קורס הכשרת רתכי צנרת במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - ריתוך צנרת.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ריתוך צנרת במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר


מחזיקים את תשתית המפעל


פעולות אחזקה הן חלק חשוב מפעילותו השוטפת של כל מפעל. כחלק מעבודתם, רתכים אחראיים לבצע עיבוד לצינורות ולחלקי המתכת כדי לוודא שהם עמידים לפרקי זמן ארוכים ועומדים בעומסים גדולים. תקינותם של הצנרת ושל מיכלי הלחץ היא חיוניות ביותר וכך יש להקפיד על רמת איכות גבוהה של עבודות אלה.


קורס ריתוך צנרת המתקיים במכללה הטכנולוגית רופין מאפשר לתלמידיו לרכוש ידע עיוני וכלים יישומיים לבצע עבודות רתכות לשלל גופים בתעשייה הישראלית. התכנית מקנה ידע רב בשיטות הריתוך העדכניות ומקיפה סוגיות כמו בטיחות ובדיקות יעילות התוצאות, כדי לסייע לבוגרים לבצע עבודה איכותית במפעלים ובארגונים.

 

  • מחפשים להשתלב ביעילות בשוק התעסוקה? קראו הכל על קורסי עבודה


תכנית הלימודים


לאורך מסלול זה התלמידים לומדים כיצד לבצע עבודות ריתוך מסוגים שונים לצנרת מים וכן לצינורות לחץ. תחילה הם מכירים את סוגי הצינורות ואת המתכות בהן עושים הרתכים שימוש בעבודתם. לאחר מכן הם צוברים מיומנויות ריתוך בקשת חשמלית, התאמת פיגורות וצינורות, חיתוך אוטוגני ורתכות מיג. בהמשך הם סוקרים תקנים עדכניים בישראל שנוגעים לרתכות וגם דנים בסוגיות של בטיחות וגהות במקום העבודה, שבאות למנוע תאונות ונזקים. הם גם דנים כיצד ניתן להבטיח את איכות העבודות לאחר ביצוען דרך ביצוע של בדיקות שונות.


מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 150 שעות לימוד, מפגשים מתקיימים אחת לשבוע משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. התכנית משלבת בין לימוד עיוני והדגמות לבין התנסות מעשית של התלמידים בטכניקות הריתוך. כך הם יכולים להכיר באופן מיטבי את סוגי החומרים והעבודות השונות. לקראת סיום הקורס מתקיימת גם הכנה לקראת מבחן הסמכה חיצוני בריתוך.

 


נושאי הלימוד


אלה כמה מהנושאים שנלמדים לאורך קורס ריתוך זה:

 

  • תורת החומרים
  • כלי מדידה
  • תקנים ותקנות
  • סוגי חומרי הלחמה
  • תורת הרתכות
  • בדיקות ריתוך ויזואליות
  • טכניקות ריתוך    
  • ריתוך של חומרים שונים    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה הטכנולוגית רופין פועלות שלל תכניות להכשרת הנדסאים. נוסף על כך, מוסד הלימוד מפעיל יחידת לימודי תעודה, בה מתקיימים קורסים רבים בענפים כגון מחשבים, חשמל, ניהול, בטיחות, אנרגיה וקורסי רכב. מרבית המסלולים מתקיימים בפיקוח של משרדי ממשלה ומעניקים לבוגריהם דיפלומות מטעמם. מערך ההשמה של המכללה מסייע לבוגרים להגיע למעסיקים פוטנציאליים בתום הכשרתם. בחטיבת תחום האחזקה של המכללה אפשר להשתתף גם בקורס רתכות כללי ובקורס הפעלת דודי קיטור והסקה.


תנאי קבלה


לקורס זה יכולים להתקבל מסגרים ורתכים בעלי ניסיון שמעוניינים לשדרג את הקריירה ולהתקדם מבחינה מקצועית. התכנית יכולה להתאים גם לעובדים בענפי המים וההשקיה, שעוסקים בריתוך במסגרת תפקידם.

 


תעודה


תלמידים שמסיימים את כל חובותיהם במהלך הקורס זכאים לקבל בסיומו תעודת גמר שניתנת על ידי המכללה הטכנולוגית רופין. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים לגשת למבחן הסמכה נוסף בריתוך שמתקיים לאחר תום הקורס וההרשמה עליו מתבצעת באופן עצמאי והיא על אחריות הבוגרים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp