קורס בקרים מתוכנתים HMI במכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס תכנות - תוכנה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - בקרים מתוכנתים HMI.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס בקרים מתוכנתים ומערכות HMI במכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות בעמק חפר

 

שולטים על הייצור


בקר לוגי לתכנות, או PLC, הוא מחשב קשיח המשמש לאוטומציה תעשייתית. בקרים אלו יכולים להשתלט על תהליך מסוים, על פונקציית מכונה או אפילו על קו ייצור שלם. הבקר מקבל מידע מחיישנים או התקני קלט מחוברים, מעבד את הנתונים ומפעיל תפוקות על בסיס פרמטרים מתוכנתים מראש. בהתאם לתשומות ולתפוקות, PLC יכול לעקוב אחר נתונים משמעותיים, כגון פרודוקטיביות המכונה או טמפרטורת ההפעלה, להתחיל ולהפסיק תהליכים באופן אוטומטי, ליצור אזעקות אם יש תקלות במכונה ועוד. בקרי לוגיקה לתכנות הם פתרון בקרה גמיש וחזק, המותאם כמעט לכל יישום.


הבקרים תופסים פחות מקום, מבצעים משימות מורכבות יותר וניתנים להתאמה אישית הרבה יותר מאשר הטכנולוגיות המכניות שהחליפו. הם ידועים ביכולתם לפעול ללא הרף וללא תחזוקה ויש להם השפעה רבה על הדיגיטציה של תעשיות רבות, בעיקר בתחום הייצור. ה - PLC הראשון הומצא בשנת 1969 עבור ג'נרל מוטורס ופעל ללא הפרעה במשך 20 שנה לפני פרישתו.


עבודה כמתכנת PLC היא אחת מהעבודות האטרקטיביות ביותר והמשתלמות ביותר בתעשיית ההנדסה. באמצעות התפקיד הזה, תינתן לכם ההזדמנות לתכנן מערכות בקרה ומעקב מתוחכמות בחלק מן הענפים האסטרטגיים והחשובים ביותר (כגון נפט, גז ופלדה). אם אתם רוצים תפקיד מעניין עם שכר מבטיח, קורס בקרים מתכנתים ומערכות HMI מטעם המכללה הטכנולוגית רופין יעזור לכם להשיג זאת.


תכנית הלימודים


קורס בקרים מתוכנתים ומערכות HMI של המכללה הטכנולוגית רופין נועד בכדי לספק עבור הסטודנטים את ההכרות המעמיקה עם עולם הבקרים המתוכנתים וכיצד הם משתלבים במערות בקרה תעשייתיות. הקורס מתמקד בעיקר בבקרים של חברת SIEMENS הידועה אשר משתפת פעולה עם המכללה הטכנולוגית רופין. נוסף על כך, הסטודנטים לומדים שפות תכנות נפוצות בבקרים מתוכנתים.


מתכונת הלימוד


קורס בקרים מתוכנתים ומערכות HMI מטעם המכללה הטכנולוגית רופין נלמד בהיקף של כ - 80 שעות לימוד אקדמיות, במתכונת של קורס ערב, המפגשים מתקיימים אחת לשבוע.


נושאי הלימוד

 

 • מערכות הבקרה
 • זיהוי משתנים בבקר
 • שפת דיאגרמת סולם
 • תכנות לתכנות בקרים
 • כניסות ויציאות אנלוגיות
 • מושגים בינאריים ובוליאניים   
 • מבנה הבקר
 • חומרת הבקר
 • מבנה הזיכרון
 • חומרה ותוכנה   
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית רופין היא מוסד להכשרה מקצועית ולהשכלה טכנולוגית. המכללה מצוידת בשלל הכלים האינפורמטיביים והפרקטיים אשר נדרשים בכדי ליהנות מהכשרה מעמיקה. תכניות הלימוד במכללה הטכנולוגית רופין מעודכנות מדי תקופה על מנת להישאר רלוונטיות לצרכי שוק התעסוקה הישראלי. בכדי להישאר מעודכנים בכל הנעשה בשוק התעסוקה וכן בשינויים הטכנולוגיים המתחוללים, המכללה מקפידה לתחזק קשרים שוטפים עם מגוון רחב של גופים גדולים מהתעשייה. בנוסף, המכללה מעמידה סגל מרצים מומחה בתחומו אשר בתורו דואג ללוות את הסטודנטים לאורך לימודיהם ועד להתאקלמותם בהצלחה בשוק העבודה הישראלי.


תנאי קבלה


קורס זה מבקש לעצמו מועמדים אשר מגיעים מעולם החשמלאות והטכנאות כמו גם מהנדסים והנדסאים.


תעודה


בוגרי קורס בקרים מתוכנתים ומערכות HMI יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה הטכנולוגית רופין מיד עם סיום לימודיהם.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס בקרים מתוכנתים ומערכות HMI מצליחים להשתלב בשלל התעשיות המצריכות בקרים מתוכנתים, בגופים טכנולוגיים, בענף ההייטק וכן הלאה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור