קורס קירור ומיזוג אוויר במכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - קירור ומיזוג אוויר.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס קירור ומיזוג אוויר במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות בעמק חפר


משב של אוויר רענן


האקלים החם הופך מזגנים למצרך חיוני ביותר בישראל. כיום אין בית, משרד, עסק ואפילו רכב שלא מותקנות בו מערכות מיזוג אוויר. אלו גם הולכות ומשתכללות עם השנים ומציעות דרכים מתקדמות ויעילות יותר להקל על החיים שלנו בחודשי הקיץ. כמו כן, קיימות גם מערכות קירור נוספות מלבד מזגנים, כמו למשל מתקני קירור בתעשיית המזון. העלייה בצריכה של מערכות הקירור הביאה גם לביקוש מוגבר לטכנאים שיוכלו להתקין את המתקנים ולתחזק אותם, כדי להבטיח שיפעלו בצורה תקינה ויעילה.


במכללה הטכנולוגית רופין מציעים קורס מיזוג אוויר וקירור, בו רוכשים מיומנויות טכניות לעבודה עם מזגנים ומתקנים נוספים, לצרכים ביתיים ותעשייתיים. הקורס מוכר על ידי משרד הכלכלה וגם מעניק הכשרה רשמית לקבלת תעודת חשמלאי שירות.


תכנית הלימודים


לאורך הכשרת הטכנאים, המשתתפים רוכשים ידע רב בתחום הקירור ומתמקדים במתקני מיזוג אוויר ביתיים, מתקנים מסחריים ומתקני קירור בתעשייה. בתחילת הקורס הם מכירים עקרונות תיאורטיים וטכניים בחשמל, במיזוג ובקירור ומתוודעים לטכנולוגיות עדכניות ומתקדמות בתחום זה. בהמשך, הם לומדים כיצד להתקין מזגנים ומתקני קירור נוספים, איך לאתר תקלות ולתקן אותן וכיצד לבצע תחזוקה שוטפת למכשירים. כמו כן, הם דנים בתהליכי תכנון של מתקני קירור גדולים לבתי עסק ולמפעלי תעשייה.


מתכונת הלימוד


קורס טכנאי מיזוג אוויר במכללה הטכנולוגית רופין כולל כ - 416 שעות לימוד אקדמיות. זהו מסלול ערב, בו מתקיימים שיעורים פעמיים בשבוע, כך שהקורס נוח לשילוב עם עבודה. במהלך התכנית, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות, בהדגמות וגם מתנסים בעבודה מעשית בתיקון ובתחזוקת המערכות.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים בקורס טכנאי קירור נכללים:

 

  • תחזוקה והתקנות
  • תורת הקירור
  • תורת מיזוג האוויר
  • תכנון מערכות קירור
  • תרמו דינמיקה    
  • תפעול מערכות מיזוג אוויר
  • ועוד
  • טכנולוגיות ומתקנים לקירור    
 


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין היא מוסד להכשרת מקצועית וללימודי הנדסאים שממוקם באזור עמק חפר. במכללה ניתן ללמוד במגוון קורסים, שנערכים בשיתוף משרדי ממשלה וגופים רשמיים אחרים ומאפשרים קבלת תעודת הסמכה. התכניות מוצעות במגוון תחומים כמו למשל אלקטרוניקה וחשמל, אנרגיה, מכונאות, מחשבים, רכב, מים, ניהול ואחזקה.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר במכללה הטכנולוגית רופין, המועמדים צריכים להחזיק ברישיון חשמל בדרגת "חשמלאי מעשי" לפחות ולהיות בעלי שנה של וותק מעשי לפחות בעבודה עם מערכות מיזוג וקירור. מתאימים שעומדים בדרישות הסף מוזמנים לראיון שמתקיים מול וועדת קבלה במכללה.

 


תעודה


משתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס ומסיימים בהצלחה את התכנית זכאים לקבל תעודת גמר "קירור ומיזוג אוויר", שמוענקת מטעם המכללה הטכנולוגית רופין ומשרד הכלכלה. כדי לקבל את הדיפלומה הללו הבוגרים צריכים לעבור שתי בחינות חיצוניות שנערכות על ידי משרד הכלכלה, שכוללות מבחן עיוני ובחינה מעשית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור