדמות, שכוללות חיישנים, אמצעי הפעלה ואמצעי מדידה. על מנת לתפעל כהלכה את החלקים המורכבים הללו, יש לשלוט היטב באופן ההתקנה והתחזוקה של המערכות ולהיות בעלי הבנה טכנית נרחבת.


במכללה הטכנולוגית רופין מתקיים קורס אוטומציה, בו לומדים לתפעל מערכות אוטומטיות במפעלי ייצור בתעשייה, שמתבססות על הידראוליקה, פנאומטיקה וחשמל. הקורס מקנה לתלמידיו ידע טכני ופרקטי לעבודה במפעלים בהם מותקנות המערכות האוטומטיות ובמסגרתו לומדים להתקין אותן ולדאוג לפעילות התקינה שלהן. בפני בוגרי הקורס עומדות מגוון אפשרויות תעסוקה במפעלים, בחברות ובארגוני ייצור בתעשייה.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים לומדים על המבנה ואופן הפעולה של מערכות מבוססות אוויר דחוס, שמן ופיקוד חשמלי שנמצאות במפעלי תעשייה. הם בוחנים את השלבים השונים בתהליכי האוטומציה במפעלים, החל מתכנון המערכות וקריאת השרטוטים הטכניים, דרך התקנת הרכיבים האוטומטיים ועד לאחזקה השוטפת שלהם. כמו כן, הם בוחנים דרכים לבקרה ופיקוח על פעולת מערכות ההידראוליקה, הפניאומטיקה והחשמל של מפעלים ממגוון סוגים בתעשייה.


מתכונת הלימוד


קורס אוטומציה במכללה הטכנולוגית רופין כולל כ - 80 שעות הוראה אקדמיות. המפגשים מתקיימים פעם בשבוע בשעות הערב, כך שמדובר במסלול נוח לאנשים עובדים. במהלך השיעורים, המשתתפים משלבים בין הרצאות פרונטליות לבין תרגולים והתנסות מעשית במעבדות חשמל ופניאומטיקה במכללה, בהן יכולים התלמידים להכיר מקרוב את פעולת מערכות האוטומציה.

 


נושאי הלימוד

 

 • קריאת שרטוטי מכונות
 • סוגי מדחסים
 • מעגלים קונבנציונאליים
 • סימנים מוסכמים
 • מבנה רכיבים הידראוליים
 • שסתומים ומשאבות
 • תכנון מעגלים פניאומטיים
 • רשתות אוויר למפעל
 • חישובים ובחירת אביזרים
 • תקני ISO לציוד אוויר
 • תכנון מעגלים אלקטרו פניאומטיים
 • שרטוטים הידראוליים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין היא מוסד ללימודי הנדסאים וטכנאים שממוקם באזור עמק חפר ופועל למעלה מ - 65 שנים. במרכז ההשתלמויות של המכללה ניתן ללמוד במגוון קורסים מקצועיים, לקבלת תעודת הסמכה. הקורסים מוכרים על ידי משרדי ממשלה שונים, כמו למשל משרד התמ"ת, ועוסקים בשלל נושאים כמו אלקטרוניקה, רכב, מכונאות, ניהול, מחשבים, מים ואנרגיה. כמו כן, מציעה המכללה מרכז השמה, שבא לסייע לבוגריה להשתלב בשוק העבודה הישראלי ולמצוא תפקידים משמעותיים בתחומי התעשייה השונים.


תנאי קבלה


קורס אוטומציה במכללה הטכנולוגית רופין מיועד לעובדים טכניים בעלי ניסיון בתעשייה, שעוסקים במערכות אוטומטיות במסגרת עבודתם ומעוניינים לרכוש כישורי עבודה עדכניים ומתקדמים. המסלול מתאים בין היתר להנדסאים, לטכנאים, למנהלי ייצור, למפעילי קו ולמנהלי אחזקה במפעלים.


תעודה


משתתפים שמסיימים בהצלחה את הקורס ועומדים בכל הדרישות מקבלים תעודת גמר, שניתנת על ידי המכללה הטכנולוגית רופין.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור