קורס ריתוך במכללה הטכנולוגית רופין עמק חפר

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורס עבודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הטכנולוגית רופין - קורס ריתוך.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ריתוך ומסגרות במכללה הטכנולוגית רופין בעמק חפר


לומדים וצומחים בתעשייה


עבודות ריתוך ועיבוד מתכות נמנות בין השלבים החיוניים ביותר בתהליכי ייצור רבים. הן נחוצות בעבודות שונות ומגוונות, כמו הקמת שלד של מבנים, ייצור של פחי רכב ועיבוד של חלקיקים אלקטרוניים זעירים. מדובר בעבודות מורכבות למדיי שדורשות היכרות עם הציוד והחומרים, כדי להביא לתוצרים איכותיים ולהימנע מסכנה. כך נוצר ביקוש רב לעובדים ששולטים בטכניקות הריתוך, על סוגיהן השונים.


קורס ריתוך שמתקיים במכללה הטכנולוגית רופין בא לספק לתלמידיו כלים מעשיים וידע נרחב שנוגעים לעבודות מסגרות משלל סוגים. במהלך קורס העבודה מכירים טכניקות עיבוד לחומרים מגוונים ומתרגלים מיומנויות אלה בצורה מעשית. הבוגרים יכולים ליישם כלים אלה בתעשיות רבות כגון תשתיות, רכב, אחזקה ומים, וכך להתקדם מבחינה מקצועית.


תכנית הלימודים


בתחילת מסלול זה התלמידים מתוודעים לעקרונות בסיסיים של ביצוע עבודות ריתוך. כך הם מכירים כללים לשרטוט וסוקרים את חומרי ההלחמה והמסגרות בהם משתמשים בתעשייה. בהמשך הם לומדים על עקרונות מתקדמים יותר בריתוך וכך מעמיקים בשיטות עבודה שונות לרבות ריתוך מבנים, ריתוך קשת חשמלית, ריתוך ארגון טיג וריתוך אלקטרודה. נוסף על כך, הם דנים בחקיקה ובתקנים בעולם הריתוך והתחזוקה, שמטרתם לוודא את איכות התוצרים. כך הם לומדים לבצע בדיקות הערכה לעבודות ריתוך וגם בוחנים עקרונות לעבודה בטוחה ויעילה בפס הייצור.


מתכונת הלימוד


תכנית זו כוללת כ - 150 שעות לימוד. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע, מהבוקר ועד שעות אחר הצהריים וכך יכולים להתאים גם לאנשים עובדים. המפגשים בקורס משלבים לימוד עיוני והדגמות בכיתה יחד עם התנסות מעשית בעבודות ריתוך שמתקיימת בליווי של צוות הקורס, שמאפשרת לתלמידים להכיר מקרוב את כלי העבודה וחומרי הגלם המקצועיים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנידונים במסגרת קורס זה נכללים גם:

 

  • סוגי חומרי הלחמה
  • תורת הריתוך
  • תורת החומרים
  • רתכות חומרים שונים
  • טכניקות רתכות
  • בדיקות ריתוך ויזואליות
  • עקרונות מסגרות מבנים
  • צינורות ופרופילים    
  • תקנות ותקנים במסגרות    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה הטכנולוגית ברופין היא מוסד הכשרת הנדסאים אשר ממוקם בעמק חפר. נוסף על מסלולים אלה מוסד הלימוד מציע תכניות לימודי מקצוע מגוונות, בתחומים כגון רכב, מחשבים, אלקטרוניקה, מים, חקלאות, חשמל, מולטימדיה, בטיחות ואנרגיה. מסלולים אלה באים לספק כלים פרקטיים לעובדים בענפי המשק השונים כדי לסייע להם להתקדם בעבודתם או לעבור הסבה לתחומים מבוקשים. החטיבה לאחזקה של המכללה עורכת גם קורס ריתוך צנרת וקורס הפעלת דודי קיטור והסקה, שמתקיים במסלול לבעלי ותק מקצועי ולחסרי ותק.


תנאי קבלה


קורס זה אינו מציב תנאי קבלה ויכולים ללמוד בו כל המעוניינים להתמקצע בתחום המסגרות ולהשתלב בו לראשונה. אין צורך בניסיון קודם בריתוך כדי להתקבל למסלול הכשרה זה.


תעודה


תלמידים שעומדים בהצלחה בדרישות המסלול וממלאים את כל חובותיהם הלימודיים מקבלים בסיומו תעודת גמר אשר ניתנת על ידי המכללה הטכנולוגית רופין.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה הטכנולוגית רופין - המרכז להשתלמויות - לימודי תעודה והכשרות מקצועיות

עוד מסלולי לימוד - המכללה הטכנולוגית רופין

כלים שיעזרו לך לבחור