קורס ניהול פרויקטים בבנייה במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס ניהול?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על טכנולוגית רופין - ניהול פרויקטים בבנייה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ניהול פרויקטים בבניה במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות בעמק חפר


תנות הנדל"ן שעוברת על ישראל בשנים האחרונות מעלה את החשיבות והנחיצות של מנהלי הפרויקטים בבנייה. למנהלים אלה יש תפקיד מכריע בשמירה על עמידה ביעדים, בחיסכון בעלויות ובשיפור האיכות. לאור ריבוי תאונות באתרי הפרויקטים, המנהלים נדרשים כעת לשים דגש מיוחד גם על ניהול סיכוני בטיחות ושמירה על תקנים מקצועיים.


בעלי ניסיון בתחום הבנייה, הנדל"ן והתשתיות שמעוניינים לקדם עצמם מבחינה מקצועית יכולים ללמוד בקורס ניהול פרויקטים בבנייה שמתקיים במכללה הטכנולוגית רופין. מסלול זה מקנה ידע עיוני ומעשי כאחד שחשוב למנהלי פרויקטים בבנייה לצורך ניהול מוצלח, רווחי ויעיל של שלל סוגי פרויקטים.


תכנית הלימודים


במהלך קורס ניהול זה המשתתפים לומדים אודות יסודות תהליכי הארגון והניהול של פרויקטים בתעשיית הבנייה. הם רוכשים כלים פרקטיים וידע עיוני אודות מגוון השלבים בפרויקט, מן התכנון המוקדם ועד לשלבי הביצוע בשטח, ורוכשים מיומנויות לניהולו המוצלח.


תחילה הם סוקרים את תחומי האחריות של מנהלי פרויקטים לרבות היכרות עם נהלי PMO לניהול פרויקטים. לאחר מכן הם מתמקדים בתהליכי ניהול של פרויקטים יזמיים, מאיתור של פרויקטים כדאיים, דרך טיפול במסמכים נדרשים ועד לבחירה של קבלנים לביצוע. כמו כן, הם סוקרים שלל שיטות בנייה וביצוע תוך סקירה של נהלי הבטיחות ותקני האיכות הנדרשים כיום בתחום הבנייה. נוסף על כך, הם לומדים אודות היבטים פיננסיים וכלכליים שכרוכים בניהול פרויקטים בבנייה, לרבות תמחור הפרויקטים. הם בוחנים גם מושגים מרכזיים בתחום שמאות המקרקעין ולומדים אודות החשיבות שלהם למנהלי הפרויקטים.


מתכונת הלימוד


בקורס זה נכללות כ - 160 שעות אקדמיות. שיעורים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע בשעות הערב, במתכונת נוחה לאנשים עובדים. נוסף על שיעורים עיוניים, בקורס משולבים שיעורים פרקטיים וסיורים לימודיים מעשיים בשטח. לקראת סיומו של הקורס על המשתתפים לערוך פרויקט גמר מסכם. בפרויקט זה הם מיישמים את כל החומר הנלמד ומתנסים בניתוח של מצבי אמת מתחום הבנייה.


נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים הנלמדים במהלך קורס ניהול פרויקטים בבנייה:

 

  • הכנת מסמכי מכרזים
  • ניהול פרויקטים יזמיים
  • תכנון מערכות תברואה
  • בחירת קבלנים מבצעים
  • תפקידי מנהלי פרויקטים
  • תמחור פרויקטים בבנייה
  • ניהול בטיחות באתרי בנייה
  • שיטות לביצוע עבודות בבנייה
  • קונסטרוקציות בתחום התשתיות   

 


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין מפעילה את המרכז להשתלמויות שבו מתקיימות שלל תכניות ללימודי תעודה. בתחום הבניה, מתקיים במכללה גם קורס מלווי בנייה ירוקה. כמו כן, ניתן ללמוד בעוד מגוון של קורסים והכשרות. בין היתר מתקיימים קורסי ניהול, קורסים במקצועות המים והחקלאות, קורסים בתחום האנרגיה, קורסי רכב, קורסים בתכנות ועיצוב ועוד. קורסים אלה מתמקדים בצורכים אקטואליים של שוק העבודה והם מתמקדים בהקנייה של כלים פרקטיים למשתתפים כדי להכין אותם לאתגרי המקצועות הנלמדים.


תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה לאקדמאים בתחומי הבנייה, שברשותם ניסיון מקצועי רלבנטי. יכולים להתקבל בין היתר בוגרי לימודי הנדסה, בוגרי לימודי הנדסאי בניין, אדריכלים, מעצבים, שמאי מקרקעין, קבלנים, מנהלי עבודה ועובדים נוספים בתחום הנדל"ן והתשתיות. המסלול מתאים גם למנהלי פרויקטים מנוסים בתחום הבנייה, שברשותם תואר אקדמי, המעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שברשותם בענף. מועמדים שמגיעים עם רקע אקדמי בתחומים אחרים צריכים להיות בעלי ניסיון מקצועי רלבנטי של שנה ומעלה בתחום הבנייה והנדל"ן.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל דרישות הקורס יכולים לקבל תעודת גמר שמוענקת על ידי המכללה הטכנולוגית רופין. כדי לקבל את תעודת הגמר, עליהם להגיש בהצלחה את פרויקט הגמר ולעמוד בדרישות הנוכחות של הקורס.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור