קורס טכנאי מיגון ואבטחה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - טכנאי מיגון.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי מיגון ואבטחה אלקטרוני - המכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

 

כוח אבטחה

 

בעולם אידיאלי היה אפשר להשאיר את הדלת פתוחה לרווחה, מבלי לחשוש לגניבות ולפריצות. אך כיום אין מי שיעלה בדעתו לעשות כך וכמעט שבכל בית פרטי ובוודאי שבמוסדות ציבוריים ובבתי עסק פרטיים ישנו צורך הכרחי באמצעים למיגון ולאבטחה של המקום, אם באזעקות המאתרות ניסיונות פריצה ופגיעה ברכוש ואם במצלמות במעגל סגור המתעדות את המתרחש במקום ובסביבתו.

 

ישנו היצע רב של מערכות מיגון ואבטחה אלקטרוניות המבוססות על טכנולוגיות מתקדמות, והתחום ממשיך להשתכלל ולהתפתח. על כן, ישנו צורך מתמיד באנשי מקצוע מוכשרים ומיומנים שלהם המומחיות בתחום. הדרישה של אנשי המקצוע הללו אינה מתחילה ונגמרת בהתקנה המעשית של המערכות, אלא יש צורך בייעוץ חכם לבחירת המערכת המתאימה ביותר למקום וכן יש צורך בתחזוקה שוטפת של תפעול המערכת הנבחרת.

 

טכנאי מיגון ואבטחה אלקטרוני הוא מקצוע מבוקש הנמצא בענף המצוי בתאוצה מתמדת. קורס ההכשרה המקצועי מתאים במיוחד לאנשים שלהם חוש טכני אשר מעוניינים להשתלב בתחום ולבנות לעצמם קריירה. כמו כן, הקורס מתאים לאנשים הבאים מרקע של חשמל, מחשוב ואלקטרוניקה אשר רוצים להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם או לעשות הסבה מקצועית ולפנות לערוץ חדש.

 

 

תכנית הלימודים

 

קורס טכנאי מיגון ואבטחה במכללה הטכנולוגית רופין הוא קורס מקצועי, מעשי וממוקד אשר מכין את המשתתפים לעבודה יישומית ולעשייה מידית בתחום המיגון והאבטחה האלקטרונית. משתתפי הקורס לומדים על מערכות של מיגון ואבטחה מכל ההיבטים הנחוצים, לרבות התקנה מעשית, קידוד המערכת, שיפור מערכות קיימות ותחזוקה שוטפת של מערכת אלה בסדרי גודל שונים. כמו כן, הם לומדים להתאים מערכות מיגון ואבטחה למוסדות ציבוריים, לעסקים ולבתים פרטיים לפי הצרכים של הלקוח ולפי רמת הסיכון שפניה הוא עומד.

 

תכנית הלימודים משלבת בין ידע עיוני ותיאורטי לבין ידע מעשי ויישומי. לשם כך, משתתפי הקורס מתנסים בכל השלבים הנדרשים להתקנה ולתחזוקה של מערכות מיגון ואבטחה, כמו תכנון המערכת, ההתקנה שלה בפועל, הקידוד הנדרש, הפיקוח שיש לעשות על המערכות הללו ועל התחזוקה השוטפת שלהן, לרבות איתור תקלות. נוסף על כך, הם לומדים על סוגים שונים של מערכות ושל מנגנוני אבטחה כמו טלוויזיה במעגל סגור, מצלמות אבטחה ומערכות לגילוי פרצות. חיילים משוחררים יכולים ללמוד את הקורס על חשבון הפיקדון.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הקורס הוא 260 שעות לימוד הנפרשות על פני שמונה חודשים. השיעורים מתקיימים במתכונת לימודי ערב, אחת לשבוע.

 

נושאי לימוד

 

 • מערכות אזעקה
 • מערכות IP
 • התקנת מערכות
 • עבודה בגובה
 • מערכות מיגון כללי
 • איתור תקלות
 • מערכות אינטרקום
 • מצלמות וצגים
 • הרכבת מערכות מיגון
 • תכנות מערכות    
 • תכנון מערכות התראה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה הטכנולוגית רופין היא מרכז להכשרה ולהשתלמויות אשר מציע מגוון קורסים מקצועיים בתחומים שונים. חלק גדול מתכניות הלימוד נבנו בשיתוף פעולה עם משרדי הממשלה ונערכים תחת פיקוחם כדי להבטיח רמה מקצועית גבוהה אשר נוסף לתעודת הכשרה מקצועית הם מקנים תו איכות לבוגרי המכללה. סגל המרצים של המרכז מורכב ממרצים מנוסים אשר מכירים את צורכי השוק ואת העבודה בו. המרכז מתמקד בהכשרות באוריינטציה פנים ארגונית המיועדות לענות על צרכים פנים ארגוניים של המוסדות והחברות במשק הישראלי. כמו כן, המרכז עורך ימי עיון, סדנות והשתלמויות מקצועיות למוסדות ולמפעלים.

 

המכללה מפעילה אתר השמה שבו נערכים מפגשים בין מעסיקים לבין סטודנטים המחפשים עבודה, הן בזמן הלימודים והן לתחילת הקריירה המקצועית ולמציאת עבודה קבועה ויציבה בתום הלימודים. מבין הקורסים שהמרכז מציע אפשר ללמוד קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי ראשי, קורס התקנה ושירות למתקני קירור וקורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר.

 

תנאי קבלה

 

הקורס מיועד לאנשים אשר יש להם חוש טכניים ומעוניינים לעסוק בתחום. המועמדים לקורס צריכים להיות בעלי 10 שנות לימוד לפחות. הקבלה לקורס מותנית בוועדת קבלה.

 

תעודה

 

משתתפי הקורס אשר עומדים בדרישות הלימודים, נוכחים במכסת השיעורים הנדרשת ומקבלים ציון עובר בבחינות מקבלים תעודת גמר מטעם המכללה הטכנולוגית רופין ותעודת מקצוע טכנאי מיגון ואבטחה מטעם משרד הכלכלה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי קורס טכנאי מיגון ואבטחה יכולים לעבוד בחברות אבטחה כמתקיני מערכות מיגון ואבטחה וכן כיועצים בתחום לחברות פרטיות או למוסדות ציבוריים. כמו כן, הם יכולים לבחור במסלול העצמאי ולהקים עסק בתחום המיגון והאבטחה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור