קורס ממוני בטיחות בעבודה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - ממונה בטיחות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת ממונה בטיחות במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר


בטוח שתרצו ללמוד


אחד ההיבטים עליהם מקפידים במיוחד במשק העבודה הוא נושא הבטיחות והגהות. תחום זה נוגע בין היתר לשמירה על שלומם של עובדי הארגון, על ההיגיינה והתברואה, ועל תקינות המתקנים והציוד המקצועי. המודעות ההולכת וגדלה לתחום הבטיחות וההגברה בפיקוח ובחקיקה בנושא יצרו ביקוש רב למומחים בענף הגהות בעבודה, שיוכלו לספק שירותי ייעוץ וביקורת במקומות העבודה. תפקידם של ממוני הבטיחות מחייב אותם לנהוג באחריות רבה ולשלוט במערך של נהלים ותקנות כמתחייב בחוק.


המכללה הטכנולוגית רופין מציעה קורס ממוני בטיחות, בו מכשירים עובדים לתפקידי פיקוח על הגהות בארגונים ובמפעלים. התכנית, שנערכת בפיקוח של משרד הכלכלה ומשרד התמ"ת (האגף לפיקוח על עבודה) מותאמת לדרישות החוק לפיקוח בטיחות ומעניקה למשתתפיה מגוון כלים מקצועיים לשמירה על הבטיחות בארגונים שלהם.

 


תכנית הלימודים


בתחילת הקורס, המשתתפים בוחנים מגוון חוקים ותקנות שנוגעות לבטיחות ולגהות בארגונים, בעסקים ובמוסדות ציבור וסוקרים את אחריותם של ממוני הבטיחות בכל הנוגע לגורם האנושי ולתאונות עבודה. בהמשך, הם מתוודעים לשלל סיכונים בטיחותיים שעשויים לעלות בסביבת העבודה, כמו למשל כשלים כימיים, ביולוגיים או פיזיקליים במפעלים ובמתקני תעשייה או כשלים בנושא בטיחות אש. לאחר מכן, הם לומדים כיצד לבנות תכנית בטיחות שמותאמת לצרכי הארגון ואיך ליישם בשטח את הנהלים וההנחיות בכדי לשמור על שלומם של העובדים.


מתכונת הלימוד


קורס ממוני בטיחות מתפרש על פני כ - 340 שעות אקדמיות. המפגשים מתקיימים פעם בשבוע משעות הבוקר ועד אחר הצהריים. בנוסף לשיעורים הפרונטליים ולתרגולים המעשיים בכיתה, יוצאים המשתתפים למספר סיורים מקצועיים, להמחשת החומר הנלמד בנושא שמירת הגהות בארגונים.

 


נושאי הלימוד

 

 • מערך בטיחות בארגון
 • תאונות עבודה
 • פעילות ועדות בטיחות
 • תנאים סביבתיים
 • בטיחות והגורם האנושי
 • טיפול בסיכוני אש
 • תקנות אחריות הממונה
 • מערכות ארגוניות
 • סיכונים ביולוגיים וכימיים
 • ניהול גהות ובטיחות    
 • סיכונים מכניים ופיזיקליים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין היא מוסד להכשרה מקצועית הממוקם באזור עמק חפר. לצד מסלולים להכשרת הנדסאים, מתקיימים במכללה גם שלל קורסים ללימודי תעודה במקצועות כמו ניהול, טכנולוגיה, מחשבים, מים, אנרגיה ואחזקה. בין המסלולים המוצעים אפשר למצוא קורס ניהול ובקרת איכות, קורס ניהול אחזקה, קורס אוטומציה תעשייתית וקורסים להכשרת חשמלאים בדרגות שונות. דרך הפעלת מרכז השמה, שואפים במכללה לסייע לבוגרי הקורסים להשתלב בשוק העבודה בתפקידים מגוונים.


תנאי קבלה


לקורס ממוני בטיחות במכללה הטכנולוגית רופין יכולים להתקבל הנדסאים, מהנדסים וטכנאים מוסמכים, שברשותם תואר ראשון לפחות במקצועות הטכנולוגיה ומדעי הטבע וניסיון של שנתיים ומעלה בעבודתם. מתאימים שעומדים בדרישות הסף הללו מוזמנים גם לראיון שמתקיים מול וועדת קבלה לצורך בחינת מידת ההתאמה למסלול.


תעודה


משתתפים שמסיימים את הקורס ועומדים בהצלחה בכל חובותיהם מקבלים תעודת גמר המוענקת על ידי המכללה הטכנולוגית רופין ומרכז ההדרכה הארצי בש"י. התעודה מוכרת גם על ידי אגף פיקוח על העבודה במשרד התמ"ת.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור