קורס פקידי רישוי במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי פיננסים לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - פקידי רישוי מכס.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס פקיד רישוי מכס מוסמך - המכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר


מסחר בעולם הגדול


הצמיחה הגדולה במסחר הגלובלי מציבה אתגרים חדשים בתחום הלוגיסטי, שנוגעים להסכמי הסחר ושינוע הסחורות בין מדינות שונות. כחלק מפעילותו, מגדיר אגף המכס סמכויות שונות שמגדירות את תהליכי העבודה מול הרשויות, ביניהן אפשר למצוא גם את פקידי הרישוי המוסמכים, אשר אחראיים על מגוון של גורמים בקשרי סחר החוץ. הם מתנהלים מול גורמי ממשלה, סוחרים ומול המכס ובמהלך עבודתם ממיינים את הטובין המתקבלים, מעריכים אותם ומשחררים אותם מן המכס לפי השלבים הנדרשים על פי חוק. זהו תפקיד שכרוך בהיכרות עם תהליכים כלכליים ולוגיסטיים שכולל אחריות רבה ומפגש עם מצבים מאתגרים שונים מול מדינות מעבר לים. התפקיד הוא חיוני מאוד במערך סחר החוץ, שבשנים האחרונות חווה פריחה משמעותית.


קורס פקיד רישוי מכס מוסמך אשר נערך במכללה הטכנולוגית רופין בא להקנות לתלמידיו כלים וידע פרקטי בתחומי השילוח הבין לאומי והסחר הבין לאומי, כהכנה להכשרתם לתפקידי פקיד רישוי ולהשתלבותם בשלל אפיקים מאתגרים בתחום הייבוא והייצוא. לאורך הקורס לומדים על השלבים בעבודתם של פקידי הרישוי וגם מקבלים הכנה לקראת מבחני ההסכמה אשר נערכים על ידי אגף המכס ורשות המיסים, שמהווים שלב בדרך לקבלת תעודת המקצוע.

 


תכנית הלימודים


לאורך התכנית המשתתפים לומדים על כל התהליכים והכלים שחיוניים לפקידי המכס בעבודתם השוטפת. משתתפי הקורס מתחילים ומתוודעים למושגים מרכזיים בסחר ובמכר בין לאומי ולומדים על תהליכי תובלה בין לאומיים באוויר, בים וביבשה. בהמשך הם לומדים על מבנה שרשרת האספקה הלוגיסטית ומכירים את מגוון שיטות התשלום שרלבנטיות לתחום הסחר הבין לאומי, לרבות דיון בהסכמי סחר, בשערי חליפין, בהמרות מטבע ובתעריפים ומיסי קנייה. כמו כן, הם דנים בפן החוקי של תחום הסחר וענף הייבוא והייצוא, ועוסקים בסוגיות כגון פקודות המכס, חוק סוכני המכס, דיני רישוי וייבוא ותקנות וצווים נוספים. נוסף על כך, נלמדים השלבים הכרוכים בשחרור הטובין מן המכס, לרבות אילוצי התרה והגשה וסוגיות בלוגיסטיקה ובניהול מחסנים.


מתכונת הלימוד


היקפה של הכשרה זו הוא כ - 150 שעות אקדמיות. זהו קורס ערב, שבו מתקיים שיעור שבועי אחד במתכונת נוחה לשילוב עם עבודה. הקורס כולל שיעורים עיוניים, תרגולים מעשיים והכנה ממוקדת לקראת מבחני ההסמכה לפקידי המכס.


נושאי הלימוד


בין הנושאים השונים אשר נלמדים במהלך הקורס נכללים התחומים הבאים:

 

 • הסכם סחר בילטראלי
 • ביטוח ימי
 • מונחי מכר בין לאומיים
 • פקודות המכס
 • דיני רישוי בייבוא ובייצוא
 • שטרי מטען אוויריים וימיים
 • חוק סוכני המכס
 • שער חליפין והמרות מטבע
 • תובלה בין לאומית
 • תהליך שחרור הטובין מהמכס
 • חישוב מיסים ורשימון
 • שרשרת האספקה הלוגיסטית
 • תובלה יבשתית וימית
 • משקלים ומידול בסחר בין לאומי
 • מס קניה ותעריף מכס    
 • שיטות תשלום בסחר הבין לאומי    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין היא מוסד להכשרה מקצועית הממוקם בעמק חפר. ניתן ללמוד בו בשלל תכניות ללימודי הנדסאי וכן במרכז ההשתלמויות שבו מתקיימים שלל קורסים בנושאים מבוקשים בשוק העבודה. מטרתם של המסלולים להכשרה מקצועית היא לסייע למשתתפים לפתח מיומנויות דרכן ניתן להתקדם במשק ולהשתלב בתפקידים משמעותיים רבים.


הקורסים הנלמדים במכללה מתקיימים בנושאים כגון ניהול, חשמל, בטיחות, רכב, מדיה, גז טבעי, בניין ואחזקה. בין התכניות אשר מתקיימות במוסד הלימוד אפשר למצוא קורס ניהול מחסן ממוחשב, קורס ניהול והבטחת איכות, קורס לוגיסטיקה וניהול רכש, קורס מנהל עסקים לתעודה, קורס ניהול מערכות תפעוליות, קורס ניהול אחזקה בכיר, קורס תפ"י, קורס הנחיית קבוצות ועוד שלל הכשרות ותכניות לימוד.


תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לעוסקים בתחום המכס וכן בחסרי ניסיון מעשי בתחום זה שמעוניינים להשתלב בענף עמילות המכס באופן מקצועי. יכולים להתקבל מועמדים מעל גיל 18 שנים, בוגרי 10 שנות לימוד לפחות, שהם בוגרי קורס ייבוא וייצוא או קורס סחר ושילוח בין לאומי במסגרת מוכרת. על המועמדים להיות תושבי ישראל ולהציג אישור המעיד על היעדר רישום פלילי.


תעודה


משתתפים שמשלימים בהצלחה את הקורס זכאים לקבל תעודת גמר שניתנת על ידי המכללה הטכנולוגית רופין. כדי לקבל דיפלומה זו הם צריכים להגיש את כל המטלות בקורס ולעבור בחינות גמר. לאחר תום הקורס מתקיימות בחינות מטעם אגף המכס והמע"מ, מי שעוברים את המבחנים הללו בהצלחה זכאים לקבל תעודת "פקיד רישוי". קבלתה של התעודה מותנית בהעסקה של ידי יבואנים או סוכני מכס מוסמכים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור